پخش سراسری دو کبوتر طلایی

مرکز توزیع جهانی محصولات طبیعی اورجینال * دارای مجوز بهداشت * موجود در داروخانه های معتبر سراسر کشور

آلودگی هوا سومین عامل مرگ و میر در ایران است !

دكتر ياسمين رادمنش
پخش سراسری دو کبوتر طلایی مرکز توزیع جهانی محصولات طبیعی اورجینال * دارای مجوز بهداشت * موجود در داروخانه های معتبر سراسر کشور

فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

آلودگی هوا سومین عامل مرگ و میر در ایران است !

آلودگی هوا سومین عامل مرگ و میر در ایران است !
 
 
 
 
 
 
شاید شما نفر بعدی باشید که دچار مرگ زودرس می شوید !
 
قبل از مرگ زودرس، با راهکارهای موثر در خصوص جلوگیری از آسیب های ناشی از آلودگی هوا آشنا شوید !
 
آیا می دانید درمان های بکار گرفته شده برای یک سوم بیماران صدمه دیده از هوای آلوده ناموفق بوده اند و فرد در مدت کوتاهی فوت نموده است؟
 
پیشگیری نه تنها بسیار ارزانتر از درمان است بلکه با پیشگیری فرد از خطر مرگ زودرس رها می شود.
 
چنانچه هنوز زنده اید و قادرید این مقاله را بخوانید ، بدانید که هنوز برای تغییر سبک زندگی دیر نشده است. برای زنده ماندن در هوای آلوده نیاز به ابزارهای کارآمد و موثر دارید!
 
معاون وزیر بهداشت ایران اعلام کرد که آلودگی هوا سومین عامل مرگ و میر در ایران است و بر اساس آمارهای بانک جهانی دو و نیم درصد از درآمد ناخالص ملی ایران یعنی ۳۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار به دلیل آلودگی هوا از بین می‌رود.
 
ایرج حریرچی روز شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵، در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان گفت که در دنیا از هر ۱۰ مرگ، یک مرگ به دلیل آلودگی هواست و در ایران آلودگی هوا سومین عامل مرگ و میر ایرانی‌هاست.
 
به گفته آقای حریرچی، بر اساس آمارهای بانک جهانی، در کشورهای خاورمیانه از جمله ایران دو و نیم درصد از درآمد ناخالص ملی یعنی ۳۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار به دلیل آلودگی هوا از دست می‌رود.
 
او اعلام کرد که سرطان و بیماری‌های مزمن تنفسی از جمله هزینه‌های مستقیم آلودگی هوا و «سال‌های از دست رفته تولید» به دلیل بیماری افراد نیز از جمله هزینه‌های غیرمستقیم آن است.
 
بانک جهانی و مؤسسه اندازه‌گیری و ارزیابی بهداشت پیش از این، گزارشی را درباره آلودگی هوا در جهان در سال ۲۰۱۳ میلادی منتشر کرده بودند.
 
بر اساس این گزارش در سال ۱۹۹۰ هزینه‌های زیان ناشی از آلودگی هوا برای ایران تقریباً ۱۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار (معادل ۲.۴۴ درصد تولید ناخالص داخلی به قیمت ثابت بر مبنای شاخص برابری قدرت خرید) برآورد شده که در سال ۲۰۱۳ به بیش از دو برابر یعنی سی میلیارد و ۵۹۹ میلیون دلار (معادل ۲.۴۸ درصد تولید ناخالص داخلی به قیمت ثابت بر مبنای شاخص برابری قدرت خرید) افزایش یافته است.
 
همچنین مرگ‌ ومیر ناشی از آلودگی هوا در ایران، در سال ۱۹۹۰ میلادی ۱۷ هزار نفر در سال بوده که با افزایشی قابل توجه در سال ۲۰۱۳ به بیش از ۲۱ هزار نفر در سال رسیده است.
 
فاطمه درخشانی، معاون وزیر بهداشت، نیز سال ۹۳ اعلام کرده بود که براثر نتایج یک پیمایش ملی بیماری‌های قلبی-عروقی، سوانح و سرطان رتبه‌های اول تا سوم بار بیماری‌ها را در ایران به خود اختصاص می ‌می‌هند.
 
افزایش مرگ و میر، کوتاه شدن میانگین طول عمرو امید به زندگی، کوتاه شدن دوره فعالیت مفید اقتصادی، افزایش مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی و هزینه‌های آن، افزایش تغییرات در عملکرد فیزیولوژیکی بدن به‌ویژه عملکرد تنفسی و قلبی- عروقی از جمله این پیامدهای منفی آلودگی هواست که موضوع بررسی‌های گوناگون بین‌المللی بوده است.
 
هوای تهران و چند شهر بزرگ ایران از آغاز پاییر چندین بار به وضعیت «قرمز» رسیده «ناسالم برای همه گروه‌ها» رسیده است.
 
در همین حال در روز شنبه نیز هوای تهران در شرایط «نامطلوب برای گروه‌های حساس» اعلام شده است.
 
در هفته‌های اخیر آلودگی هوا، بارها به تعطیلی مدارس در شهرهای مختلف، از جمله تهران، تبریز، کرج و برخی شهرهای استان خوزستان انجامیده است.
 
مطالعات جدید نشان می دهد مغز انسان حاوی مقادیر زیادی ذرات مغناطیسی ناشی از آلودگی هواست که احتمال ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد.
 
این مطالعه با بررسی بافت مغز 37 داوطلب نشان می دهد ذرات مغناطیسی #آلودگی#هوا در مقیاس نانو، در بافت مغز جا خوش می کنند و با افزایش احتمال ابتلا به آلزایمر مرتبط هستند. این ذرات مغناطیسی شامل دی اکسید آهن هستند و نمونه بافت مغز داوطلبان نشان می دهد که در هر گرم از نمونه مغز، میلیون ها ذرات مغناطیسی میکروسکوپی وجود دارد. این ذرات سمی می توانند اکسیژن فعال موسوم به رادیکال های آزاد تولید کنند که یکی از مهمترین دلایل ابتلا به آلزایمر است.
 
این مطالعه که توسط محققان دانشگاه لنکستر در انگلیس صورت گرفته است، تاثیر عوامل محیطی بر احتمال بروز آلزایمر را بیش از پیش تایید می کند.
 
آلودگی هوا به بزرگترین معضل بهداشت جهانی بدل شده و تعداد قربانیان آن بیش از مالاریا و ایدز گزارش شده است. آلودگی هوا علاوه بر تشدید احتمال بیماری های قلبی، سکته مغزی و اختلال در سیستم تنفسی، سبب انحطاط مغز و بروز بیماری های روحی می شود.
 
نتایج این تحقیقات در Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شده است.
 
مژده به متقاضیان هوای پاک !
 
فقط دو روش در دنیا برای پیشگیری از صدمات ناشی از هوای آلوده وجود دارد. در تحقیقات آزمایشگاهی نشان داده است این دو روش با موفقیت بالایی توانسته اند از صدمات ناشی از هوای آلوده جلوگیری کنند. این دو روش عبارتند از:
 
الف: #ماسک های #فیلتر دار پیشرفته (تصویر پیوست)
 
ب: دستگاه های تصفیه هوا قابل حمل که مجهز به سه مرحله فیلتراسیون است (تصویر پیوست).
 
پخش سراسری دو کبوتر طلایی تامین کننده دو محصول بی نظیر فوق برای متقاضیان می باشد.
 
دستگاه های تصفیه هوا قابل حمل که مجهز به سه مرحله فیلتراسیون است:
 
اخیرا پخش سراسری دو کبوتر طلایی یک #دستگاه#تصفیه#هوا#قابل#حمل را عرضه نموده است که در سه حالت (با اتصال به برق 12 ولت اتومبیل / برق 220 ولت شهری / نور خورشید) در منزل، محل کار و خودرو تحت سه مرحله فیلتراسیون هوای سالم برای کاربر فراهم می سازد. بهای این دستگاه حدود یکصد دلار می باشد . لذا این دستگاه نسبت به دستگاه های تصفیه هوای گران قیمت موجود در بازار ارزانتر می باشد و دارای یکسال گارانتی واقعی و ده سال خدمات پس از فروش می باشد. متقاضیان این محصول سودمند و مقرون بصرفه می توانند جهت ثبت سفارشات با شماره تلفن 00982188317156 تماس حاصل فرمایند.
 
در ادامه برای آگاهی بیشتر شما سایر صدمات ناشی از هوای آلوده را شرح داده ایم.
 
آلودگي ها و ايجاد آسم در كودكان
 
قرار گرفتن كودكان در معرض آلودگي هوا بسيار خطرناك است و نگراني هاي بسياري را ايجاد مي كند زيرا سيستم ايمني، تنفسي و ريه آن ها هنوز به رشد نكرده و كامل نشده است. از اين رو در معرض آلودگي قرار گرفتن كودكان بسيار خطرناك تر از افراد بالغ است.
 
تحقيقات انجام شده در مدرسه پزشكي هاروارد نشان مي دهد كه ذرات معلق در هوا باعث ايجاد آلودگي مي شوند و تنفس اين هواي آلوده باعث ورود ذرات معلق به داخل بدن و ريه افراد مي شود و همچنين تنفس هواي آلوده و ذرات معلق در كودكان باعث بروز بيماري برونشيت مي شود.
 
اين مطالعات با بررسي بيماري برونشيت در كودكان مناطق مختلف نشان داده كه كودكاني كه در مناطقي با آلودگي هوا زندگي مي كنند بيشتر از كودكان ديگر مبتلا به اين بيماري مي شوند.
 
مطالعه ديگري كه در مركز سلامت كودكان اروپا انجام شده حاكي از آن است كه آلودگي هوا نقش موثري در ميزان مرگ و مير كودكان دارد. براساس اطلاعات به دست آمده در اين مطالعه ميزان مرگ و مير كودكان در شهرهايي با آلودگي هوا به نسبت بيشتر از مناطق پاك و بدون آلودگي است و همچنين در اين مناطق ميزان مراجعه اورژانسي كودكان به بيمارستان نيز بيشتر ديده مي شود.
 
پژوهشگران هشدار دادند از آنجا كه سيستم تنفسي كودكان ضعيف تر از افراد بالغ است، قرار گرفتن آن ها در آلودگي هوا باعث بروز بيماري آسم، ايجاد مشكلات تنفسي در كودكان مي شود و همچنين تنفس هواي آلوده عملكرد ريه كودكان را نيز تا حدي مختل مي كند.
 
آلودگي هوا كه ناشي از سوخت كربن و سوخت اتومبيل ها است و بيشتر در هواي آزاد وجود دارد بسيار مخرب تر از آلودگي هوا در فضاهاي بسته است. البته بايد گفت كه امروز آلودگي هاي فضاهاي بسته بسيار كم شده و تا حدي مي تونيم بگوييم كه آلودگي فضاهاي بسته مانند منزل به نزديك صفر رسيده است. اما آلودگي هاي فضاهاي باز به دليل وجود ذرات معلق در هوا به دليل افزايش اتومبيل ها و كارخانه ها نسبت به گذشته بيشتر شده است .
 
هر ميزان فعاليت بدني در هواي آلوده بيشتر باشد، تنفس تند تر انجام مي شود و در نتيجه ميزان جذب ذرات معلق نيز بيشتر خواهد شد. از آنجا كه كودكان در بيرون از منزل و در هنگام راه رفتن تحرك بيشتري نسبت به افراد بالغ دارند، ميزان جذب آلودگي هوا در آن ها به مراتب بيشتر از بزرگسالان است.
 
محققان دانشگاه ونكوور كانادا اعلام كردند كه بدون شك آلودگي هوا تاثير زيادي در بروز بيماري آسم در كودكان دارد و آلودگي هواي ناشي از سوخت اتومبيل ها باعث افزايش ميزان مرگ و مير در كودكان مي شود.
 
آلودگي هوا و سقط جنين
 
گاز سمي مونواكسيد كربن موجود در هوا در سه ماهه‌ي اول بارداري به راحتي از جفت عبور كرده و در صورت شدت زياد مسموميت به سقط جنين منجر مي‌شود.آلوده‌كننده‌هاي هوا زياد هستند، اما منواكسيد كربن يكي از خطرناكترين و مهمترين اين آلوده‌كننده‌ها به شمار مي‌رود و اين گاز در نتيجه‌ي سوخت ناقص مواد آلي ايجاد و مهمترين منابع توليدكننده‌ي اين گاز اگزوز اتومبيل‌ها، بخاري‌هاي گازي و نفتي است.
 
قدرت تركيبي گاز مونواكسيدكربن با هموگلوبين خون 250 برابر بيشتر از اكسيژن بوده كه علت سمي بودن اين گاز است، به طوري كه با وارد شدن اين گاز به بدن قدرت حمل اكسيژن از هموگلوبين خون گرفته مي‌شود و اكسيژن مورد نياز بدن براي سوخت و ساز بسيار كم شده و در نتيجه به مسموميت و ناراحتي افراد منجر مي‌شود.
 
گازهاي ديگري نظير گاز كربنيك و بخارات اسيدي در هوا موجود هستند كه با ايجاد اختلال در مجاري تنفسي موجب بروز سرفه و تنگي‌نفس در افراد مي‌شوند اما گاز مونواكسيدكربن مهمتر و براي بيماران قلبي، سالمندان و زنان باردار عوارض خطرناكي را به دنبال دارد.
 
خطر سقط جنين در زنان باردار بيشتر در سه ماهه اول بارداري است و اين امر نيز به شدت مسموميت به آلودگي هوا، شرايط سلامتي كبد، قلب و مقاومت بدني مادر بستگي دارد. مادران باردار بايد در 8 هفته اول حاملگي بسيار مراقب باشند و خود را در معرض هواي آلوده قرار ندهند. در هفته هاي اول حاملگي، مادران باردار بايد در صورت امكان در هواي آلوده حضور پيدا نكنند و از منزل بيرون نيايند و در صورتي كه ناگزير به بيرون آمدن هستند حتما از ماسك استفاده كنند.
 
در 8 هفته اول حاملگي با توجه به اين كه در اين مدت اندام هاي جنين شكل مي گيرد، زنان باردار بايد از مواجه شدن با مواد شيميايي و قرار گرفتن در معرض آلودگي هوا خودداري كنند.مواجه شدن با هواي آلوده به خصوص در 8 هفته اول حاملگي، احتمال بروز بيماري ها و نارسايي هاي قلبي و ايجاد يك مجموعه بيماري ها و ناهنجاري هاي اندامي را در جنين افزايش مي دهد.
 
با توجه به اين كه در هفته هاي 8 تا 12 حاملگي، مغز جنين شروع به رشد و شكل گيري مي كند و اختلال در رشد آن مي تواند در ضريب هوشي و توانايي هاي مغزي جنين تاثير بگذارد، به طور جدي به مادران باردار توصيه مي شود در اين مدت نيز خود را در معرض هواي آلوده قرار ندهند.
 
مسموميت در افراد مختلف به شرايط جسماني و سلامتي آنها و همچنين به ماده، غلظت و شدت ماده‌ي سمي بستگي دارد و ممكن است مسموميت در افراد مختلف با توجه به اين عوامل خفيف يا شديد باشد. مسموميت خفيف در افراد به صورت سردرد، سرگيجه،‌ خواب آلودگي، خستگي و ضعف بروز مي‌كند و در صورتي كه مسموميت به حالت شديد رخ دهد بيمار دچار بي‌قراري، استفراغ و بيهوشي مي‌شود و در شرايط حاد به صورت تشنج ظاهر مي شود.
 
به طور كلي 12 هفته اول حاملگي دوران بسيار حساسي است و مادران بايد بيشترين توجه را به سلامتي جنين نشان دهند، اما از هفته 16 به بعد ميزان حساسيت نه اين كه از بين مي رود، بلكه كمتر مي شود; چون تا اين زمان اندام هاي جنين، قلب و مغز او شكل گرفته است.در عين حال از هفته 16 به بعد حاملگي در شرايط بحراني آلودگي هوا، مادران باردار بايد از منزل بيرون نيايند، خود را معرض آلودگي هوا قرار ندهند و در صورتي كه ناچار به بيرون آمدن هستند از وسايل محافظتي همچون ماسك ها استفاده كنند.
 
آلودگي هوا احتمال ناباروري را افزايش مي دهد
 
همچنين احتمال ناباروري زنان را نيز افزايش مي دهد، زناني كه بيشتر در معرض آلودگي هوا قرار دارند نازايي در آنها بيشتر مي شود و يا اين كه بيشتر دچار سقط جنين، زايمان زودرس، پاره شدن كيسه آب جنين، عدم رشد جنين، تولد نوزاداني با وزن كم و حتي بروز لب شكري (شكاف لب) در نوزادانشان مي شوند.
 
رساندن هواي آزاد و پاك مهمترين اقدامي است كه افراد در مسموميت خفيف بايد انجام دهند، زيرا هواي پاك 21 درصد اكسيژن دارد و همچنين بيمار را بايد از شرايط و محيط آلوده دور كرد و مسموميت خفيف با استنشاق هواي پاك رفع مي‌شود.
 
در صورت بروز مسموميت شديد، به طوري كه بيمار دچار تشنج و بي‌هوشي شود، بايد وي را به بيمارستان انتقال داد تا با اقدامات اختصاصي و تجويز اكسيژن بهبود يابد.در منازل نيز اگر رنگ شعله‌ي بخاري‌هاي گازي زرد باشد امكان توليد گاز سمي وجود دارد و ممكن است با ايجاد خواب آلودگي افراد را مسموم كند و حتي در شرايط حاد به بيهوشي نيز منجر مي‌شود.
 
عقب ماندگي رشد جنين بر اثر قرار گرفتن زن باردار در هواي آلوده
 
همانطور كه پيشتر گفته شد زنان باردار بايد حتي المقدور از قرار گرفتن در معرض آلودگي هوا جلوگيري كنند. عدم رشد فكري جنين به طور قطع، وضعيت غير عادي رشد در داخل رحم است كه سقط شدن جنين را 10 برابر افزايش مي دهد. گاز منوكسيد كربن يكي از عواملي است كه خطر عقب ماندگي رشد جنين را افزايش مي دهد. زماني كه گاز منوكسيد كربن وارد بدن مي شود، داخل خون شده و همراه با گردش خون وارد تمام قسمتهاي بدن مي شود و مانع از رسيدن اكسيژن به بدن مي شود. در زمان بارداري، گاز منوكسيد كربن از جفت عبور كرده و مقدار اكسيژني را كه به اين قسمت داده مي شود را كاهش مي دهد و باعث مي شود تا شرايط عقب ماندگي رشد جنين فراهم شود.
 
ارتباط آلودگي هوا با اوتيسم
 
اوتيسم نوعي اختلال رشدي است كه با رفتارهاي ارتباطي ، كلامي غير طبيعي مشخص مي شود . علائم اين اختلال در سال هاي اول عمر بروز مي كند و علت اصلي آن ناشناخته است. اما مي توان يكي از فاكتورهاي ابتلا جنين و نوزاد به اوتيسم را، آلودگي هوا دانست.
 
مطالعات نشان مي دهد، آلودگي زياد هوا در طول دوره بارداري، خطر اوتيسم را براي جنين به همراه خواهد داشت و حتي در نوزاد تازه متولد شده به ويژه نوزاداني كه زودتر از موعد به دنيا آمده اند، خطر ابتلا به اوتيسم را افزايش مي دهد. بعضي از دانشمندان بر اين باور هستند، جنين زنان بارداري كه در بزرگراه هاي شهرهاي پرجمعيت زندگي مي كنند بيشتر در معرض ابتلا به اوتيسم هستند. در اينجا لازم است كه يادآور شويم بسياري از نوزادان سالم هستند كه در شهرهاي آلوده و پردود و دم با سلامتي كامل زندگي مي كنند اما براي احتياط بيشتر به مادران بارداري كه در اين مكانها زندگي مي كنند توصيه مي شود تا از حضور در اماكن پر تردد و آلوده خودداري كنند.
 
دکتر محمداسماعیل حجازی، فوق تخصص ریه ضمن اعلام این موضوع، زایمان زودرس، وزن پایین نوزاد و رشد ناکافی جنین در شکم مادر را نیز از دیگر عوارض هوای آلوده دانست که به‌مراتب آسیب‌های آن سنگین‌تر از مصرف سیگار برای زنان باردار است.
 
حجازی گفت افزون بر زنان باردار گروه‌های حساس جامعه به‌ویژه بیماران قلبی و بیماران ریوی نیز در معرض هوای آلوده بیماری‌هایشان تشدید شده و ممکن است موجب حملات قلبی – ریوی شود.
 
همچنین افراد مسن ممکن است مبتلا به مشکلات تنفسی، عصبی و… شوند؛ زیرا با کاهش اکسیژن مغز ممکن است برای افراد مسن مشکلات عصبی ایجاد شود.
 
در هوای آلوده آسم یا بیماری‌های آلرژیک کودکان نیز تشدید می‌شود و کودکانی که زمینه‌های ژنتیکی در مورد بیماری‌های آلرژیکی و آسم دارند در مواجهه با هوای آلوده ممکن است مبتلا به آسم و بیماری‌های آلرژیک شوند.
 
ابتلا به عوارض پوستی و ریوی و انسداد مجاری هوایی نیز از جمله مواردی است که امکان دارد در افراد عادی و سالم که در معرض آلودگی هوا قرار می‌گیرند، ایجاد شود.
 
محمداسماعیل حجازی ورزش کردن در هوای آلوده را نیز درست ندانست و گفت با تنفسِ چنین هوایی افراد به خستگی زودرس، سردرد و عوارض بعدی دچار می‌شوند. با خریدن یک دستگاه تصفیه هوا استاندارد از پخش سراسری دو کبوتر طلایی می توانید در هوای پاک منزل ورزش صبحگاهی لذت بخشی را داشته باشید.
 
آلودگی هوا از رکود مواد سمی در جو و افزایش مقدار آن ناشی می‌شود و به‌طور عمده در نتیجه‌ دگرگونی هوا و عدم پالایش و تهویه کافی جو و همچنین افزایش آلاینده‌های جوی، آلودگی هوا نیز افزایش می‌یابد.
 
تهران یکی از آلوده‌ترین شهرهای ایران محسوب می‌شود. آلودگی هوا در تهران سالانه جان ۴۰۰۰ تن را می‌گیرد. امسال نیز در روزهای آلودگی تهران مأموریت‌های اورژانس۱۰ درصد و شمار بیماران تنفسی ۱۵ درصد و تعداد بیماران قلبی هفت درصد افزایش داشت.
 
بانک جهانی اعلام کرده است که در ۲۵ سال گذشته، مرگ‌ومیر ناشی از آلودگی هوا و پیامدهای آن در ایران حدود ۱۲۰ درصد افزایش یافته و از ۱۷ هزار مرگ در سال ۱۹۹۰ به ۲۳ هزار مورد در سال ۲۰۱۳ رسیده است.
 
با آرزوی سلامتی شما
 
گروه توسعه زندگی سبز (کلینیک سلامت خانواده و گروه پخش جهانی دو کبوتر طلایی)
 
WWW.TELEGRAM.ME/GOLDENDOUBLEDOVE
 
WWW.FACEBOOK.COM/GOLDENDOUBLEDOVE
 
WWW.INSTAGRAM.COM/DRFORCOUPLES
 
WWW.SANSHAIR.LOXTARIN.COM

موضوعات مرتبط: مقالات علمی مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانواده
برچسب‌ها: آلودگی هوا سومین عامل مرگ و میر در ایران است ! دستگاه های تصفیه هوا قابل حمل که مجهز به سه مرحله فیلتراسیون است ماسک های فیلتر دار پیشرفته

تاريخ : سه شنبه 5 بهمن 1395 | 16:47 | نویسنده : دكتر ياسمين رادمنش |

ارتباط گوشت قرمز با ابتلا به بیماری ورم روده

ارتباط گوشت قرمز با ابتلا به بیماری ورم روده
 
 
محققان دانشکده پزشکی هاروارد در یک مطالعه داده های رژیم غذایی بیش از 46 هزار مرد را در آمریکا تجزیه و تحلیل کردند. 764 نفر از این افراد در طول دوره زمانی 26 ساله به وضعیتی به نام دیورتیکولیت مبتلا شدند.
 
دیورتیکولیت به التهاب دیورتیکول گفته می شود؛ دیورتیکول بیرون زدگی های کوچک کیسه مانند هستند که در جداره سیستم گوارشی و اطراف مقعد شکل می گیرند. دیورتیکول ها اغلب در قسمت پایینی روده بزرگ تشکیل می شوند و وجود آنها خصوصا در سنین بالای 40 سال شایع است، اما به ندرت مشکلی ایجاد می کند.
 
محققان دانشکده پزشکی هاروارد متوجه شدند، افرادی که بیشترین میزان گوشت قرمز را مصرف می کردند در قیاس با افرادی که کمترین میزان مصرف را داشتند، با افزایش 58 درصدی خطر ابتلا به دیورتیکولیت روبرو بودند، هر چند چگونگی تاثیر گوشت قرمز بر ابتلا به این بیماری مشخص نیست.
 
آنها با تاکید بر لزوم انجام مطالعات بیشتر اعلام کردند که ممکن است گوشت قرمز بر باکتری های روده تاثیر بگذارد که به نوبه خود می تواند سیستم ایمنی بدن را تغییر دهد و دیواره روده را تحریک کند.
 
محققان افزودند: تعویض گوشت قرمز با گوشت ماکیان (شتر مرغ، بوغلمون، مرغ، کبک و...) و یا انواع ماهی ها در رژیم غذایی خطر ابتلا به این بیماری را کاهش می دهد.
 
ژل طبیعی سوئیسی ایکس-تایت که در سال 2003 میلادی اختراع شده است یکی از داروهای موثر برای کاهش التهاب بیرون زدگی های کیسه مانند کوچک اطراف مقعد تجویز می شود.
 
بیرون زدگی های کیسه مانند اطراف مقعد از طریق عمل جراحی و لیزر تراپی بطور سرپایی درمان می شود. البته هزینه درمان آن چند میلیون تومان است.
 
تا زمانیکه بیمار تصمیم به عمل جراحی نگرفته است، فرد می تواند در این مدت از ژل طبیعی سوئیسی ایکس-تایت برای کاهش التهاب ها اقدام نماید.
 
داخل هر بسته ژل طبیعی سوئیسی ایکس-تایت دوازده ساشه دو میلی لیتری قرار دارند که هر ساشه برای سه بار استعمال موضعی می باشد.
 
توزیع کننده محصولات طبیعی سوئیسی ایکس-تایت فقط پخش سراسری دو کبوتر طلایی (00982188317156 ) می باشد.
 
برای تغییر سبک زندگی هنوز دیر نشده!
 
با آرزوی سلامتی شما
کلینیک سلامت خانواده
 
WWW.FACEBOOK.COM/GOLDENDOUBLEDOVE
 
WWW.TELEGRAM.ME/GOLDENDOUBLEDOVE
 
WWW.SANSHAIR.LOXTARIN.COM

موضوعات مرتبط: مقالات علمی مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانواده
برچسب‌ها: ارتباط گوشت قرمز با ابتلا به بیماری ورم روده ژل طبیعی سوئیسی ایکس-تایت که در سال 2003 میلادی اختراع شده است یکی از داروهای موثر برای کاهش التهاب بیرون زدگی های کیسه مانند کوچک اطراف مقعد تجویز می شود

تاريخ : سه شنبه 5 بهمن 1395 | 16:30 | نویسنده : دكتر ياسمين رادمنش |

هر آنچه در رابطه با تخمدان پلی کیستیک باید بدانید.

هر آنچه در رابطه با تخمدان پلی کیستیک باید بدانید

هفده درصد مراجعین این مرکز در رابطه با تخمدان پلی کیستیک سوالاتی داشته اند که پاسخ مجموع سوالات را در این مقاله ذکر کرده ایم.

در این مقاله مروری جامع بر سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCO) علت ایجاد؛ علائم، مشکلات و عوارض آن خواهیم پرداخت، همچنین تغذیه و ورزش، مصرف دارو، روش های طبیعی پیشگیری به کمک فِم-پی تراپی و جراحی مناسب برای بهبود بیماری تخمدان پلی کیستیک نیز بطور نسبتاً کاملی شرح داده شده است.

این سندرم به دلیل وجود تخمدان‌های بزرگ و تعداد زیادی کیست کوچک (البته در بیشتر مبتلایان) که در لایه بیرونی هر تخمدان قرار گرفته است تخمدان پلی کیستیک و یا PCO نامگذاری شده است. این بیماری در کمتر از 10 درصد زنانی که در سن باروری قرار دارند دیده می‌شود. علت این بیماری هنوز بصورت قطعی مشخص نیست اما آنچه مشخص است عوامل ارثی، اضافه وزن ، دیابت، سموم و عفونت های باقی مانده در بدن (عوارض ناشی از بیماری های ویروسی)، تضعیف سیستم ایمنی بدن و انواع مواد شیمیایی که روزانه به بدن ما وارد می شوند و عوارض ناشی از کاهش فعالیت های جنسی در ظهور بیماری تخمدان پلی کیستیک نقش دارد.

تخمدان پلی کیستیک چیست و چه تغییراتی در تخمدان ایجاد می نماید؟

این مشکل به دلیل تغییراتی در ساخت‌ و ساز هورمون‌های داخل تخمدان و مسایل آنزیمی که سبب می‌شود میزان این هورمون‌ها بالا برود، رخ می‌دهد. در این سندرم سطح هورمون هاي زنانه (نظیر استروژن، پروژسترون، LH و FSH) دچار عدم تعادل شده و باعث افزايش هورمون هاي مردانه (آندروژن ها) و هورمون انسولین می گردد. همان‌طور که می‌دانید هر ماه 4، 5 عدد از فولیکول‌های داخل تخمدان شروع به رشد کرده و به مرحله‌ای از رشد می‌رسند که یکی از ‌آنها براساس گیرنده‌هایی که در سطح فولیکول وجود دارد انتخاب شده و به رشد خود ادامه می‌دهد. بنابراین رشد بقیه فولیکول‌ها متوقف می‌شود. در این مرحله هورمون استرادیول و استروژن که در بدن خانم‌ها ترشح می‌شوند باید به میزان خاصی برسند تا بتوانند سبب تخمک‌گذاری شوند. ولی بنا به دلایلی به این حد نرسیده و مقدارشان از یک مقدار ثابت و مشخص افزایش نیافته و در نتیجه تخمک‌گذاری انجام نمی‌شود و فولیکول رشد کرده همراه با مایعات داخل تخمدان به کیست تبدیل می‌شود.

چه عواملی می تواند مسبب ایجاد تخمدان پلی کیستیک باشد؟

در ابتدا به توضیحی از بیماریهای تخمدان خواهیم پرداخت، هر زمان در چرخه تخمک گذاری مشکلی بوجود بیاید مثلا در خود تخمدان و یا هیپوفیز و یا داخل رحم و یا هر علتی از جای دیگر بدن بتواند در روند این چرخه مشکل بوجود بیاورد در این صورت فرد دچار بیماریهای تخمدان می شود. از جمله دلایلی که می تواند چاقی (چربی بدن افراد چاق میتونه باعث زیاد شدن هورمون استروژن و هورمون مردانه بشود)، علت های ژنتیکی، استرس های روحی، مشکلات هورمون انسولین و دیابت، مشکلات و بیماریهای تیروئیدی، مشکلات غده فوق کلیوی و تومورهای مغزی، مشکلات و بیماری های عفونی و میکروبی لگن و رحم، بعضی داروها بهم زننده تعادل هورمون و خیلی دلایل شناخته شده و غیر شناخته شده دیگر ممکن است باعث تداخل در عملکرد درست تخمدان گردد، و اولین نشانه از این تداخل نامنظم شدن دوره های قاعدگی می باشد و از شایعترین مشکلات تخمدانی، تخمدان پلی کیستیک (PCO) می باشد که در زبان عامیانه به تنبلی تخمدان مشهور است.

تخمدان پلی کیستیک چه علائمی را با خود به همراه دارد؟

علائم بیماری تخمدان پلی کیستیک (تنبلی تخمدان) از فردی به فرد دیگر متفاوت است ولی در اینجا به اصلی ترین آنها خواهیم پرداخت.

قاعدگی‌های نا منظم:

تعریف قاعدگی نام منظم بدین صورت است که فاصله بیش از ۳۵ روز بین دو قاعدگی یعنی کمتر از ۸ دوره قاعدگی در یک سال باشد و یا عدم قاعدگی برای ۴ ماه یا بیشتر اتفاق بیفتد همچنین وقوع قاعدگی با تأخیر همراه باشد که ممکن است فرد با خونریزی خیلی کم یا شدید و درد نیز مواجه گردد.

افزایش آندروژن‌ها یا هورمون های مردانه:

سطوح بالای هورمون‌های مردانه (آندروژن‌ها) می‌تواند سبب ایجاد علائم ظاهری مثل رشد موهای زاید در صورت و بدن (هیرسوتیسم)، ایجاد آکنه در بزرگسالی یا آکنه‌های شدید در نوجوانی و طاسی با الگوی مردانه شود. این علائم می‌تواند بر اساس نژاد های مختلف متفاوت باشد.

نکته مهم: امروزه نیمی از مواد خوراکی که ما می خوریم حاوی هورمون ها و آنزیم هایی است که موجب اختلال در ساز و کار بدن می شوند و ما از عوارض جانبی آنها بی خبر هستیم یا اینکه نسبت به هشدارهای متخصصین بی تفاوت هستیم یا با طنز انگاری و بی تفاوتی از کنار نکات مهم می گذریم. سرانجام چیزی جز آسیب پذیری نیست.

ناباروری: زنان مبتلا به PCO ممکن است به دلیل کمبود تخمک گذاری، در باردار شدن با مشکل مواجه شوند. بد نیست بدانید که این بیماری شایع‌ترین دلیل ناباروری در زنان است.

چاقی: در حدود نیمی از زنان مبتلا به PCO چاق هستند یعنی احتمال چاقی در مبتلایان به این بیماری بیش از افراد عادی می باشد.

پیش دیابت یا دیابت نوع ۲: بسیاری از زنان مبتلا به PCO، دچار مقاومت به انسولین هستند که این امر توانایی بدن برای استفاده بهینه از انسولین جهت تنظیم قند خون را مختل می‌کند. این موضوع می‌تواند سبب بالا رفتن قند خون و در نتیجه دیابت نوع ۲ گردد. نام دیگر پیش دیابت، اختلال در تحمل گلوکز است.

آکانتوز سیاه : این اصطلاح پزشکی به وجود پوست تیره و مخملی شکل بر روی پشت گردن، زیر بغل، اعضای تناسلی خارجی و زیر پستان‌ها اطلاق می‌گردد. وجود این شرایط خود نیز یکی از نشانه‌های مقاومت به انسولین می باشد.

چه زمانی باید برای درمان تخمدان پلی کیستیک به پزشک مراجعه کرد؟

تخمدان پلی کیستیک در صورت درمان نشدن می تواند به صورت بلند مدت عوارض بد و ناخوشایندی به همراه داشته باشد. از این رو تشخیص و درمان زودهنگام آن حائز اهمیت می باشد، عوارضی همچون دیابت نوع ۲، فشار خون بالا و حتی بیماری‌های قلبی و سکته. اگر قاعدگی‌های نامنظم مثل تأخیر در قاعدگی یا قطع آن و موهای زاید روی بدن یا صورت یا آکنه دارید با پزشک خود مشورت کنید. تا تحت نظر وی مورد آزمایش و در صورت تأیید تخمدان پلی کیستیک تحت درمان قرار بگیرید.

چه آزمایشهایی برای تشخیص تخمدان پلی کیستیک و یا تنبلی تخمدان وجود دارد؟

در واقع تشخیص اولیه تخمدان پلی کیستیک بر اساس رد موارد دیگر صورت می پذیرد به طوریکه پزشک تمامی علائم و نشانه‌های شما را بررسی کرده و سپس سایر احتمالات را رد می‌کند.

عواملی که بیشتر مورد توجه پزشک معالج است به قرار زیر می باشد.

سوالاتی در رابطه با سابقه پزشکی شما از جمله قد و وزن، طول دوره قاعدگی، منظم و یا نا منظم بودن آن و سایر علائمی که در شما وجود دارد.

معاینات لگنی اطلاعات خوبی را در رابطه با احتمال این بیماری در اختیار پزشک قرار می دهد.

آزمایش خون اطلاعات خوبی از سطح هورمون‌های بدن شما برای تعیین علت اختلالات در قاعدگی و یا آندروژن بالا در اختیار پزشک قرار می دهد. آزمایش‌های دیگر خون شامل تست تحمل گلوکز، کلسترول و تری گلیسرید ناشتا نیز مناسب است.

سونوگرافی لگنی نیز از بهترین روشهای تأیید می باشد و انجام آن برای خانمهایی که پرده بکارت ندارند امکان پذیر است بخصوص برای افرادی که تمایل به بارداری دارند، در این روش (اولتراسوند لگن) پزشک می‌تواند ظاهر تخمدان‌ها و ضخامت دیواره رحم را اندازه گیری و مشاهده نماید. در طول این آزمایش، دستگاهی شبیه قلم در حالتی که شما بر روی تخت دراز کشیده اید درون واژن شما قرار می‌گیرد.

رژیم غذایی، ورزش ، پیشگیری ها و سبک زندگی مناسب برای بهبود سندروم تخمدان پلی کیستیک چه می باشد؟

رژیم غذایی تخمدان پلی کیستیک

حدود نیمی از خانم هایی که تخمدان پلی کیستیک دارند چاقی و افزایش سایز شکمی در آنها دیده می شود، این افراد بدلیل مشکلات هورمونی و پیام های مغزی ناهش از عدم تعادل هورمونی دربدن، میزان مقاوت به انسولین در این افراد افزایش یافته خود مانع از سوخت و ساز طبیعی چربی های بدن و کالری های دریافتی از غذاها می شود و همین امر علت بروز اضافه وزن و چاقی است. بانوانی که با این مشکل روبرو هستند تمایل زیادی به خوردن شیرینیجات دارند و این به مقاومت به انسولین بیشترین کمک را می کند و در نتیجه روز به روز فرد را چاق تر می نماید. می توان گفت مهمترین راه مبارزه با این بیماری راه مقابله با مقاوت به انسولین است که از طریق حذف مواد قندی و نشاسته ای و انجام ورزش های هوازی و تمرین های مناسب صورت می گیرد. در نتیجه با یک رژیم غذایی مناسب می توان این مشکل را به خوبی کنترل کرد. در ادامه به نکات مهم تغذیه ای و تمرینی در رابطه با کنترل وزن و آب کردن چربی ها در چنین برای کسانی که سندروم تخمدان پلی کیستیک دارند پرداخته شده است.

رژیم غذایی مناسب برای بهبود وضعیت افراد مبتلا به تخمدان پلی کیستیک، حذف و یا کم کردن میزان دریافت مواد قندی و کربوهیدراتی مثل نان و برنج از برنامه غذایی می باشد ( این کار باعث کمتر شدن مقاومت به انسولین بدن و افزایش سوخت و ساز آن خواهد شد). از طرفی باید کالری و چربی دریافتی را به حد اقل رساند ( چون مقاومت به انسولین مانع سوختن کالری و چربی ها می شود و موجب انباشت کالری و چربی ها و نهایتا اضافه وزن و چاق شدن شکم می شود). شما باید میزان پروتئین دریافتی خود را افزایش دهید. خوردن ماهی و گوشت و… می تواند موجب رساندن مواد مغذی به سلول ها شود و خبر خوب هم اینکه مقاومت به انسولین بر روی میزان سوخت و ساز پروتئین ها تاثیر گذار نیست و این مواد نمی توانند بر چاقی و اضافه وزن شما بیفزایند البته لازم است از گوشتهایی که میزان چربی کمتری دارند استفاده نمایید، میزان کربوهیدرات مورد نیاز بدن خود را بیشتر از غذاهای سالم و طبیعی مانند میوه جات و سبزیجات دریافت نمایید. تحقیقاتی در رابطه با اثر مثبت دارچین بر روی بهبود تخمدان پلی کیستیک نیز انجام شده است، در صورتیکه فشار خون بالایی ندارید مصرف روزانه دارچین را در برنامه غذایی خود قرار دهید، در این مقاله به 13علت مصرف دارچین اشاره شده است.

ورزش خوب و مفید را انتخاب کنید

بایک ورزش خوب و مفید می توانید به راحتی به چربی سوزی بدن خود کمک کنید در واقع با برنامه غذایی که در بالا اشاره شد می توانید به همراه یک ورزش مناسب چه در باشگاه چه در منزل میزان چربی های خود را کاهش دهید. پیاده روی در پارک، پیلاتس، ایروبیک و ... باعث بالا رفتن سوخت و ساز شما و درنتیجه چربی سوزی خواهد شد، اگر باشگاه ورزش در نزدیک محل سکونت شما وجود ندارد و یا به هر دلیلی تمایل به ورزش کردن در بیرون از منزل ندارید، فیلم های ایروبیک در منزل را تهیه کنید و از همین امروز دست به کار شوید و ورزش را آغاز نمایید.

خواب کافی داشته باشید

خواب کافی متابولیسم بدن را بهبود می بخشد و موجب افزایش سوخت و ساز و کاهش وزن می شود. حداقل ۶ ساعت خواب مستمر شب نیاز بدن شماست تا بدنتان به خوبی متابولیسم داشته باشد. بنابراین هرگز خواب شب و مستمر را قربانی خواب روز نکنید. البته تنبلی کردن و استراحت بیش از حد هم که مشخص است تأثیر خوبی بهیچ وجه نخواهد داشت.

در نهایت باید باز اشاره کرد کاهش وزن برای افراد دارای تخمدان پلی کیستیک سخت تر از افراد عادی است اما با برنامه ای منظم و با اطلاعات کافی از اینکه این معضل چه اثری بر افزایش وزن و افزایش چربی آن ها دارد می توان گامی استوار در راه مبارزه با آن نهاد، ورزش خوب در کنار تغذیه و استراحت کافی و مهمتر از همه ایجاد انگیزه می تواند نقش مهم و اساسی در موفقیت این افراد در آب کردن چربی شکم و کاهش وزن داشته باشد.

روش های درمانی و داروها و عمل جراحی برای بهبود تخمدان پلی کیستیک چه می باشد؟

درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک به طور کلی بر پایه کنترل نگرانی‌های فردی شما مثل باروری، پرمویی، آکنه و چاقی است و دارویی که برای درمان پرمویی برای شما تجویز می شود با دارویی که برای تنظیم دوره های قاعدگی و باروری وجود دارد متفاوت و اثرات متقابلی دارد از این رو وابسته به تمایل بیمار و شرایط وی روش درمانی مناسبی توسط پزشک معالج وی تعیین میشود. در ادامه به درمانهای مختلف موجود برای مبتلایان به تخمدان پلی کیستیک اشاراتی شده است.

به طور منظم چکاپ شوید: کنترل طولانی مدت ریسک فاکتورهای بیماری‌های قلبی مثل چاقی، کلسترول بالا، دیابت نوع ۲ و فشار خون بالا از اهمیت بالایی برخوردار است. برای کمک به درمان به موقع، پزشک نیاز دارد تا به صورت منظم برای انجام آزمایش‌های فیزیکی، اندازه‌گیری فشار خون و تعیین سطح گلوکز و چربی خون شما را ببیند.

دوره های قاعدگی خود را تنظیم کنید: اگر در حال حاضر نمی خواهید باردار شوید ممکن است پزشک قرص‌های ضد بارداری با دوز پایین برای شما تجویز کند که حاوی ترکیبی از استروژن و پروژسترون مصنوعی است. این قرص‌ها تولید آندروژن را کاهش داده و به بدن شما بعد از مواجهه طولانی با استروژن، استراحتی می‌دهد. این کار سبب کاهش سرطان آندومتر می‌شود و خونریزی‌های غیر معمول را اصلاح می‌کند.

یک روش دیگر مصرف پروژسترون برای ۱۰ تا ۱۴ روز در ماه است. این روش دوره‌های قاعدگی شما را تنظیم می‌کند و نقش حفاظتی در مقابل ابتلا به سرطان آندومتر دارد ولی سطح آندروژن را بهبود نمی‌بخشد. عارضه‌ای که در استفاده از این داروهای هورمونی وجود دارد ایجاد چاقی و یا تشدید آنست که می‌تواند از طرف دیگر سیر درمانی شما را دچار اختلال نماید.

برای جلوگیری از ابتلا به دیابت نوع 2 و همچنین متعادل کردن اختلال حساسیت به انسولین، متخصصین از داروی متفورمین به عنوان یک داروی اصلی در کنترل این بیماری استفاده می‌نمایند. متفورمین یک داروی خوراکی است و سبب حساسیت بیشتر سلول‌ها نسبت به انسولین می‌شود. این دارو تخمک گذاری را بهبود می‌بخشد و در نهایت سبب ایجاد چرخه‌های منظم قاعدگی می‌گردد. همچنین اگر شما پیش دیابتی باشید، مصرف این دارو می‌تواند ابتلا به دیابت نوع ۲ را به تأخیر بیندازد و اگر تحت یک برنامه رژیمی و ورزشی هستید استفاده از این دارو می‌تواند به کاهش وزن شما کمک کند. جالب است بدانید که این دارو از آنجا که بر خلاف داروهای هورمونی عوارض آن داروها را نخواهند داشت.

از بین بردن رشد موهای زائد بر روی صورت و بدن: ممکن است پزشک شما برای کاهش تولید آندروژن مصرف قرص‌های پیشگیری از بارداری یا داروی دیگری به نام اسپیرونولاکتون را تجویز کند. این دارو تأثیرات آندروژن‌ها را بر روی پوست بلوکه می‌کند. از آنجا که اسپیرونولاکتون می‌تواند سبب نقص جنین شود، هنگام مصرف این دارو حتمن باید از یک روش مطمئن برای پیشگیری از بارداری استفاده نمایید، بنابراین برای بانوانی که قصد باردار شدن دارند این روش توصیه نمی شود.

تراشیدن موی صورت و استفاده از موم و کرم‌های موبر و یا استفاده از لیزر برای از بین بردن فولیکول‌های مو چندان توصیه نمی شود زیرا بدون تنظیم تعادل هورمونی بدن شما این روشها کارایی دائمی ندارند.

بهترین توصیه متخصصین پوست تغذیه سالم، ورزش، دارودرمانی به همراه استفاده از روش های طبیعی برای رفع موهای زائد (نظیر دستگاه بندانداز برقی اتوماتیک سنس-هیر) می باشد.

WWW.SANSHAIR.COM

تحریک تخمک گذاری برای کسانی که می خواهند باردار شوند: اگر شما قصد بارداری داشته باشید شاید نیاز باشد تا برای تحریک تخمک گذاری داروی کلومیفن مصرف نمایید این یک داروی خوراکی ضد استروژن است که در نیمه اول چرخه قاعدگی مصرف می‌شود. لازم است ذکر شود که پزشکان برای تحریک تخمک گذاری معمولاً با متفورمین آغاز می‌نمایند و بعد در صورت لزوم از کلومیفن هم برای کمک به تحریک تخمک گذاری استفاده می‌شود. اگر با وجود مصرف کلومیفن و متفورمین باردار نشدید، ممکن است مصرف گنادوتروپین‌ها (هورمون محرک فولیکول FSH و هورمون جسم زرد یا LH) از طریق تزریق توصیه شود. به طور جد از مصرف خودسرانه این داروها بدون تجویز پزشک خود داری نمایید.

عمل جراحی

داروی باروری کلومیفن می‌تواند به شما کمک کند تا باردار شوید. اگر داروها به باردار شدن شما کمک نکنند یک جراحی بر روی تخمدان بوسیله لاپاروسکوپی می تواند یک گزینه درمانی دیگر برای بعضی از زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک باشد. پزشک می‌تواند به شما بگوید که آیا این نوع جراحی مناسب شرایط شما هست یا خیر. در این عمل، جراح یک شکاف کوچک بر روی شکم ایجاد کرده و از این طریق یک لوله که متصل به یک دوربین ریز است را وارد می‌کند (لاپاروسکوپ). این دوربین تصاویر لازم از تخمدان‌های شما و اعضای تناسلی مجاور به جراح نشان می دهد. سپس پزشک وسیله جراحی را وارد کرده و از انرژی الکتریکی یا لیزر برای سوزاندن سوراخ‌های موجود درفولیکول روی سطح تخمدان‌ها استفاده می‌کند. هدف این کار تحریک تخمک گذاری بوسیله کاهش سطح آندروژن هاست .

پیشگیری از ابتلا به عفونت ادرار وعفونت های واژینال و سایر عفونت ها

این تصوری نادرست است که داروها می توانند تمام و کمال عفونت ها را از بین ببرند. درست است بگوئیم که داروهای شیمیایی بخش عمده ای از عفونت ها را از بین می برند با لحاظ اینکه بدن از عوارض جانبی داروها نیز آسیب می بیند. پس میزان کمی از عفونت ها ممکن است در بدن باقی بماند.

در کشور های پیشرفته بکارگیری روش های طبیعی برای پیشگیری از ابتلا به عفونت ها مهم ترین عمل است و جامعه پزشکی نسبت به رعایت این مهم اکیدا توصیه می کند. یکی از این روش های طبیعی برای پیشگیری از ابتلا به عفونت ها ، فِم-پی تِراپی است.

اکنون شایسته است که محصول سودمند فِم-پي را به شما معرفی کنیم.

 

فِم-مراقبت از سلامتي در سفر و طبيعت گردي با فِم-پي

نوآوري ايتاليايي ويژه بانوان رسيد!

فِم-پي ،  ابزار  دفع  ادرار  سرپايي  بانوان .

فِم-پي ، پيشگيري از عفونت ادرار و عفونت هاي اندام زنانه.

بانوان مبتلا به تکرر ادرار و بی اختیاری ادرار نگران نباشند . فم-پی به بازار آمد.

فِم-پي، همراه همیشگی بانوان در منزل، محل کار، مسافرت، ورزش، آزمايشگاه ها، بيمارستان ها و...

فِم-پي، محصولي بادوام و دائمي (با پنج سال گارانتي طلايي)

قابل شستشو و حتی قابل استريل به دفعات

به هنگام مسافرت، كوهنوردي، ورزش، خريد و يا در شهر هنگامي كه مجبور به نشستن در توالت هاي عمومي هستيد كه بسيار ناخوشايند و غير بهداشتي است، يا زماني كه در خارج از شهر با فقدان سرويس بهداشتي مناسب مواجه هستيد. و نيز بانوان باردار يا زناني كه براي نشستن بر روي توالت بعلت جراحي، دردهاي استخواني يا مفصلي دچار مشكل هستند، اينك فِم-پي را در اختيار دارند.آشنايي با ويژگي هاي منحصر بفرد محصول فِم-پي :

فم-پي يك قيف آناتوميك است. اين نوآوري ايتاليايي بي نظير از مرغوب ترين سيليكون آنتي باكتريال و غير آلرژي زا (از سيليكون آنتي باكتريال طبي كه در ساخت ايمپلنت ها و كاتترهاي پزشكي بكار مي روند) ساخته شده است و بسيار بادوام (دراي پنج سال گارانتي شركت دو كبوتر طلايي) مي باشد تا بيشترين كارايي و ايمني را داشته باشد. اين محصول اورجينال كاملا انعطاف پذير بوده و داراي لبه هاي گرد و نرم مي باشد تا در زمان تماس با بدن، به پوست حساس بانوان آسيب نرساند و همچنين شكل و فرمي آناتوميك دارد تا راحتي فوق العاده اي را براي كاربر فراهم سازد.

تفاوت بين محصول اورجينال (اصلي) و محصول غير اصلي (كپي) در قيمت و كيفيت است. محصول اورجينال (اصلي) پس از توليد، توسط آزمايشگاه هاي اَكروديته معتبر بين المللي تحت آزمايشات كيفي لازم قرار مي گيرد. بديهي است محصولي مي تواند آزمايشات فوق را با موفقيت پشت سر بگذراند كه از مواد اوليه مرغوب (سيليكون آنتي باكتريال طبي) و تحت استاندارد هاي بين المللي ساخته شده باشد. بديهي است كه مصرف كنندگان محصولات اورجينال، به دنبال ايمني ، دوام و كارايي هستند. سلامتي شما در اولويت است، محصول اورجينال بخريد!

آشنايي با كاربرد هاي محصول فِم-پي :

فِم-پي، همراه همه بانوان در منزل، محل كار، مسافرت، ورزشگاه ها، آزمايشگاه ها، بيمارستان ها، آسايشگاه سالمندان و...

1) هر عمل جراحي علاوه بر محاسني كه دارد، داراي معايبي نيز هست كه به صورت عوارض بعد از عمل ظاهر مي شوند. دفع ادرار سرپايي براي بانواني كه تازه مورد عمل جراحي قرار گرفته اند راحت تر است. شايسته است محصول فم-پي را به اين دسته از بانوان پيشنهاد كنيم.

2) هر فرد در مدت حيات خود ممكن است دچار ناتواني جسمي شود. استفاده از محصول فم-پي به همراه كيسه ادرار (قابل اتصال به كيسه ادرار متصل به پا) روشي راحت براي جمع آوري ادرار بيماراني است كه توانايي استفاده از سرويس بهداشتي را ندارند. فم-پي ، سلامت و رفاه سالمندان.

3) آيا مي دانيد كه تعداد قابل توجهي از بيماران مبتلا به بي اختياري ادرار و تكرر ادرار بانوان هستند؟ ما به آن دسته از بانوان كه از بي اختياري ادرار يا تكرر ادرار رنج مي برند، محصول فم-پي را به عنوان يك وسيله پزشكي طبيعي (بدون عوارض جانبي) و مقرون به صرفه پيشنهاد مي كنيم. بيمار با بكارگيري فم-پي مي تواند بسيار كمتر از پوشك بزرگسال و داروهاي شيميايي استفاده كند. درماتیت‌ تماسی که‌ در آن‌ پوست‌ ناحیه‌ پوشک شده‌ دچار تحریک‌ می‌شود ، در افراد دیابتی و افرادی که بطور طولانی مدت مجبور به استفاده از پوشک هستند بسیار مشهود است. ورودي محصول فم-پي به گونه ايست كه با چسب ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست كاملا به ناحيه اطراف خروجي پيشابراه بانوان متصل مي شود و سپس ادرار به واسطه محصول فم-پي به ورودي ﻛﻴﺴﻪ ﻣﺘﺼﻞ ﺑﻪ ﭘﺎ (Urinary Leg Bag) منتقل مي شود. سیستم دفع ادرار فم-پی برای سه حالت نشسته، ایستاده و راه رفتن بکار می رود. بدينوسيله بيمار مي تواند با خيال راحت كارهاي روزمره خود را انجام دهد. امروزه در جوامع پیشرفته بانوان حتی به جای نوار بهداشتی از فنجان قاعدگی (
Menstrual Cup) استفاده می کنند. فنجان قاعدگی اورجینال فِم-کاپ (FEMCUP) نیز از سیلیکون آنتی باکتریال طبی ایتالیایی ساخته شده است که هم اکنون توسط پخش سراسری دو کبوتر طلایی در بازار جهانی عرضه می شود. این وسیله آنتی باکتریال، بادوام ، قابل شستشو و مقرون به صرفه است. اکنون پر واضح است که چرا اکثر کارخانجات تولید پوشک و نوار بهداشتی در کشور های در حال توسعه یا در کشور های جهان سوم واقع شده اند.

4) بانوان بيشتر از آقايان از بيماري هاي مفاصل و استخوان رنج مي برند. متخصصين معتقدند كه تغيير سبك زندگي مي تواند موجب پيشگيري از ابتلا به اينگونه بيماري ها شود. زنان (خصوصا زنان چاق و مادران باردار) مجبور هستند در طول شبانه روز مكررا نشسته دفع ادرار داشته باشد و در اين حالت مفاصل فرد بسيار تحت فشار سنگين وزن قرار مي گيرد. به همان اندازه كه به فكر خريد مبلمان شيك و راحت هستيم، بايد از مزيت هاي محصول فم-پي نيز بهرمند شويم. انتخاب فم-پي، يعني تغيير سبك زندگي .
 
5) چرا محصول فم-پي بايد همراه هميشگي بانوان باشد؟ واقعيت اين است كه امروزه بسياري از ما مجبوريم ساعات زيادي را در خارج از منزل و يا در محل كارمان بگذرانيم و به ناچار از توالت هاي عمومي استفاده مي كنيم كه مملو از ميكروب هايي است كه منتظرند پايمان را داخلش بگذاريم تا به سمتمان حمله ور شوند! حتي در مواقعي نظير رانندگي طولاني در ترافيك هاي سنگين، طبيعت گردي و يا ورزش (كوهنوردان ، دوچرخه سواران و...) ممكن است به توالت دسترسي نداشته باشيم.

اگرچه شستن دست ها با آب و صابون لازم است اما ميكروب ها فقط از طريق دست ها منتقل نمي شوند و احتمال ورود ميكروب هاي پراكنده در محيط توالت از راه هاي ديگر به داخل واژن يا مجاري ادراري وجود دارد. از آنجايي كه مجراي پيشاب خانم ها نسبت به آقايان كوتاهتر است، باكتري ها خيلي راحت تر مي توانند به داخل مثانه يا واژن راه يافته و سبب ايجاد عفونت شوند. محصول فم-پي كه خود از سيليكون آنتي باكتريال ساخته شده است مي تواند احتمال ابتلا به عفونت هاي زنانه (عفونت ادرار يا عفونت هاي واژينال) را بطور قابل توجهي كاهش دهد. لذا معمولا پزشكان به همراه آنتي بيوتيك ها ، يك عدد محصول فم-پي را تجويز مي كنند.

6) نمونه گيري ادرار يكي از نمونه هايي است كه بسيار مهم است و به كمك آن مي توان سلامتي بدن به خصوص سيستم هاي داخلي كليه ها و مجاري ادرار را ارزيابي نمود. به همين دليل نياز است كه در نمونه گيري و ارزيابي دقت لازم به كار برده شود. شايسته است كه پزشكان در زمان تجويز آزمايش ادرار، بيماران خود را با ابزار ها و روش هاي نمونه گيري ادرار آشنا كنند.

محصول فم-پي اين امكان را فراهم مي سازد كه بانوان بتوانند راحت تر نمونه ادرار خود را در ظرف نمونه جمع آوري كنند . ضمنا نمونه گيري ادرار از سالمندان و بيماران به كمك محصول فم-پي (به حالت نشسته بر لبه تخت يا صندلي يا ويلچر) بسيار راحت تر است. گاها در نمونه گيري ها لازم است كه محصول فم-پي و ظرف نمونه استريل باشد. براي استريل كردن ظرف نمونه يا محصول فم-پي مي توانيد يك كيسه پلاستيكي را با الكل بهداشتي هفتاد درصد (محلولي حاوي الكل بهداشتي خالص و آب به نسبت ۷۰ به ۳۰) پر كنيد و سپس ظرف نمونه و يا محصول فم-پي را داخل آن كيسه بگذاريد و درب آنرا ببنديد. پس از پنج دقيقه محلول داخل كيسه پلاستيكي را بيرون بريزيد . اكنون ظرف نمونه و محصول فم-پي كاملا استريل شده اند. 

طريقه مصرف محصول فِم-پي: 

فم-پي معمولا به يكي از دو روش زير استفاده مي شود.

الف: فم-پي بدون كيسه ادرار
براي بانواني كه از سلامتي جسمي و حركتي برخوردار مي باشند، مي توانند فم-پي را بدون كيسه ادرار بكار ببرند.

فم-پي يك وسيله سبك، كوچك ، قابل حمل و بادوام مي باشد كه همراه هميشگي بانوان است.

در حالت ايستاده، فِم-پي را در جلوي خروجي مجراي ادراري خود نگاه داريد و با خيال راحت مثانه خود را تخليه كنيد.

ب: فم-پي متصل به كيسه ادرار
بانواني كه از سلامتي جسمي و حركتي برخوردار نمي باشند، مي توانند فم-پي را با كيسه ادرار بكار بگيرند. لذا كانكتور لوله كيسه ادرار را به آرامي به داخل خروجي فم-پي متصل كنيد. دور محل اتصال را با نوار چسب جراحي ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست محكم كنيد تا نشتي نداشته باشد. كيسه ادرار را به تخت بيمار متصل نموده سپس بيمار در لبه تخت نشسته و مطابق شكل زير ورودي فِم-پي را در جلوي خروجي مجراي ادراري خود نگاه مي دارد و با خيال راحت مثانه خود را تخليه مي كند. لازم به ذكر است كه ورودي محصول فم-پي (توسط چسب ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست با عرض 5 سانتي متر) قابل اتصال به ناحيه اطراف خروجي مجراي ادرار بانوان نيز مي باشد.

نكته مهم:بيماراني كه مي خواهند در حركت و راه رفتن نيز دفع ادرار داشته باشند (مبتلايان به بي اختياري ادرار و يا تكرر ادرار) و كارهاي روزمره خود را با خيال راحت انجام دهند، مي توانند ورودي كيسه ادرار متصل به پا (Urin
e Leg Bag) را داخل خروجي محصول فم-پي كنند. به ياد داشته باشيد كه محل اتصالات را توسط چسب ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست (Zinc Oxide Adhesive Plaster) محكم كنيد. لذا سه عدد چسب لوكوپلاست (هر يك به ابعاد 5 سانتي متر عرض در 15 سانتي متر طول) برش بزنيد و سپس توسط اين نوار چسب ها ، محكم قيف آناتوميك فم-پي را بر روي اندام خود ثابت كنيد.
 


ضمنا بيمار بايد از شورت هاي كشي و استرچ (Stretch Panty) استفاده كند . براي اينكه انتهاي قيف آناتوميك فم-پي در خارج شورت بيمار قرار گيرد، بايد روي شورت يك سوراخ به قطر (دو الي سه سانتي متر) ايجاد كنيد . در اين خصوص مي توانيد از يك خياط ماهر كمك بگيريد تا سوراخ ايجاد شده روي شورت دقيقا روبروي خروجي مجراي ادراري بيمار قرار گيرد. ضمنا اطراف سوراخ ايجاد شده بايد كاملا دور دوزي شود.  جهت رعايت بهداشت بيمار، پيشنهاد مي شود حداقل شش شورت كشي به ترتيب فوق تهيه شود تا حداقل روزي يك الي سه بار لباس زير بيمار تعويض شود.

طرز صحيح نگاه داشتن محصول فِم-پي :

در زير دو تصوير را مي بينيد. تصوير سمت راست روش نادرست در دست گرفتن فم-پي را نشان مي دهد. تصوير سمت چپ روش درست در دست گرفتن فم-پي را نشان مي دهد . ضمنا هنگامي كه فم-پي را در دست گرفتيد، دقت داشته باشيد كه نشان حك شده بر روي فم-پي بايد در سمت چپ آن قرار بگيرد.نكته: هنگام خريد دقت داشته باشيد كه مدت اعتبار گارانتي (Five Year Warranty)، نام تجاري فِم-پي (FEMPEE) و نام كمپاني ايتاليايي فِم-پي (FEMPEE.CO.IT) بر روي بدنه آن حك شده باشد.

نكات فني مهم:

قبل از خريد قيف آناتوميك طبي، حتما از نكات فني زير مطلع شويد. حتما شنيده ايد كه "هيچ گراني بي حكمت نيست ، هيچ ارزاني بي علت نيست ". در بازار جهاني قيف ها در شش نوع متفاوت يافت مي شوند.

نوع اول: نوع اول قيف هايي هستند كه از كاغذ و مقوا توليد شده اند و يكبار مصرف هستند.  اين قيف هاي كاغذي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است خود آلوده به ميكروب باشند. ضمنا داراي لبه هاي برنده هستند كه ممكن است به پوست اندام بانوان آسيب برسانند. قيمت آن در بازار جهاني حدود يك دلار است. اين نوع قيف ها جنبه آموزشي (ماكت و كاردستي) داشته و مناسب براي مصارف انساني نيستند.  كارتن سازي ها معمولا اين نوع قيف ها را از كاغذ هاي بازيافتي مي سازند و سپس سطح آنرا با فيلم هاي نازك پلاستيكي لمينت مي كنند.  بالاخره اين هم از شگرد هاي ارزانفروشي (بدون در نظر گرفتن كيفيت) است
.


نوع دوم: نوع دوم قيف هايي هستند كه از انواع مواد پلاستيك توليد شده اند. اين قيف هاي پلاستيكي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است پس از چند بار استفاده ، سطح آنها آلوده به ميكروب شود. ضمنا قابل انعطاف و نرم نيستند (شكننده هستند) و داراي لبه هاي برنده هستند كه ممكن است به پوست حساس اندام بانوان آسيب برسانند. قيمت آن در بازار جهاني بين 2 الي 5 دلار  است. چيني ها معمولا اين نوع قيف ها را از مواد پلاستيكي بازيافتي بهمراه رنگ هاي صنعتي مي سازند تا بتوانند آنها را با قيمت ارزان بفروشند. اين نوع قيف ها بايد براي مصارف غير انساني (نظير انجام امور اتومبيل) بكار روند. ضمنا مواد پلاستيك ممكن است با تغيير دما يا بر اثر تماس با مواد ديگر (مثلا ادرار گرم انساني يا ساير مواد قليايي و اسيدي) واكنش نشان دهند. مثلا تحقيقات نشان داده كه آب يخ زده در بطري هاي پلاستيكي يا مواد خوراك
ي داغ در ظروف يكبار مصرف پلاستيكي ، سرطان زا است.   لذا قيف هاي پلاستيكي گزينه مطلوبي براي مصارف انساني نيستند.


نوع سوم: نوع سوم قيف هايي هستند كه از لاستيك (كائوچوي مصنوعي يا تركيبي از ساير مشتقات نفتي با كائوچوي بازيافتي) توليد شده اند.  اين قيف هاي لاستيكي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است خود آلوده به ميكروب باشند. اگرچه اين نوع قيف ها قابل انعطاف و نرم هستند ولي در مدت كوتاهي دچار پوسيدگي شده و آثار ترك خوردگي بر سطح آنها مشهود است. مواد لاستيكي معمولا حساسيت ساز مي باشند. قيمت آن در بازار جهاني بين 3 الي 7 دلار  است.  به عنوان مثال دستكش هاي لاستيكي كه براي انجام امور شستشو در آشپزخانه ها استفاده مي شوند ، در مدت كوتاهي پوسيده ، چسبناك و سوراخ مي شوند و معمولا با پوست حساس بانوان سازگار نيستند. به همين جهت اخيرا دستكش هاي لاستيكي ساخته اند كه سطح داخلي آن پوشيده از الياف نخي است تا مواد لاستيكي مستقيما با پوست دست كاربر تماس نداشته باشند. ضمنا پخش سراسر
ي دو كبوتر  طلايي عرضه كننده دستكش هاي سيليكوني است كه نه تنها سازگار با پوست حساس دست هاي بانوان مي باشد بلكه از دستان شما در برابر اجسام داغ و ساير خطرات محافظت مي كند.


نوع چهارم: نوع چهارم قيف هايي هستند كه از نوع صنعتي سيليكون (نظير
سيليكوني كه در چسب آكواريوم، قطعات سيليكوني اتومبيل و... بکار رفته) ساخته شده اند. قيمت آن در بازار جهاني بين 5 الي 10 دلار است. محصولاتي كه از سيليكون صنعتي توليد مي شوند، هرگز نبايد براي مصارف انساني بكار روند (بدليل درجه سميت بالا). بعضي از قطعات اتومبيل كه از سيليكون صنعتي ساخته مي شوند، قابل انعطاف و مقاوم در برابر حرارت هستند اما براي مصارف انساني مناسب نيستند.  بدليل اينكه در كشورهاي جهان سوم كميت و قيمت بر كيفيت (استانداردهاي بين المللي) مقدم است، لذا چيني ها از اين فرصت استفاده كرده و محصولاتي كه از سيليكون صنعتي (در رنگ هاي گوناگون) براي مصارف انساني ساخته اند را به بازار كشورهاي جهان سوم صادرات مي كنند و كاربر از عوارض جانبي اينگونه محصولات نامرغوب بي خبر است و فريب قيمت ارزان آن را مي خورد.


نوع پنجم: نوع پنجم قيف هايي هستند كه از شيشه ساخته شده اند. قيمت آن در بازار جهاني بين 2 الي 5 دلار است. قيف هاي شيشه اي شكننده هستند و اغلب در آزمايشگاه ها بكار مي روند.
 همین خاصیت شکنندگی و برنده بودن
شيشه سبب می شود که این گونه قیف ها برای مصارف انسانی بکار نروند.نوع ششم: نوع ششم قيف هايي هستند كه از تركيب سيليكون طبي (
Medical Grade Silicone) با مواد آنتي باكتريال (نانو نقره) ساخته شده اند و بي رنگ و نيمه شفاف هستند و به نام سيليكون طبي آنتي باكتريال معروف هستند. لوازم پزشكي نظير كاتتر ها ، ايمپلنت ها و قيف آناتوميك طبي فم-پي (FEMPEE FUD) از سيليكون طبي آنتي باكتريال ساخته شده اند.
حتي پستانك سيليكوني يا سر شيشه سيليكوني چيكو ايتاليا از نوع خوراكي سيليكون (Food Grade Silicone) ساخته شده است. اگرچه اين محصولات گران قيمت هستند اما بادوام (طول عمر طولاني) و بسيار ايمن (بدون عوارض جانبي) هستند. هر گرم سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي همچون طلا با ارزش است. قيمت سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي چهار برابر قيمت نوع خوراكي سيليكون ايتاليايي است. قيمت سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي ده برابر قيمت نوع صنعتي سيليكون (سيليكون چيني) است.

قيمت محصول فم-پي (قيف آناتوميك):

با توجه به اينكه محصول فم-پي (اين قيف آناتوميك ساخته شده از سيليكون طبي آنتي باكتريال) بسيار ايمن (بدون عوارض جانبي) و بادوام (داراي طول عمر طولاني) است، لذا اين محصول ايتاليايي بسيار مقرون بصرفه است. قيمت سراسري محصول فم-پي (بدون لوازم جانبي نظير كيف مخملي و دستمال بهداشتي بانوان) فقط
20 دلار آمريكا (حدود 680000 ريال ايراني) مي باشد. البته بهاي ريالي اين محصول وارداتي ممكن است با نوسانات نرخ دلار (نرخ دلار حواله در بازار آزاد) تغيير يابد.

قيمت لوازم جانبي اورجينال:

براي تهيه لوازم جانبي مربوطه (نظير كيف مخملي مخصوص فم-پي و دستمال بهداشتي بانوان) فقط با پخش سراسري دو كبوتر طلايي تماس حاصل فرمائيد. بهاي هر سِتِ كاملِ لوازم جانبي مذكور حدود
15 دلار آمريكا (حدود 540000 ريال ايراني) مي باشد
.
 


 

همواره پيشگيري مقدم بر درمان است :

سازمان بهداشت جهاني از مقاومت دارويي در برابر آنتي بيوتيك ها به عنوان يك 'تهديد بزرگ جهاني' نام برده است.  اين سازمان با بررسي آمار مربوط به 114 كشور، از افزايش مقاومت دارويي در همه نقاط جهان خبر داده است. به گزارش اين سازمان، در صورتيكه فورا براي مقابله با اين پديده اقدام نشود، مقاومت دارويي تبعات بسياري خطرناكي را برجاي خواهد گذاشت.

يكي از عفونت هاي شايع در بانوان عفونت هاي واژينال و يا عفونت ادرار است.  هر فرد ممكن است سالانه چندين مرتبه از آنتي بيوتيك هاي گوناگون استفاده كند. اكثر آنتي بيوتيك هايي كه در بازار وجود دارند، طيف اثر وسيعي دارند. طيف اثر وسيع يعني با مصرف آن ها، مي توان مدل هاي متنوعي از باكتري ها را نابود كرد و جلوي رشدشان را گرفت، چه باكتري مضر باشد و چه باكتري مفيد. آنتي بيوتيك ها به چندين شيوه متفاوت با باكتري ها مبارزه مي كنند تا آن ها را از بين برده يا حداقل، رشدشان را متوقف كنند. يكي از اين راه ها از بين بردن DNA و ديگري تخريب ديواره سلولي است. برخي ديگر نيز غشاي سيتوپلاسمي را تحت تاثير قرار داده و يك سري ديگر، جلوي سنتز پروتئين را مي گيرند. گروه پنجم، آنتي متابوليت ها هستند كه به طور كلي جلوي تغذيه سلول را گرفته و رشدش را متوقف مي كنند. برخي ديگر از آنتي بيوتيك ها به جاي تخريب لايه هاي بيروني، مستقيما به قلب باكتري حمله كرده و از درون آن را مي كشند. بطور خلاصه آنتي بيوتيك ها مواد شيميايي هستند كه ما هر ساله چندين مرتبه آنها را وارد بدنمان مي كنيم. روز به روز جامعه پزشكي بيشتر با آثار مخرب مواد شيميايي بر سلول ها آشنا مي شود.

نكته مهم: هر فرد سالانه ممكن است چندين مرتبه آنتي بيوتيك هاي گوناگون را مصرف كند. علاوه بر اين، بخشي از آب و هوا و مواد خوراكي كه هر فرد بطور روزانه مصرف مي كند نيز حاوي انواع مواد شيميايي مضر (نظير نگهدارنده ها ، آفت كش ها، نيترات ، سرب ، جیوه و ...) است. مسلما بدن قادر نيست اين همه مواد شيميايي مضر كه از طرق مختلف (آب، هوا و مواد خوراكي و...) وارد بدن مي شوند را كاملا دفع كند و هر يك از اين مواد شيميايي مي توانند به سلول ها آسيب برساند. ازدياد مصرف آنتي بيوتيك ها اگرچه به بدن آسيب وارد مي كند، اما اثر جانبي اصلي آن چيز ديگري است: مقاومت آنتي بيوتيكي باكتري يا آنتاگونيسم ميكروبي كه كمتر مورد توجه قرار مي گيرد.

لازم به ذكر است كه با اين همه تحقيقاتي كه تا به امروز انجام شده و منتشر گرديده است، هنوز بخشي از عوارض جانبي داروهاي شيميايي به دلايلي فاش نشده است و پزشكان و بيماران از آن بي خبرند. سرطان بيماري است كه در آن سلول هاي غير طبيعي به صورت كنترل نشده، تكثير يافته و مي توانند بافتهاي مجاور را نيز درگير كنند. هنوز اطلاعات جامعي در خصوص علل پيدايش سلول هاي غير طبيعي يا ساير عوامل سرطان زا منتشر نشده است. لذا در حال حاضر جامعه پزشكي بكارگيري روش هاي پيشگيري از سرطان را بيشتر توصيه مي كند.

سرطان بيماري پيش رونده است. گفته مي‌شود ۷۰ درصد مرگ‌ هاي ناشي از سرطان در كشورهاي درحال توسعه (جهان سومي) رخ مي‌دهد و اين در حالي است كه مرگ و مير در كشورهاي پيشرفته و توسعه يافته كه روند افزايشي را طي كرده‌اند به خوبي تحت كنترل درآمده است. به گفته پروفسور پيتر سيسياني، از دانشگاه كويين مري، افزايش موارد سرطان «اجتناب ناپذير نيست و كارهاي زيادي است كه مي‌توانيم براي جلوگيري از ابتلا به سرطان انجام دهيم.» . دنبال كردن يك روش زندگي سالم مي‌تواند خطر ابتلا به سرطان را در طول زندگي يك فرد از ۵۰ درصد به ۳۰ درصد كاهش دهد. لذا در يك دهه اخير وسايل پزشكي گوناگوني بكار مي روند تا بطور طبيعي از ابتلا به عفونت ها جلوگيري شود و ميزان مصرف داروهاي شيميايي نيز كاهش يابد. يكي از اين وسايل پزشكي مطمئن و موثر، فم-پي ( FEMPEE ) نام دارد كه آنرا پزشكان در اروپا و آمريكا توصيه مي كنند. فروش صد ها ميليون بسته فم-پي در كشور هاي پيشرفته ، نشان از توجه بيماران و پزشكان به پيشگيري از عفونت ها دارد.
 

نكات بهداشتي مهم:

* جهت رعايت بهداشت شخصي و كاهش احتمال عفونت هاي زنانه، بهتر است مستمرا نسبت به از بين بردن موهاي زائد ناحيه تناسلي خود اقدام نمائيد و حداقل روزي يك الي دو بار لباس زير خود را تعويض كنيد. 

* پس از هر بار ادرار كردن ، ناحيه خروجي مجراي ادراري خود را با آب تميز كنيد.

نكته: براي بيماران يا ناتوانان جسمي و حركتي يا در مواقع عدم دسترسي به آب، پس از هر بار ادرار كردن ناحيه خروجي مجراي ادراري خود را با دستمال بهداشتي بانوان (دستمال مرطوب واژينال) تميز كنيد.

* پس از اتمام ادرار كردن، فم-پي را با آب (يا آب و صابون مايع) بشوييد و داخل يك سبد تميز (خارج از محيط توالت و حمام) قرار دهيد تا خشك شود. پس از خشك شدن آن را داخل يك كيسه پلاستيكي تميز بگذاريد و درب آنرا ببنديد.

نكته: در مواقعي كه به آب دسترسي نداريد مي توانيد پس از اتمام ادرار كردن، فم-پي را داخل كيف مخملي مخصوص آن قرار دهيد. لايه داخلي اين كيف جاذب آب و آنتي باكتريال است.

مراكز مجاز فروش محصولات فم-پي:

توزيع كننده جهاني محصولات فم-پي فقط
گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي ( پخش سراسري دو كبوتر طلايي ) مي باشد. متقاضيان مي توانند محصولات اورجينال فم-پي را از داروخانه هاي معتبر يا مستقيما از گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي خريداري فرمايند.

گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي در ايران نيز ثبت شده است و از سال 1385 در زمينه واردات و توزيع محصولات آرايشي و بهداشتي، دارو و تجهيزات پزشكي مرغوب فعاليت داشته است .

گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي با تامين وسيله پزشكي سودمند فم-پي (FEMPEE) براي متقاضيان ايراني، سعي دارد كه با كمك جامعه پزشكي فرهنگ پيشگيري را در كشور هاي جهان سوم بيشتر رواج دهد تا گام موثري در كاهش مصرف محصولات شيميايي (خصوصا آنتي بيوتيك ها)، كاهش بيماري سرطان و ارتقاء سطح سلامت جامعه برداشته باشد.

جهت اطلاع از ليست داروخانه ها و مراكز مجاز فروش
محصولات اورجينال فِم-پي، فقط با واحد پشتيباني شبانه روزي پخش سراسري دو كبوتر طلايي (02188317156  و  02177697613) تماس حاصل فرمائيد. ضمنا مي توانيد درخواست خود را از طريق پست الكترونيكي ( SALES@FEMPEE.IR ) نيز براي ما ارسال كنيد.

در حال حاضر، امكان ارسال سريع، مطمئن و رايگان  سفارشات از طريق پست پيشتاز به سراسر كشور وجود دارد.

آسودگي خاطر و رضايتمندي مشتريان همواره از الويت هاي گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي بوده است. لذا محصولات اورجينال فِم-پي با تضمين رضايتمندي كامل مشتريان به فروش مي رسند.  

در خصوص سفارشات پستي، در صورت عدم رضايتمندي مشتري به هر دليلي، فقط تا هفت روز از تاريخ ارسال سفارش، امكان مرجوع نمودن كالا وجود دارد.

در خصوص مرسولات مرجوعي، فقط هزينه حمل و بسته بندي از وجه واريزي كسر گرديده و الباقي به حساب خريدار واريز مي گردد.

دسترسي آسان به پاسخ سوالات متداول فقط در كانال رسمي تلگرام فم-پي

WWW.TELEGRAM.ME/FEMPEEمشاوره پزشكي رايگان با مركز مشاوره خانواده دكتر رادمنش و كلينيك سلامت خانواده از طريق فيسبوك


WWW.FACEBOOK.COM/GOLDENDOUBLEDOVEوب سايت رسمي فم-پي هر ماه به روز رساني مي شود.


WWW.FEMPEE.COM

با آرزوي سلامتي شما!
گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي

The FEMPEE Portable Female Urination Device (Urinary Aid System) allows women to pee while standing up without undressing...  WWW.FEMPEE.CO.IT


موضوعات مرتبط: مقالات علمی مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانواده محصولات پزشکی و بهداشتی فم-پی (FEMPEE FUD) و فم-کاپ (FEMCUP Menstrual Cup)
برچسب‌ها: تخمدان پلی کیستیک و فم-پی تراپی قیف آناتومیک فم-پی ابزار دفع ادرار سرپایی بانوان ساخته شده از سیلیکون طبی آنتی باکتریال فنجان قاعدگی اورجینال فم-کاپ FEMCUP Menstrual Cup FEMPEE Portable Urination Device (FUD)

تاريخ : جمعه 8 فروردين 1396 | 21:0 | نویسنده : دكتر ياسمين رادمنش |

فم-پي، همراه بانوان مبتلا به تکرر ادرار و بی اختیاری ادرار

فم-پي، همراه بانوان مبتلا به تکرر ادرار و بی اختیاری ادرار


پیشتر در خصوص علل ابتلا به بیماری های تکرر ادرار و بی اختیاری ادرار در مقالات قبلی سخن گفته ایم . اکنون شایسته است راجع به درمان های موثر آن (نظیر فِم-پي تِراپی) شرح دهیم.

فم-پي ، یک وسیله پزشکی سودمند می باشد که امکان اتصال خروجی مجرای ادرای بانوان را
به ورودی کیسه ادرار متصل به پا (Urinary Leg Bag) فراهم می سازد تا بانوان مبتلا به تکرر ادرار و بی اختیاری ادرار بتوانند کارهای روزمره خود رابا خیال راحت انجام دهند.

 

فِم-مراقبت از سلامتي در سفر و طبيعت گردي با فِم-پي

نوآوري ايتاليايي ويژه بانوان رسيد!

فِم-پي ،  ابزار  دفع  ادرار  سرپايي  بانوان .

فِم-پي ، پيشگيري از عفونت ادرار و عفونت هاي اندام زنانه.

بانوان مبتلا به تکرر ادرار و بی اختیاری ادرار نگران نباشند . فم-پی به بازار آمد.

فِم-پي، همراه همیشگی بانوان در منزل، محل کار، مسافرت، ورزش، آزمايشگاه ها، بيمارستان ها و...

فِم-پي، محصولي بادوام و دائمي (با پنج سال گارانتي طلايي)

قابل شستشو و حتی قابل استريل به دفعات

به هنگام مسافرت، كوهنوردي، ورزش، خريد و يا در شهر هنگامي كه مجبور به نشستن در توالت هاي عمومي هستيد كه بسيار ناخوشايند و غير بهداشتي است، يا زماني كه در خارج از شهر با فقدان سرويس بهداشتي مناسب مواجه هستيد. و نيز بانوان باردار يا زناني كه براي نشستن بر روي توالت بعلت جراحي، دردهاي استخواني يا مفصلي دچار مشكل هستند، اينك فِم-پي را در اختيار دارند.آشنايي با ويژگي هاي منحصر بفرد محصول فِم-پي :

فم-پي يك قيف آناتوميك است. اين نوآوري ايتاليايي بي نظير از مرغوب ترين سيليكون آنتي باكتريال و غير آلرژي زا (از سيليكون آنتي باكتريال طبي كه در ساخت ايمپلنت ها و كاتترهاي پزشكي بكار مي روند) ساخته شده است و بسيار بادوام (دراي پنج سال گارانتي شركت دو كبوتر طلايي) مي باشد تا بيشترين كارايي و ايمني را داشته باشد. اين محصول اورجينال كاملا انعطاف پذير بوده و داراي لبه هاي گرد و نرم مي باشد تا در زمان تماس با بدن، به پوست حساس بانوان آسيب نرساند و همچنين شكل و فرمي آناتوميك دارد تا راحتي فوق العاده اي را براي كاربر فراهم سازد.

تفاوت بين محصول اورجينال (اصلي) و محصول غير اصلي (كپي) در قيمت و كيفيت است. محصول اورجينال (اصلي) پس از توليد، توسط آزمايشگاه هاي اَكروديته معتبر بين المللي تحت آزمايشات كيفي لازم قرار مي گيرد. بديهي است محصولي مي تواند آزمايشات فوق را با موفقيت پشت سر بگذراند كه از مواد اوليه مرغوب (سيليكون آنتي باكتريال طبي) و تحت استاندارد هاي بين المللي ساخته شده باشد. بديهي است كه مصرف كنندگان محصولات اورجينال، به دنبال ايمني ، دوام و كارايي هستند. سلامتي شما در اولويت است، محصول اورجينال بخريد!

آشنايي با كاربرد هاي محصول فِم-پي :

فِم-پي، همراه همه بانوان در منزل، محل كار، مسافرت، ورزشگاه ها، آزمايشگاه ها، بيمارستان ها، آسايشگاه سالمندان و...

1) هر عمل جراحي علاوه بر محاسني كه دارد، داراي معايبي نيز هست كه به صورت عوارض بعد از عمل ظاهر مي شوند. دفع ادرار سرپايي براي بانواني كه تازه مورد عمل جراحي قرار گرفته اند راحت تر است. شايسته است محصول فم-پي را به اين دسته از بانوان پيشنهاد كنيم.

2) هر فرد در مدت حيات خود ممكن است دچار ناتواني جسمي شود. استفاده از محصول فم-پي به همراه كيسه ادرار (قابل اتصال به كيسه ادرار متصل به پا) روشي راحت براي جمع آوري ادرار بيماراني است كه توانايي استفاده از سرويس بهداشتي را ندارند. فم-پي ، سلامت و رفاه سالمندان.

3) آيا مي دانيد كه تعداد قابل توجهي از بيماران مبتلا به بي اختياري ادرار و تكرر ادرار بانوان هستند؟ ما به آن دسته از بانوان كه از بي اختياري ادرار يا تكرر ادرار رنج مي برند، محصول فم-پي را به عنوان يك وسيله پزشكي طبيعي (بدون عوارض جانبي) و مقرون به صرفه پيشنهاد مي كنيم. بيمار با بكارگيري فم-پي مي تواند بسيار كمتر از پوشك بزرگسال و داروهاي شيميايي استفاده كند. درماتیت‌ تماسی که‌ در آن‌ پوست‌ ناحیه‌ پوشک شده‌ دچار تحریک‌ می‌شود ، در افراد دیابتی و افرادی که بطور طولانی مدت مجبور به استفاده از پوشک هستند بسیار مشهود است. ورودي محصول فم-پي به گونه ايست كه با چسب ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست كاملا به ناحيه اطراف خروجي پيشابراه بانوان متصل مي شود و سپس ادرار به واسطه محصول فم-پي به ورودي ﻛﻴﺴﻪ ﻣﺘﺼﻞ ﺑﻪ ﭘﺎ (Urinary Leg Bag) منتقل مي شود. سیستم دفع ادرار فم-پی برای سه حالت نشسته، ایستاده و راه رفتن بکار می رود. بدينوسيله بيمار مي تواند با خيال راحت كارهاي روزمره خود را انجام دهد. امروزه در جوامع پیشرفته بانوان حتی به جای نوار بهداشتی از فنجان قاعدگی (
Menstrual Cup) استفاده می کنند. فنجان قاعدگی اورجینال فِم-کاپ (FEMCUP) نیز از سیلیکون آنتی باکتریال طبی ایتالیایی ساخته شده است که هم اکنون توسط پخش سراسری دو کبوتر طلایی در بازار جهانی عرضه می شود. این وسیله آنتی باکتریال، بادوام ، قابل شستشو و مقرون به صرفه است. اکنون پر واضح است که چرا اکثر کارخانجات تولید پوشک و نوار بهداشتی در کشور های در حال توسعه یا در کشور های جهان سوم واقع شده اند.

4) بانوان بيشتر از آقايان از بيماري هاي مفاصل و استخوان رنج مي برند. متخصصين معتقدند كه تغيير سبك زندگي مي تواند موجب پيشگيري از ابتلا به اينگونه بيماري ها شود. زنان (خصوصا زنان چاق و مادران باردار) مجبور هستند در طول شبانه روز مكررا نشسته دفع ادرار داشته باشد و در اين حالت مفاصل فرد بسيار تحت فشار سنگين وزن قرار مي گيرد. به همان اندازه كه به فكر خريد مبلمان شيك و راحت هستيم، بايد از مزيت هاي محصول فم-پي نيز بهرمند شويم. انتخاب فم-پي، يعني تغيير سبك زندگي .
 
5) چرا محصول فم-پي بايد همراه هميشگي بانوان باشد؟ واقعيت اين است كه امروزه بسياري از ما مجبوريم ساعات زيادي را در خارج از منزل و يا در محل كارمان بگذرانيم و به ناچار از توالت هاي عمومي استفاده مي كنيم كه مملو از ميكروب هايي است كه منتظرند پايمان را داخلش بگذاريم تا به سمتمان حمله ور شوند! حتي در مواقعي نظير رانندگي طولاني در ترافيك هاي سنگين، طبيعت گردي و يا ورزش (كوهنوردان ، دوچرخه سواران و...) ممكن است به توالت دسترسي نداشته باشيم.

اگرچه شستن دست ها با آب و صابون لازم است اما ميكروب ها فقط از طريق دست ها منتقل نمي شوند و احتمال ورود ميكروب هاي پراكنده در محيط توالت از راه هاي ديگر به داخل واژن يا مجاري ادراري وجود دارد. از آنجايي كه مجراي پيشاب خانم ها نسبت به آقايان كوتاهتر است، باكتري ها خيلي راحت تر مي توانند به داخل مثانه يا واژن راه يافته و سبب ايجاد عفونت شوند. محصول فم-پي كه خود از سيليكون آنتي باكتريال ساخته شده است مي تواند احتمال ابتلا به عفونت هاي زنانه (عفونت ادرار يا عفونت هاي واژينال) را بطور قابل توجهي كاهش دهد. لذا معمولا پزشكان به همراه آنتي بيوتيك ها ، يك عدد محصول فم-پي را تجويز مي كنند.

6) نمونه گيري ادرار يكي از نمونه هايي است كه بسيار مهم است و به كمك آن مي توان سلامتي بدن به خصوص سيستم هاي داخلي كليه ها و مجاري ادرار را ارزيابي نمود. به همين دليل نياز است كه در نمونه گيري و ارزيابي دقت لازم به كار برده شود. شايسته است كه پزشكان در زمان تجويز آزمايش ادرار، بيماران خود را با ابزار ها و روش هاي نمونه گيري ادرار آشنا كنند.

محصول فم-پي اين امكان را فراهم مي سازد كه بانوان بتوانند راحت تر نمونه ادرار خود را در ظرف نمونه جمع آوري كنند . ضمنا نمونه گيري ادرار از سالمندان و بيماران به كمك محصول فم-پي (به حالت نشسته بر لبه تخت يا صندلي يا ويلچر) بسيار راحت تر است. گاها در نمونه گيري ها لازم است كه محصول فم-پي و ظرف نمونه استريل باشد. براي استريل كردن ظرف نمونه يا محصول فم-پي مي توانيد يك كيسه پلاستيكي را با الكل بهداشتي هفتاد درصد (محلولي حاوي الكل بهداشتي خالص و آب به نسبت ۷۰ به ۳۰) پر كنيد و سپس ظرف نمونه و يا محصول فم-پي را داخل آن كيسه بگذاريد و درب آنرا ببنديد. پس از پنج دقيقه محلول داخل كيسه پلاستيكي را بيرون بريزيد . اكنون ظرف نمونه و محصول فم-پي كاملا استريل شده اند. 

طريقه مصرف محصول فِم-پي: 

فم-پي معمولا به يكي از دو روش زير استفاده مي شود.

الف: فم-پي بدون كيسه ادرار
براي بانواني كه از سلامتي جسمي و حركتي برخوردار مي باشند، مي توانند فم-پي را بدون كيسه ادرار بكار ببرند.

فم-پي يك وسيله سبك، كوچك ، قابل حمل و بادوام مي باشد كه همراه هميشگي بانوان است.

در حالت ايستاده، فِم-پي را در جلوي خروجي مجراي ادراري خود نگاه داريد و با خيال راحت مثانه خود را تخليه كنيد.

ب: فم-پي متصل به كيسه ادرار
بانواني كه از سلامتي جسمي و حركتي برخوردار نمي باشند، مي توانند فم-پي را با كيسه ادرار بكار بگيرند. لذا كانكتور لوله كيسه ادرار را به آرامي به داخل خروجي فم-پي متصل كنيد. دور محل اتصال را با نوار چسب جراحي ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست محكم كنيد تا نشتي نداشته باشد. كيسه ادرار را به تخت بيمار متصل نموده سپس بيمار در لبه تخت نشسته و مطابق شكل زير ورودي فِم-پي را در جلوي خروجي مجراي ادراري خود نگاه مي دارد و با خيال راحت مثانه خود را تخليه مي كند. لازم به ذكر است كه ورودي محصول فم-پي (توسط چسب ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست با عرض 5 سانتي متر) قابل اتصال به ناحيه اطراف خروجي مجراي ادرار بانوان نيز مي باشد.

نكته مهم:بيماراني كه مي خواهند در حركت و راه رفتن نيز دفع ادرار داشته باشند (مبتلايان به بي اختياري ادرار و يا تكرر ادرار) و كارهاي روزمره خود را با خيال راحت انجام دهند، مي توانند ورودي كيسه ادرار متصل به پا (Urin
e Leg Bag) را داخل خروجي محصول فم-پي كنند. به ياد داشته باشيد كه محل اتصالات را توسط چسب ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست (Zinc Oxide Adhesive Plaster) محكم كنيد. لذا سه عدد چسب لوكوپلاست (هر يك به ابعاد 5 سانتي متر عرض در 15 سانتي متر طول) برش بزنيد و سپس توسط اين نوار چسب ها ، محكم قيف آناتوميك فم-پي را بر روي اندام خود ثابت كنيد.
 


ضمنا بيمار بايد از شورت هاي كشي و استرچ (Stretch Panty) استفاده كند . براي اينكه انتهاي قيف آناتوميك فم-پي در خارج شورت بيمار قرار گيرد، بايد روي شورت يك سوراخ به قطر (دو الي سه سانتي متر) ايجاد كنيد . در اين خصوص مي توانيد از يك خياط ماهر كمك بگيريد تا سوراخ ايجاد شده روي شورت دقيقا روبروي خروجي مجراي ادراري بيمار قرار گيرد. ضمنا اطراف سوراخ ايجاد شده بايد كاملا دور دوزي شود.  جهت رعايت بهداشت بيمار، پيشنهاد مي شود حداقل شش شورت كشي به ترتيب فوق تهيه شود تا حداقل روزي يك الي سه بار لباس زير بيمار تعويض شود.

طرز صحيح نگاه داشتن محصول فِم-پي :

در زير دو تصوير را مي بينيد. تصوير سمت راست روش نادرست در دست گرفتن فم-پي را نشان مي دهد. تصوير سمت چپ روش درست در دست گرفتن فم-پي را نشان مي دهد . ضمنا هنگامي كه فم-پي را در دست گرفتيد، دقت داشته باشيد كه نشان حك شده بر روي فم-پي بايد در سمت چپ آن قرار بگيرد.نكته: هنگام خريد دقت داشته باشيد كه مدت اعتبار گارانتي (Five Year Warranty)، نام تجاري فِم-پي (FEMPEE) و نام كمپاني ايتاليايي فِم-پي (FEMPEE.CO.IT) بر روي بدنه آن حك شده باشد.

نكات فني مهم:

قبل از خريد قيف آناتوميك طبي، حتما از نكات فني زير مطلع شويد. حتما شنيده ايد كه "هيچ گراني بي حكمت نيست ، هيچ ارزاني بي علت نيست ". در بازار جهاني قيف ها در شش نوع متفاوت يافت مي شوند.

نوع اول: نوع اول قيف هايي هستند كه از كاغذ و مقوا توليد شده اند و يكبار مصرف هستند.  اين قيف هاي كاغذي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است خود آلوده به ميكروب باشند. ضمنا داراي لبه هاي برنده هستند كه ممكن است به پوست اندام بانوان آسيب برسانند. قيمت آن در بازار جهاني حدود يك دلار است. اين نوع قيف ها جنبه آموزشي (ماكت و كاردستي) داشته و مناسب براي مصارف انساني نيستند.  كارتن سازي ها معمولا اين نوع قيف ها را از كاغذ هاي بازيافتي مي سازند و سپس سطح آنرا با فيلم هاي نازك پلاستيكي لمينت مي كنند.  بالاخره اين هم از شگرد هاي ارزانفروشي (بدون در نظر گرفتن كيفيت) است
.


نوع دوم: نوع دوم قيف هايي هستند كه از انواع مواد پلاستيك توليد شده اند. اين قيف هاي پلاستيكي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است پس از چند بار استفاده ، سطح آنها آلوده به ميكروب شود. ضمنا قابل انعطاف و نرم نيستند (شكننده هستند) و داراي لبه هاي برنده هستند كه ممكن است به پوست حساس اندام بانوان آسيب برسانند. قيمت آن در بازار جهاني بين 2 الي 5 دلار  است. چيني ها معمولا اين نوع قيف ها را از مواد پلاستيكي بازيافتي بهمراه رنگ هاي صنعتي مي سازند تا بتوانند آنها را با قيمت ارزان بفروشند. اين نوع قيف ها بايد براي مصارف غير انساني (نظير انجام امور اتومبيل) بكار روند. ضمنا مواد پلاستيك ممكن است با تغيير دما يا بر اثر تماس با مواد ديگر (مثلا ادرار گرم انساني يا ساير مواد قليايي و اسيدي) واكنش نشان دهند. مثلا تحقيقات نشان داده كه آب يخ زده در بطري هاي پلاستيكي يا مواد خوراك
ي داغ در ظروف يكبار مصرف پلاستيكي ، سرطان زا است.   لذا قيف هاي پلاستيكي گزينه مطلوبي براي مصارف انساني نيستند.


نوع سوم: نوع سوم قيف هايي هستند كه از لاستيك (كائوچوي مصنوعي يا تركيبي از ساير مشتقات نفتي با كائوچوي بازيافتي) توليد شده اند.  اين قيف هاي لاستيكي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است خود آلوده به ميكروب باشند. اگرچه اين نوع قيف ها قابل انعطاف و نرم هستند ولي در مدت كوتاهي دچار پوسيدگي شده و آثار ترك خوردگي بر سطح آنها مشهود است. مواد لاستيكي معمولا حساسيت ساز مي باشند. قيمت آن در بازار جهاني بين 3 الي 7 دلار  است.  به عنوان مثال دستكش هاي لاستيكي كه براي انجام امور شستشو در آشپزخانه ها استفاده مي شوند ، در مدت كوتاهي پوسيده ، چسبناك و سوراخ مي شوند و معمولا با پوست حساس بانوان سازگار نيستند. به همين جهت اخيرا دستكش هاي لاستيكي ساخته اند كه سطح داخلي آن پوشيده از الياف نخي است تا مواد لاستيكي مستقيما با پوست دست كاربر تماس نداشته باشند. ضمنا پخش سراسر
ي دو كبوتر  طلايي عرضه كننده دستكش هاي سيليكوني است كه نه تنها سازگار با پوست حساس دست هاي بانوان مي باشد بلكه از دستان شما در برابر اجسام داغ و ساير خطرات محافظت مي كند.


نوع چهارم: نوع چهارم قيف هايي هستند كه از نوع صنعتي سيليكون (نظير
سيليكوني كه در چسب آكواريوم، قطعات سيليكوني اتومبيل و... بکار رفته) ساخته شده اند. قيمت آن در بازار جهاني بين 5 الي 10 دلار است. محصولاتي كه از سيليكون صنعتي توليد مي شوند، هرگز نبايد براي مصارف انساني بكار روند (بدليل درجه سميت بالا). بعضي از قطعات اتومبيل كه از سيليكون صنعتي ساخته مي شوند، قابل انعطاف و مقاوم در برابر حرارت هستند اما براي مصارف انساني مناسب نيستند.  بدليل اينكه در كشورهاي جهان سوم كميت و قيمت بر كيفيت (استانداردهاي بين المللي) مقدم است، لذا چيني ها از اين فرصت استفاده كرده و محصولاتي كه از سيليكون صنعتي (در رنگ هاي گوناگون) براي مصارف انساني ساخته اند را به بازار كشورهاي جهان سوم صادرات مي كنند و كاربر از عوارض جانبي اينگونه محصولات نامرغوب بي خبر است و فريب قيمت ارزان آن را مي خورد.


نوع پنجم: نوع پنجم قيف هايي هستند كه از شيشه ساخته شده اند. قيمت آن در بازار جهاني بين 2 الي 5 دلار است. قيف هاي شيشه اي شكننده هستند و اغلب در آزمايشگاه ها بكار مي روند.
 همین خاصیت شکنندگی و برنده بودن
شيشه سبب می شود که این گونه قیف ها برای مصارف انسانی بکار نروند.نوع ششم: نوع ششم قيف هايي هستند كه از تركيب سيليكون طبي (
Medical Grade Silicone) با مواد آنتي باكتريال (نانو نقره) ساخته شده اند و بي رنگ و نيمه شفاف هستند و به نام سيليكون طبي آنتي باكتريال معروف هستند. لوازم پزشكي نظير كاتتر ها ، ايمپلنت ها و قيف آناتوميك طبي فم-پي (FEMPEE FUD) از سيليكون طبي آنتي باكتريال ساخته شده اند.
حتي پستانك سيليكوني يا سر شيشه سيليكوني چيكو ايتاليا از نوع خوراكي سيليكون (Food Grade Silicone) ساخته شده است. اگرچه اين محصولات گران قيمت هستند اما بادوام (طول عمر طولاني) و بسيار ايمن (بدون عوارض جانبي) هستند. هر گرم سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي همچون طلا با ارزش است. قيمت سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي چهار برابر قيمت نوع خوراكي سيليكون ايتاليايي است. قيمت سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي ده برابر قيمت نوع صنعتي سيليكون (سيليكون چيني) است.

قيمت محصول فم-پي (قيف آناتوميك):

با توجه به اينكه محصول فم-پي (اين قيف آناتوميك ساخته شده از سيليكون طبي آنتي باكتريال) بسيار ايمن (بدون عوارض جانبي) و بادوام (داراي طول عمر طولاني) است، لذا اين محصول ايتاليايي بسيار مقرون بصرفه است. قيمت سراسري محصول فم-پي (بدون لوازم جانبي نظير كيف مخملي و دستمال بهداشتي بانوان) فقط
20 دلار آمريكا (حدود 680000 ريال ايراني) مي باشد. البته بهاي ريالي اين محصول وارداتي ممكن است با نوسانات نرخ دلار (نرخ دلار حواله در بازار آزاد) تغيير يابد.

قيمت لوازم جانبي اورجينال:

براي تهيه لوازم جانبي مربوطه (نظير كيف مخملي مخصوص فم-پي و دستمال بهداشتي بانوان) فقط با پخش سراسري دو كبوتر طلايي تماس حاصل فرمائيد. بهاي هر سِتِ كاملِ لوازم جانبي مذكور حدود
15 دلار آمريكا (حدود 540000 ريال ايراني) مي باشد
.
 


 

همواره پيشگيري مقدم بر درمان است :

سازمان بهداشت جهاني از مقاومت دارويي در برابر آنتي بيوتيك ها به عنوان يك خطر بزرگ جهاني نام برده است.  اين سازمان با بررسي آمار مربوط به 114 كشور، از افزايش مقاومت دارويي در همه نقاط جهان خبر داده است. به گزارش اين سازمان، در صورتيكه فورا براي مقابله با اين پديده اقدام نشود، مقاومت دارويي تبعات بسياري خطرناكي را برجاي خواهد گذاشت.

يكي از عفونت هاي شايع در بانوان عفونت هاي واژينال و يا عفونت ادرار است.  هر فرد ممكن است سالانه چندين مرتبه از آنتي بيوتيك هاي گوناگون استفاده كند. اكثر آنتي بيوتيك هايي كه در بازار وجود دارند، طيف اثر وسيعي دارند. طيف اثر وسيع يعني با مصرف آن ها، مي توان مدل هاي متنوعي از باكتري ها را نابود كرد و جلوي رشدشان را گرفت، چه باكتري مضر باشد و چه باكتري مفيد. آنتي بيوتيك ها به چندين شيوه متفاوت با باكتري ها مبارزه مي كنند تا آن ها را از بين برده يا حداقل، رشدشان را متوقف كنند. يكي از اين راه ها از بين بردن DNA و ديگري تخريب ديواره سلولي است. برخي ديگر نيز غشاي سيتوپلاسمي را تحت تاثير قرار داده و يك سري ديگر، جلوي سنتز پروتئين را مي گيرند. گروه پنجم، آنتي متابوليت ها هستند كه به طور كلي جلوي تغذيه سلول را گرفته و رشدش را متوقف مي كنند. برخي ديگر از آنتي بيوتيك ها به جاي تخريب لايه هاي بيروني، مستقيما به قلب باكتري حمله كرده و از درون آن را مي كشند. بطور خلاصه آنتي بيوتيك ها مواد شيميايي هستند كه ما هر ساله چندين مرتبه آنها را وارد بدنمان مي كنيم. روز به روز جامعه پزشكي بيشتر با آثار مخرب مواد شيميايي بر سلول ها آشنا مي شود.

نكته مهم: هر فرد سالانه ممكن است چندين مرتبه آنتي بيوتيك هاي گوناگون را مصرف كند. علاوه بر اين، بخشي از آب و هوا و مواد خوراكي كه هر فرد بطور روزانه مصرف مي كند نيز حاوي انواع مواد شيميايي مضر (نظير نگهدارنده ها ، آفت كش ها، نيترات ، سرب ، جیوه و ...) است. مسلما بدن قادر نيست اين همه مواد شيميايي مضر كه از طرق مختلف (آب، هوا و مواد خوراكي و...) وارد بدن مي شوند را كاملا دفع كند و هر يك از اين مواد شيميايي مي توانند به سلول ها آسيب برساند. ازدياد مصرف آنتي بيوتيك ها اگرچه به بدن آسيب وارد مي كند، اما اثر جانبي اصلي آن چيز ديگري است: مقاومت آنتي بيوتيكي باكتري يا آنتاگونيسم ميكروبي كه كمتر مورد توجه قرار مي گيرد.

لازم به ذكر است كه با اين همه تحقيقاتي كه تا به امروز انجام شده و منتشر گرديده است، هنوز بخشي از عوارض جانبي داروهاي شيميايي به دلايلي فاش نشده است و پزشكان و بيماران از آن بي خبرند. سرطان بيماري است كه در آن سلول هاي غير طبيعي به صورت كنترل نشده، تكثير يافته و مي توانند بافتهاي مجاور را نيز درگير كنند. هنوز اطلاعات جامعي در خصوص علل پيدايش سلول هاي غير طبيعي يا ساير عوامل سرطان زا منتشر نشده است. لذا در حال حاضر جامعه پزشكي بكارگيري روش هاي پيشگيري از سرطان را بيشتر توصيه مي كند.

سرطان بيماري پيش رونده است. گفته مي‌شود ۷۰ درصد مرگ‌ هاي ناشي از سرطان در كشورهاي درحال توسعه (جهان سومي) رخ مي‌دهد و اين در حالي است كه مرگ و مير در كشورهاي پيشرفته و توسعه يافته كه روند افزايشي را طي كرده‌اند به خوبي تحت كنترل درآمده است. به گفته پروفسور پيتر سيسياني، از دانشگاه كويين مري، افزايش موارد سرطان «اجتناب ناپذير نيست و كارهاي زيادي است كه مي‌توانيم براي جلوگيري از ابتلا به سرطان انجام دهيم.» . دنبال كردن يك روش زندگي سالم مي‌تواند خطر ابتلا به سرطان را در طول زندگي يك فرد از ۵۰ درصد به ۳۰ درصد كاهش دهد. لذا در يك دهه اخير وسايل پزشكي گوناگوني بكار مي روند تا بطور طبيعي از ابتلا به عفونت ها جلوگيري شود و ميزان مصرف داروهاي شيميايي نيز كاهش يابد. يكي از اين وسايل پزشكي مطمئن و موثر، فم-پي ( FEMPEE ) نام دارد كه آنرا پزشكان در اروپا و آمريكا توصيه مي كنند. فروش صد ها ميليون بسته فم-پي در كشور هاي پيشرفته ، نشان از توجه بيماران و پزشكان به پيشگيري از عفونت ها دارد.
 

نكات بهداشتي مهم:

* جهت رعايت بهداشت شخصي و كاهش احتمال عفونت هاي زنانه، بهتر است مستمرا نسبت به از بين بردن موهاي زائد ناحيه تناسلي خود اقدام نمائيد و حداقل روزي يك الي دو بار لباس زير خود را تعويض كنيد. 

* پس از هر بار ادرار كردن ، ناحيه خروجي مجراي ادراري خود را با آب تميز كنيد.

نكته: براي بيماران يا ناتوانان جسمي و حركتي يا در مواقع عدم دسترسي به آب، پس از هر بار ادرار كردن ناحيه خروجي مجراي ادراري خود را با دستمال بهداشتي بانوان (دستمال مرطوب واژينال) تميز كنيد.

* پس از اتمام ادرار كردن، فم-پي را با آب (يا آب و صابون مايع) بشوييد و داخل يك سبد تميز (خارج از محيط توالت و حمام) قرار دهيد تا خشك شود. پس از خشك شدن آن را داخل يك كيسه پلاستيكي تميز بگذاريد و درب آنرا ببنديد.

نكته: در مواقعي كه به آب دسترسي نداريد مي توانيد پس از اتمام ادرار كردن، فم-پي را داخل كيف مخملي مخصوص آن قرار دهيد. لايه داخلي اين كيف جاذب آب و آنتي باكتريال است.

مراكز مجاز فروش محصولات فم-پي:

توزيع كننده جهاني محصولات فم-پي فقط
گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي ( پخش سراسري دو كبوتر طلايي ) مي باشد. متقاضيان مي توانند محصولات اورجينال فم-پي را از داروخانه هاي معتبر يا مستقيما از گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي خريداري فرمايند.

گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي در ايران نيز ثبت شده است و از سال 1385 در زمينه واردات و توزيع محصولات آرايشي و بهداشتي، دارو و تجهيزات پزشكي مرغوب فعاليت داشته است .

گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي با تامين وسيله پزشكي سودمند فم-پي (FEMPEE) براي متقاضيان ايراني، سعي دارد كه با كمك جامعه پزشكي فرهنگ پيشگيري را در كشور هاي جهان سوم بيشتر رواج دهد تا گام موثري در كاهش مصرف محصولات شيميايي (خصوصا آنتي بيوتيك ها)، كاهش بيماري سرطان و ارتقاء سطح سلامت جامعه برداشته باشد.

جهت اطلاع از ليست داروخانه ها و مراكز مجاز فروش
محصولات اورجينال فِم-پي، فقط با واحد پشتيباني شبانه روزي پخش سراسري دو كبوتر طلايي (02188317156  و  02177697613) تماس حاصل فرمائيد. ضمنا مي توانيد درخواست خود را از طريق پست الكترونيكي ( SALES@FEMPEE.IR ) نيز براي ما ارسال كنيد.

در حال حاضر، امكان ارسال سريع، مطمئن و رايگان  سفارشات از طريق پست پيشتاز به سراسر كشور وجود دارد.

آسودگي خاطر و رضايتمندي مشتريان همواره از الويت هاي گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي بوده است. لذا محصولات اورجينال فِم-پي با تضمين رضايتمندي كامل مشتريان به فروش مي رسند.  

در خصوص سفارشات پستي، در صورت عدم رضايتمندي مشتري به هر دليلي، فقط تا هفت روز از تاريخ ارسال سفارش، امكان مرجوع نمودن كالا وجود دارد.

در خصوص مرسولات مرجوعي، فقط هزينه حمل و بسته بندي از وجه واريزي كسر گرديده و الباقي به حساب خريدار واريز مي گردد.

دسترسي آسان به پاسخ سوالات متداول فقط در كانال رسمي تلگرام فم-پي

WWW.TELEGRAM.ME/FEMPEEمشاوره پزشكي رايگان با مركز مشاوره خانواده دكتر رادمنش و كلينيك سلامت خانواده از طريق فيسبوك


WWW.FACEBOOK.COM/GOLDENDOUBLEDOVEوب سايت رسمي فم-پي هر ماه به روز رساني مي شود.


WWW.FEMPEE.COM

با آرزوي سلامتي شما!
گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي

The FEMPEE Portable Female Urination Device (Urinary Aid System) allows women to pee while standing up without undressing...  WWW.FEMPEE.CO.IT


موضوعات مرتبط: مقالات علمی مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانواده محصولات پزشکی و بهداشتی فم-پی (FEMPEE FUD) و فم-کاپ (FEMCUP Menstrual Cup)
برچسب‌ها: دانش پزشکی نوین در خصوص بیماری های تکرر ادرار یا بی اختیاری ادرار زنان قیف آناتومیک فم-پی ابزار دفع ادرار سرپایی بانوان ساخته شده از سیلیکون طبی آنتی باکتریال فنجان قاعدگی اورجینال فم-کاپ FEMCUP Menstrual Cup FEMPEE Portable Urination Device (FUD)

تاريخ : پنج شنبه 9 فروردين 1396 | 22:21 | نویسنده : دكتر ياسمين رادمنش |

بيماري هاي مفاصل و استخوان در زنان چاق يا باردار

بيماري هاي مفاصل و استخوان در زنان چاق يا باردار

در خصوص علل ابتلا به بيماري هاي مفاصل و استخوان در مقالات قبلی سخن گفته ایم . اکنون شایسته است راجع به درمان اساسی آن شرح دهیم.

بانوان بيشتر از آقايان از بيماري هاي مفاصل و استخوان رنج مي برند. متخصصين معتقدند كه تغيير سبك زندگي مي تواند موجب پيشگيري از ابتلا به اينگونه بيماري ها شود. تصور كنيد كه يك زن (خصوصا زنان چاق يا باردار) مجبور است در طول شبانه روز مكررا نشسته دفع ادرار داشته باشد و در هر بار دفع ادرار، مفاصل فرد چگونه تحت فشار سنگين وزن قرار مي گيرد. به همان اندازه كه به فكر خريد مبلمان شيك و راحت هستيم، بايد از مزيت هاي محصول فم-پي نيز بهرمند شويم. انتخاب فم-پي، يعني تغيير سبك زندگي .

 

فِم-مراقبت از سلامتي در سفر و طبيعت گردي با فِم-پي

نوآوري ايتاليايي ويژه بانوان رسيد!

فِم-پي ،  ابزار  دفع  ادرار  سرپايي  بانوان .

فِم-پي ، پيشگيري از عفونت ادرار و عفونت هاي اندام زنانه.

بانوان مبتلا به تکرر ادرار و بی اختیاری ادرار نگران نباشند . فم-پی به بازار آمد.

فِم-پي، همراه همیشگی بانوان در منزل، محل کار، مسافرت، ورزش، آزمايشگاه ها، بيمارستان ها و...

فِم-پي، محصولي بادوام و دائمي (با پنج سال گارانتي طلايي)

قابل شستشو و حتی قابل استريل به دفعات

به هنگام مسافرت، كوهنوردي، ورزش، خريد و يا در شهر هنگامي كه مجبور به نشستن در توالت هاي عمومي هستيد كه بسيار ناخوشايند و غير بهداشتي است، يا زماني كه در خارج از شهر با فقدان سرويس بهداشتي مناسب مواجه هستيد. و نيز بانوان باردار يا زناني كه براي نشستن بر روي توالت بعلت جراحي، دردهاي استخواني يا مفصلي دچار مشكل هستند، اينك فِم-پي را در اختيار دارند.آشنايي با ويژگي هاي منحصر بفرد محصول فِم-پي :

فم-پي يك قيف آناتوميك است. اين نوآوري ايتاليايي بي نظير از مرغوب ترين سيليكون آنتي باكتريال و غير آلرژي زا (از سيليكون آنتي باكتريال طبي كه در ساخت ايمپلنت ها و كاتترهاي پزشكي بكار مي روند) ساخته شده است و بسيار بادوام (دراي پنج سال گارانتي شركت دو كبوتر طلايي) مي باشد تا بيشترين كارايي و ايمني را داشته باشد. اين محصول اورجينال كاملا انعطاف پذير بوده و داراي لبه هاي گرد و نرم مي باشد تا در زمان تماس با بدن، به پوست حساس بانوان آسيب نرساند و همچنين شكل و فرمي آناتوميك دارد تا راحتي فوق العاده اي را براي كاربر فراهم سازد.

تفاوت بين محصول اورجينال (اصلي) و محصول غير اصلي (كپي) در قيمت و كيفيت است. محصول اورجينال (اصلي) پس از توليد، توسط آزمايشگاه هاي اَكروديته معتبر بين المللي تحت آزمايشات كيفي لازم قرار مي گيرد. بديهي است محصولي مي تواند آزمايشات فوق را با موفقيت پشت سر بگذراند كه از مواد اوليه مرغوب (سيليكون آنتي باكتريال طبي) و تحت استاندارد هاي بين المللي ساخته شده باشد. بديهي است كه مصرف كنندگان محصولات اورجينال، به دنبال ايمني ، دوام و كارايي هستند. سلامتي شما در اولويت است، محصول اورجينال بخريد!

آشنايي با كاربرد هاي محصول فِم-پي :

فِم-پي، همراه همه بانوان در منزل، محل كار، مسافرت، ورزشگاه ها، آزمايشگاه ها، بيمارستان ها، آسايشگاه سالمندان و...

1) هر عمل جراحي علاوه بر محاسني كه دارد، داراي معايبي نيز هست كه به صورت عوارض بعد از عمل ظاهر مي شوند. دفع ادرار سرپايي براي بانواني كه تازه مورد عمل جراحي قرار گرفته اند راحت تر است. شايسته است محصول فم-پي را به اين دسته از بانوان پيشنهاد كنيم.

2) هر فرد در مدت حيات خود ممكن است دچار ناتواني جسمي شود. استفاده از محصول فم-پي به همراه كيسه ادرار (قابل اتصال به كيسه ادرار متصل به پا) روشي راحت براي جمع آوري ادرار بيماراني است كه توانايي استفاده از سرويس بهداشتي را ندارند. فم-پي ، سلامت و رفاه سالمندان.

3) آيا مي دانيد كه تعداد قابل توجهي از بيماران مبتلا به بي اختياري ادرار و تكرر ادرار بانوان هستند؟ ما به آن دسته از بانوان كه از بي اختياري ادرار يا تكرر ادرار رنج مي برند، محصول فم-پي را به عنوان يك وسيله پزشكي طبيعي (بدون عوارض جانبي) و مقرون به صرفه پيشنهاد مي كنيم. بيمار با بكارگيري فم-پي مي تواند بسيار كمتر از پوشك بزرگسال و داروهاي شيميايي استفاده كند. درماتیت‌ تماسی که‌ در آن‌ پوست‌ ناحیه‌ پوشک شده‌ دچار تحریک‌ می‌شود ، در افراد دیابتی و افرادی که بطور طولانی مدت مجبور به استفاده از پوشک هستند بسیار مشهود است. ورودي محصول فم-پي به گونه ايست كه با چسب ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست كاملا به ناحيه اطراف خروجي پيشابراه بانوان متصل مي شود و سپس ادرار به واسطه محصول فم-پي به ورودي ﻛﻴﺴﻪ ﻣﺘﺼﻞ ﺑﻪ ﭘﺎ (Urinary Leg Bag) منتقل مي شود. سیستم دفع ادرار فم-پی برای سه حالت نشسته، ایستاده و راه رفتن بکار می رود. بدينوسيله بيمار مي تواند با خيال راحت كارهاي روزمره خود را انجام دهد. امروزه در جوامع پیشرفته بانوان حتی به جای نوار بهداشتی از فنجان قاعدگی (
Menstrual Cup) استفاده می کنند. فنجان قاعدگی اورجینال فِم-کاپ (FEMCUP) نیز از سیلیکون آنتی باکتریال طبی ایتالیایی ساخته شده است که هم اکنون توسط پخش سراسری دو کبوتر طلایی در بازار جهانی عرضه می شود. این وسیله آنتی باکتریال، بادوام ، قابل شستشو و مقرون به صرفه است. اکنون پر واضح است که چرا اکثر کارخانجات تولید پوشک و نوار بهداشتی در کشور های در حال توسعه یا در کشور های جهان سوم واقع شده اند.

4) بانوان بيشتر از آقايان از بيماري هاي مفاصل و استخوان رنج مي برند. متخصصين معتقدند كه تغيير سبك زندگي مي تواند موجب پيشگيري از ابتلا به اينگونه بيماري ها شود. زنان (خصوصا زنان چاق و مادران باردار) مجبور هستند در طول شبانه روز مكررا نشسته دفع ادرار داشته باشد و در اين حالت مفاصل فرد بسيار تحت فشار سنگين وزن قرار مي گيرد. به همان اندازه كه به فكر خريد مبلمان شيك و راحت هستيم، بايد از مزيت هاي محصول فم-پي نيز بهرمند شويم. انتخاب فم-پي، يعني تغيير سبك زندگي .
 
5) چرا محصول فم-پي بايد همراه هميشگي بانوان باشد؟ واقعيت اين است كه امروزه بسياري از ما مجبوريم ساعات زيادي را در خارج از منزل و يا در محل كارمان بگذرانيم و به ناچار از توالت هاي عمومي استفاده مي كنيم كه مملو از ميكروب هايي است كه منتظرند پايمان را داخلش بگذاريم تا به سمتمان حمله ور شوند! حتي در مواقعي نظير رانندگي طولاني در ترافيك هاي سنگين، طبيعت گردي و يا ورزش (كوهنوردان ، دوچرخه سواران و...) ممكن است به توالت دسترسي نداشته باشيم.

اگرچه شستن دست ها با آب و صابون لازم است اما ميكروب ها فقط از طريق دست ها منتقل نمي شوند و احتمال ورود ميكروب هاي پراكنده در محيط توالت از راه هاي ديگر به داخل واژن يا مجاري ادراري وجود دارد. از آنجايي كه مجراي پيشاب خانم ها نسبت به آقايان كوتاهتر است، باكتري ها خيلي راحت تر مي توانند به داخل مثانه يا واژن راه يافته و سبب ايجاد عفونت شوند. محصول فم-پي كه خود از سيليكون آنتي باكتريال ساخته شده است مي تواند احتمال ابتلا به عفونت هاي زنانه (عفونت ادرار يا عفونت هاي واژينال) را بطور قابل توجهي كاهش دهد. لذا معمولا پزشكان به همراه آنتي بيوتيك ها ، يك عدد محصول فم-پي را تجويز مي كنند.

6) نمونه گيري ادرار يكي از نمونه هايي است كه بسيار مهم است و به كمك آن مي توان سلامتي بدن به خصوص سيستم هاي داخلي كليه ها و مجاري ادرار را ارزيابي نمود. به همين دليل نياز است كه در نمونه گيري و ارزيابي دقت لازم به كار برده شود. شايسته است كه پزشكان در زمان تجويز آزمايش ادرار، بيماران خود را با ابزار ها و روش هاي نمونه گيري ادرار آشنا كنند.

محصول فم-پي اين امكان را فراهم مي سازد كه بانوان بتوانند راحت تر نمونه ادرار خود را در ظرف نمونه جمع آوري كنند . ضمنا نمونه گيري ادرار از سالمندان و بيماران به كمك محصول فم-پي (به حالت نشسته بر لبه تخت يا صندلي يا ويلچر) بسيار راحت تر است. گاها در نمونه گيري ها لازم است كه محصول فم-پي و ظرف نمونه استريل باشد. براي استريل كردن ظرف نمونه يا محصول فم-پي مي توانيد يك كيسه پلاستيكي را با الكل بهداشتي هفتاد درصد (محلولي حاوي الكل بهداشتي خالص و آب به نسبت ۷۰ به ۳۰) پر كنيد و سپس ظرف نمونه و يا محصول فم-پي را داخل آن كيسه بگذاريد و درب آنرا ببنديد. پس از پنج دقيقه محلول داخل كيسه پلاستيكي را بيرون بريزيد . اكنون ظرف نمونه و محصول فم-پي كاملا استريل شده اند. 

طريقه مصرف محصول فِم-پي: 

فم-پي معمولا به يكي از دو روش زير استفاده مي شود.

الف: فم-پي بدون كيسه ادرار
براي بانواني كه از سلامتي جسمي و حركتي برخوردار مي باشند، مي توانند فم-پي را بدون كيسه ادرار بكار ببرند.

فم-پي يك وسيله سبك، كوچك ، قابل حمل و بادوام مي باشد كه همراه هميشگي بانوان است.

در حالت ايستاده، فِم-پي را در جلوي خروجي مجراي ادراري خود نگاه داريد و با خيال راحت مثانه خود را تخليه كنيد.

ب: فم-پي متصل به كيسه ادرار
بانواني كه از سلامتي جسمي و حركتي برخوردار نمي باشند، مي توانند فم-پي را با كيسه ادرار بكار بگيرند. لذا كانكتور لوله كيسه ادرار را به آرامي به داخل خروجي فم-پي متصل كنيد. دور محل اتصال را با نوار چسب جراحي ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست محكم كنيد تا نشتي نداشته باشد. كيسه ادرار را به تخت بيمار متصل نموده سپس بيمار در لبه تخت نشسته و مطابق شكل زير ورودي فِم-پي را در جلوي خروجي مجراي ادراري خود نگاه مي دارد و با خيال راحت مثانه خود را تخليه مي كند. لازم به ذكر است كه ورودي محصول فم-پي (توسط چسب ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست با عرض 5 سانتي متر) قابل اتصال به ناحيه اطراف خروجي مجراي ادرار بانوان نيز مي باشد.

نكته مهم:بيماراني كه مي خواهند در حركت و راه رفتن نيز دفع ادرار داشته باشند (مبتلايان به بي اختياري ادرار و يا تكرر ادرار) و كارهاي روزمره خود را با خيال راحت انجام دهند، مي توانند ورودي كيسه ادرار متصل به پا (Urin
e Leg Bag) را داخل خروجي محصول فم-پي كنند. به ياد داشته باشيد كه محل اتصالات را توسط چسب ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست (Zinc Oxide Adhesive Plaster) محكم كنيد. لذا سه عدد چسب لوكوپلاست (هر يك به ابعاد 5 سانتي متر عرض در 15 سانتي متر طول) برش بزنيد و سپس توسط اين نوار چسب ها ، محكم قيف آناتوميك فم-پي را بر روي اندام خود ثابت كنيد.
 


ضمنا بيمار بايد از شورت هاي كشي و استرچ (Stretch Panty) استفاده كند . براي اينكه انتهاي قيف آناتوميك فم-پي در خارج شورت بيمار قرار گيرد، بايد روي شورت يك سوراخ به قطر (دو الي سه سانتي متر) ايجاد كنيد . در اين خصوص مي توانيد از يك خياط ماهر كمك بگيريد تا سوراخ ايجاد شده روي شورت دقيقا روبروي خروجي مجراي ادراري بيمار قرار گيرد. ضمنا اطراف سوراخ ايجاد شده بايد كاملا دور دوزي شود.  جهت رعايت بهداشت بيمار، پيشنهاد مي شود حداقل شش شورت كشي به ترتيب فوق تهيه شود تا حداقل روزي يك الي سه بار لباس زير بيمار تعويض شود.

طرز صحيح نگاه داشتن محصول فِم-پي :

در زير دو تصوير را مي بينيد. تصوير سمت راست روش نادرست در دست گرفتن فم-پي را نشان مي دهد. تصوير سمت چپ روش درست در دست گرفتن فم-پي را نشان مي دهد . ضمنا هنگامي كه فم-پي را در دست گرفتيد، دقت داشته باشيد كه نشان حك شده بر روي فم-پي بايد در سمت چپ آن قرار بگيرد.نكته: هنگام خريد دقت داشته باشيد كه مدت اعتبار گارانتي (Five Year Warranty)، نام تجاري فِم-پي (FEMPEE) و نام كمپاني ايتاليايي فِم-پي (FEMPEE.CO.IT) بر روي بدنه آن حك شده باشد.

نكات فني مهم:

قبل از خريد قيف آناتوميك طبي، حتما از نكات فني زير مطلع شويد. حتما شنيده ايد كه "هيچ گراني بي حكمت نيست ، هيچ ارزاني بي علت نيست ". در بازار جهاني قيف ها در شش نوع متفاوت يافت مي شوند.

نوع اول: نوع اول قيف هايي هستند كه از كاغذ و مقوا توليد شده اند و يكبار مصرف هستند.  اين قيف هاي كاغذي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است خود آلوده به ميكروب باشند. ضمنا داراي لبه هاي برنده هستند كه ممكن است به پوست اندام بانوان آسيب برسانند. قيمت آن در بازار جهاني حدود يك دلار است. اين نوع قيف ها جنبه آموزشي (ماكت و كاردستي) داشته و مناسب براي مصارف انساني نيستند.  كارتن سازي ها معمولا اين نوع قيف ها را از كاغذ هاي بازيافتي مي سازند و سپس سطح آنرا با فيلم هاي نازك پلاستيكي لمينت مي كنند.  بالاخره اين هم از شگرد هاي ارزانفروشي (بدون در نظر گرفتن كيفيت) است
.


نوع دوم: نوع دوم قيف هايي هستند كه از انواع مواد پلاستيك توليد شده اند. اين قيف هاي پلاستيكي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است پس از چند بار استفاده ، سطح آنها آلوده به ميكروب شود. ضمنا قابل انعطاف و نرم نيستند (شكننده هستند) و داراي لبه هاي برنده هستند كه ممكن است به پوست حساس اندام بانوان آسيب برسانند. قيمت آن در بازار جهاني بين 2 الي 5 دلار  است. چيني ها معمولا اين نوع قيف ها را از مواد پلاستيكي بازيافتي بهمراه رنگ هاي صنعتي مي سازند تا بتوانند آنها را با قيمت ارزان بفروشند. اين نوع قيف ها بايد براي مصارف غير انساني (نظير انجام امور اتومبيل) بكار روند. ضمنا مواد پلاستيك ممكن است با تغيير دما يا بر اثر تماس با مواد ديگر (مثلا ادرار گرم انساني يا ساير مواد قليايي و اسيدي) واكنش نشان دهند. مثلا تحقيقات نشان داده كه آب يخ زده در بطري هاي پلاستيكي يا مواد خوراك
ي داغ در ظروف يكبار مصرف پلاستيكي ، سرطان زا است.   لذا قيف هاي پلاستيكي گزينه مطلوبي براي مصارف انساني نيستند.


نوع سوم: نوع سوم قيف هايي هستند كه از لاستيك (كائوچوي مصنوعي يا تركيبي از ساير مشتقات نفتي با كائوچوي بازيافتي) توليد شده اند.  اين قيف هاي لاستيكي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است خود آلوده به ميكروب باشند. اگرچه اين نوع قيف ها قابل انعطاف و نرم هستند ولي در مدت كوتاهي دچار پوسيدگي شده و آثار ترك خوردگي بر سطح آنها مشهود است. مواد لاستيكي معمولا حساسيت ساز مي باشند. قيمت آن در بازار جهاني بين 3 الي 7 دلار  است.  به عنوان مثال دستكش هاي لاستيكي كه براي انجام امور شستشو در آشپزخانه ها استفاده مي شوند ، در مدت كوتاهي پوسيده ، چسبناك و سوراخ مي شوند و معمولا با پوست حساس بانوان سازگار نيستند. به همين جهت اخيرا دستكش هاي لاستيكي ساخته اند كه سطح داخلي آن پوشيده از الياف نخي است تا مواد لاستيكي مستقيما با پوست دست كاربر تماس نداشته باشند. ضمنا پخش سراسر
ي دو كبوتر  طلايي عرضه كننده دستكش هاي سيليكوني است كه نه تنها سازگار با پوست حساس دست هاي بانوان مي باشد بلكه از دستان شما در برابر اجسام داغ و ساير خطرات محافظت مي كند.


نوع چهارم: نوع چهارم قيف هايي هستند كه از نوع صنعتي سيليكون (نظير
سيليكوني كه در چسب آكواريوم، قطعات سيليكوني اتومبيل و... بکار رفته) ساخته شده اند. قيمت آن در بازار جهاني بين 5 الي 10 دلار است. محصولاتي كه از سيليكون صنعتي توليد مي شوند، هرگز نبايد براي مصارف انساني بكار روند (بدليل درجه سميت بالا). بعضي از قطعات اتومبيل كه از سيليكون صنعتي ساخته مي شوند، قابل انعطاف و مقاوم در برابر حرارت هستند اما براي مصارف انساني مناسب نيستند.  بدليل اينكه در كشورهاي جهان سوم كميت و قيمت بر كيفيت (استانداردهاي بين المللي) مقدم است، لذا چيني ها از اين فرصت استفاده كرده و محصولاتي كه از سيليكون صنعتي (در رنگ هاي گوناگون) براي مصارف انساني ساخته اند را به بازار كشورهاي جهان سوم صادرات مي كنند و كاربر از عوارض جانبي اينگونه محصولات نامرغوب بي خبر است و فريب قيمت ارزان آن را مي خورد.


نوع پنجم: نوع پنجم قيف هايي هستند كه از شيشه ساخته شده اند. قيمت آن در بازار جهاني بين 2 الي 5 دلار است. قيف هاي شيشه اي شكننده هستند و اغلب در آزمايشگاه ها بكار مي روند.
 همین خاصیت شکنندگی و برنده بودن
شيشه سبب می شود که این گونه قیف ها برای مصارف انسانی بکار نروند.نوع ششم: نوع ششم قيف هايي هستند كه از تركيب سيليكون طبي (
Medical Grade Silicone) با مواد آنتي باكتريال (نانو نقره) ساخته شده اند و بي رنگ و نيمه شفاف هستند و به نام سيليكون طبي آنتي باكتريال معروف هستند. لوازم پزشكي نظير كاتتر ها ، ايمپلنت ها و قيف آناتوميك طبي فم-پي (FEMPEE FUD) از سيليكون طبي آنتي باكتريال ساخته شده اند.
حتي پستانك سيليكوني يا سر شيشه سيليكوني چيكو ايتاليا از نوع خوراكي سيليكون (Food Grade Silicone) ساخته شده است. اگرچه اين محصولات گران قيمت هستند اما بادوام (طول عمر طولاني) و بسيار ايمن (بدون عوارض جانبي) هستند. هر گرم سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي همچون طلا با ارزش است. قيمت سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي چهار برابر قيمت نوع خوراكي سيليكون ايتاليايي است. قيمت سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي ده برابر قيمت نوع صنعتي سيليكون (سيليكون چيني) است.

قيمت محصول فم-پي (قيف آناتوميك):

با توجه به اينكه محصول فم-پي (اين قيف آناتوميك ساخته شده از سيليكون طبي آنتي باكتريال) بسيار ايمن (بدون عوارض جانبي) و بادوام (داراي طول عمر طولاني) است، لذا اين محصول ايتاليايي بسيار مقرون بصرفه است. قيمت سراسري محصول فم-پي (بدون لوازم جانبي نظير كيف مخملي و دستمال بهداشتي بانوان) فقط
20 دلار آمريكا (حدود 680000 ريال ايراني) مي باشد. البته بهاي ريالي اين محصول وارداتي ممكن است با نوسانات نرخ دلار (نرخ دلار حواله در بازار آزاد) تغيير يابد.

قيمت لوازم جانبي اورجينال:

براي تهيه لوازم جانبي مربوطه (نظير كيف مخملي مخصوص فم-پي و دستمال بهداشتي بانوان) فقط با پخش سراسري دو كبوتر طلايي تماس حاصل فرمائيد. بهاي هر سِتِ كاملِ لوازم جانبي مذكور حدود
15 دلار آمريكا (حدود 540000 ريال ايراني) مي باشد
.
 


 

همواره پيشگيري مقدم بر درمان است :

سازمان بهداشت جهاني از مقاومت دارويي در برابر آنتي بيوتيك ها به عنوان يك خطر بزرگ جهاني نام برده است.  اين سازمان با بررسي آمار مربوط به 114 كشور، از افزايش مقاومت دارويي در همه نقاط جهان خبر داده است. به گزارش اين سازمان، در صورتيكه فورا براي مقابله با اين پديده اقدام نشود، مقاومت دارويي تبعات بسياري خطرناكي را برجاي خواهد گذاشت.

يكي از عفونت هاي شايع در بانوان عفونت هاي واژينال و يا عفونت ادرار است.  هر فرد ممكن است سالانه چندين مرتبه از آنتي بيوتيك هاي گوناگون استفاده كند. اكثر آنتي بيوتيك هايي كه در بازار وجود دارند، طيف اثر وسيعي دارند. طيف اثر وسيع يعني با مصرف آن ها، مي توان مدل هاي متنوعي از باكتري ها را نابود كرد و جلوي رشدشان را گرفت، چه باكتري مضر باشد و چه باكتري مفيد. آنتي بيوتيك ها به چندين شيوه متفاوت با باكتري ها مبارزه مي كنند تا آن ها را از بين برده يا حداقل، رشدشان را متوقف كنند. يكي از اين راه ها از بين بردن DNA و ديگري تخريب ديواره سلولي است. برخي ديگر نيز غشاي سيتوپلاسمي را تحت تاثير قرار داده و يك سري ديگر، جلوي سنتز پروتئين را مي گيرند. گروه پنجم، آنتي متابوليت ها هستند كه به طور كلي جلوي تغذيه سلول را گرفته و رشدش را متوقف مي كنند. برخي ديگر از آنتي بيوتيك ها به جاي تخريب لايه هاي بيروني، مستقيما به قلب باكتري حمله كرده و از درون آن را مي كشند. بطور خلاصه آنتي بيوتيك ها مواد شيميايي هستند كه ما هر ساله چندين مرتبه آنها را وارد بدنمان مي كنيم. روز به روز جامعه پزشكي بيشتر با آثار مخرب مواد شيميايي بر سلول ها آشنا مي شود.

نكته مهم: هر فرد سالانه ممكن است چندين مرتبه آنتي بيوتيك هاي گوناگون را مصرف كند. علاوه بر اين، بخشي از آب و هوا و مواد خوراكي كه هر فرد بطور روزانه مصرف مي كند نيز حاوي انواع مواد شيميايي مضر (نظير نگهدارنده ها ، آفت كش ها، نيترات ، سرب ، جیوه و ...) است. مسلما بدن قادر نيست اين همه مواد شيميايي مضر كه از طرق مختلف (آب، هوا و مواد خوراكي و...) وارد بدن مي شوند را كاملا دفع كند و هر يك از اين مواد شيميايي مي توانند به سلول ها آسيب برساند. ازدياد مصرف آنتي بيوتيك ها اگرچه به بدن آسيب وارد مي كند، اما اثر جانبي اصلي آن چيز ديگري است: مقاومت آنتي بيوتيكي باكتري يا آنتاگونيسم ميكروبي كه كمتر مورد توجه قرار مي گيرد.

لازم به ذكر است كه با اين همه تحقيقاتي كه تا به امروز انجام شده و منتشر گرديده است، هنوز بخشي از عوارض جانبي داروهاي شيميايي به دلايلي فاش نشده است و پزشكان و بيماران از آن بي خبرند. سرطان بيماري است كه در آن سلول هاي غير طبيعي به صورت كنترل نشده، تكثير يافته و مي توانند بافتهاي مجاور را نيز درگير كنند. هنوز اطلاعات جامعي در خصوص علل پيدايش سلول هاي غير طبيعي يا ساير عوامل سرطان زا منتشر نشده است. لذا در حال حاضر جامعه پزشكي بكارگيري روش هاي پيشگيري از سرطان را بيشتر توصيه مي كند.

سرطان بيماري پيش رونده است. گفته مي‌شود ۷۰ درصد مرگ‌ هاي ناشي از سرطان در كشورهاي درحال توسعه (جهان سومي) رخ مي‌دهد و اين در حالي است كه مرگ و مير در كشورهاي پيشرفته و توسعه يافته كه روند افزايشي را طي كرده‌اند به خوبي تحت كنترل درآمده است. به گفته پروفسور پيتر سيسياني، از دانشگاه كويين مري، افزايش موارد سرطان «اجتناب ناپذير نيست و كارهاي زيادي است كه مي‌توانيم براي جلوگيري از ابتلا به سرطان انجام دهيم.» . دنبال كردن يك روش زندگي سالم مي‌تواند خطر ابتلا به سرطان را در طول زندگي يك فرد از ۵۰ درصد به ۳۰ درصد كاهش دهد. لذا در يك دهه اخير وسايل پزشكي گوناگوني بكار مي روند تا بطور طبيعي از ابتلا به عفونت ها جلوگيري شود و ميزان مصرف داروهاي شيميايي نيز كاهش يابد. يكي از اين وسايل پزشكي مطمئن و موثر، فم-پي ( FEMPEE ) نام دارد كه آنرا پزشكان در اروپا و آمريكا توصيه مي كنند. فروش صد ها ميليون بسته فم-پي در كشور هاي پيشرفته ، نشان از توجه بيماران و پزشكان به پيشگيري از عفونت ها دارد.
 

نكات بهداشتي مهم:

* جهت رعايت بهداشت شخصي و كاهش احتمال عفونت هاي زنانه، بهتر است مستمرا نسبت به از بين بردن موهاي زائد ناحيه تناسلي خود اقدام نمائيد و حداقل روزي يك الي دو بار لباس زير خود را تعويض كنيد. 

* پس از هر بار ادرار كردن ، ناحيه خروجي مجراي ادراري خود را با آب تميز كنيد.

نكته: براي بيماران يا ناتوانان جسمي و حركتي يا در مواقع عدم دسترسي به آب، پس از هر بار ادرار كردن ناحيه خروجي مجراي ادراري خود را با دستمال بهداشتي بانوان (دستمال مرطوب واژينال) تميز كنيد.

* پس از اتمام ادرار كردن، فم-پي را با آب (يا آب و صابون مايع) بشوييد و داخل يك سبد تميز (خارج از محيط توالت و حمام) قرار دهيد تا خشك شود. پس از خشك شدن آن را داخل يك كيسه پلاستيكي تميز بگذاريد و درب آنرا ببنديد.

نكته: در مواقعي كه به آب دسترسي نداريد مي توانيد پس از اتمام ادرار كردن، فم-پي را داخل كيف مخملي مخصوص آن قرار دهيد. لايه داخلي اين كيف جاذب آب و آنتي باكتريال است.

مراكز مجاز فروش محصولات فم-پي:

توزيع كننده جهاني محصولات فم-پي فقط
گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي ( پخش سراسري دو كبوتر طلايي ) مي باشد. متقاضيان مي توانند محصولات اورجينال فم-پي را از داروخانه هاي معتبر يا مستقيما از گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي خريداري فرمايند.

گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي در ايران نيز ثبت شده است و از سال 1385 در زمينه واردات و توزيع محصولات آرايشي و بهداشتي، دارو و تجهيزات پزشكي مرغوب فعاليت داشته است .

گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي با تامين وسيله پزشكي سودمند فم-پي (FEMPEE) براي متقاضيان ايراني، سعي دارد كه با كمك جامعه پزشكي فرهنگ پيشگيري را در كشور هاي جهان سوم بيشتر رواج دهد تا گام موثري در كاهش مصرف محصولات شيميايي (خصوصا آنتي بيوتيك ها)، كاهش بيماري سرطان و ارتقاء سطح سلامت جامعه برداشته باشد.

جهت اطلاع از ليست داروخانه ها و مراكز مجاز فروش
محصولات اورجينال فِم-پي، فقط با واحد پشتيباني شبانه روزي پخش سراسري دو كبوتر طلايي (02188317156  و  02177697613) تماس حاصل فرمائيد. ضمنا مي توانيد درخواست خود را از طريق پست الكترونيكي ( SALES@FEMPEE.IR ) نيز براي ما ارسال كنيد.

در حال حاضر، امكان ارسال سريع، مطمئن و رايگان  سفارشات از طريق پست پيشتاز به سراسر كشور وجود دارد.

آسودگي خاطر و رضايتمندي مشتريان همواره از الويت هاي گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي بوده است. لذا محصولات اورجينال فِم-پي با تضمين رضايتمندي كامل مشتريان به فروش مي رسند.  

در خصوص سفارشات پستي، در صورت عدم رضايتمندي مشتري به هر دليلي، فقط تا هفت روز از تاريخ ارسال سفارش، امكان مرجوع نمودن كالا وجود دارد.

در خصوص مرسولات مرجوعي، فقط هزينه حمل و بسته بندي از وجه واريزي كسر گرديده و الباقي به حساب خريدار واريز مي گردد.

دسترسي آسان به پاسخ سوالات متداول فقط در كانال رسمي تلگرام فم-پي

WWW.TELEGRAM.ME/FEMPEEمشاوره پزشكي رايگان با مركز مشاوره خانواده دكتر رادمنش و كلينيك سلامت خانواده از طريق فيسبوك


WWW.FACEBOOK.COM/GOLDENDOUBLEDOVEوب سايت رسمي فم-پي هر ماه به روز رساني مي شود.


WWW.FEMPEE.COM

با آرزوي سلامتي شما!
گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي

The FEMPEE Portable Female Urination Device (Urinary Aid System) allows women to pee while standing up without undressing...  WWW.FEMPEE.CO.IT


موضوعات مرتبط: مقالات علمی مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانوادهآموزش گام به گام مهارت های زندگی برای تحکیم بنیان خانواده محصولات پزشکی و بهداشتی فم-پی (FEMPEE FUD) و فم-کاپ (FEMCUP Menstrual Cup)
برچسب‌ها: بيماري هاي مفاصل و استخوان در زنان چاق يا باردار انتخاب فم-پي يعني تغيير سبك زندگي قیف آناتومیک فم-پی ابزار دفع ادرار سرپایی بانوان ساخته شده از سیلیکون طبی آنتی باکتریال فنجان قاعدگی اورجینال فم-کاپ FEMCUP Menstrual Cup FEMPEE Portable Urination Device (FUD)

تاريخ : پنج شنبه 8 فروردين 1396 | 22:19 | نویسنده : دكتر ياسمين رادمنش |

آشنایی با روش های نوین نمونه گیری ادرار از زنان

آشنایی با روش های نوین نمونه گیری ادرار از زنان


 

 

کمتر پیش آمده پزشکی در خصوص نحوه نمونه گیری صحیح ادرار با بیمار خود سخن گفته باشد و تنها به صدور یک نسخه بسنده شده است.

یکی از نمونه های ساده از نظر تهیه و با ارزش از نظر ارزیابی سلامتی بدن خصوصا سیستم داخلی و کلیه ها ومجاری ادرار ، نمونه ادرار است .

با این وجود عدم دقت در نمونه گیری درست باعث اشتباه در ارزیابی سلامتی بیمار می شود.

پس شناخت روشهای درست نمونه گیری یک ادرار ساده کمک زیادی به خود بیمار، آزمایشگاه و پزشک می کند.

اکنون شایسته است راجع به روش های نوین نمونه گیری ادرار از زنان شرح دهیم.

 

فِم-مراقبت از سلامتي در سفر و طبيعت گردي با فِم-پي

نوآوري ايتاليايي ويژه بانوان رسيد!

فِم-پي ،  ابزار  دفع  ادرار  سرپايي  بانوان .

فِم-پي ، پيشگيري از عفونت ادرار و عفونت هاي اندام زنانه.

بانوان مبتلا به تکرر ادرار و بی اختیاری ادرار نگران نباشند . فم-پی به بازار آمد.

فِم-پي، همراه همیشگی بانوان در منزل، محل کار، مسافرت، ورزش، آزمايشگاه ها، بيمارستان ها و...

فِم-پي، محصولي بادوام و دائمي (با پنج سال گارانتي طلايي)

قابل شستشو و حتی قابل استريل به دفعات

 

به هنگام مسافرت، كوهنوردي، ورزش، خريد و يا در شهر هنگامي كه مجبور به نشستن در توالت هاي عمومي هستيد كه بسيار ناخوشايند و غير بهداشتي است، يا زماني كه در خارج از شهر با فقدان سرويس بهداشتي مناسب مواجه هستيد. و نيز بانوان باردار يا زناني كه براي نشستن بر روي توالت بعلت جراحي، دردهاي استخواني يا مفصلي دچار مشكل هستند، اينك فِم-پي را در اختيار دارند.آشنايي با ويژگي هاي منحصر بفرد محصول فِم-پي :

فم-پي يك قيف آناتوميك است. اين نوآوري ايتاليايي بي نظير از مرغوب ترين سيليكون آنتي باكتريال و غير آلرژي زا (از سيليكون آنتي باكتريال طبي كه در ساخت ايمپلنت ها و كاتترهاي پزشكي بكار مي روند) ساخته شده است و بسيار بادوام (دراي پنج سال گارانتي شركت دو كبوتر طلايي) مي باشد تا بيشترين كارايي و ايمني را داشته باشد. اين محصول اورجينال كاملا انعطاف پذير بوده و داراي لبه هاي گرد و نرم مي باشد تا در زمان تماس با بدن، به پوست حساس بانوان آسيب نرساند و همچنين شكل و فرمي آناتوميك دارد تا راحتي فوق العاده اي را براي كاربر فراهم سازد.

تفاوت بين محصول اورجينال (اصلي) و محصول غير اصلي (كپي) در قيمت و كيفيت است. محصول اورجينال (اصلي) پس از توليد، توسط آزمايشگاه هاي اَكروديته معتبر بين المللي تحت آزمايشات كيفي لازم قرار مي گيرد. بديهي است محصولي مي تواند آزمايشات فوق را با موفقيت پشت سر بگذراند كه از مواد اوليه مرغوب (سيليكون آنتي باكتريال طبي) و تحت استاندارد هاي بين المللي ساخته شده باشد. بديهي است كه مصرف كنندگان محصولات اورجينال، به دنبال ايمني ، دوام و كارايي هستند. سلامتي شما در اولويت است، محصول اورجينال بخريد!

آشنايي با كاربرد هاي محصول فِم-پي :

فِم-پي، همراه همه بانوان در منزل، محل كار، مسافرت، ورزشگاه ها، آزمايشگاه ها، بيمارستان ها، آسايشگاه سالمندان و...

1) هر عمل جراحي علاوه بر محاسني كه دارد، داراي معايبي نيز هست كه به صورت عوارض بعد از عمل ظاهر مي شوند. دفع ادرار سرپايي براي بانواني كه تازه مورد عمل جراحي قرار گرفته اند راحت تر است. شايسته است محصول فم-پي را به اين دسته از بانوان پيشنهاد كنيم.

2) هر فرد در مدت حيات خود ممكن است دچار ناتواني جسمي شود. استفاده از محصول فم-پي به همراه كيسه ادرار (قابل اتصال به كيسه ادرار متصل به پا) روشي راحت براي جمع آوري ادرار بيماراني است كه توانايي استفاده از سرويس بهداشتي را ندارند. فم-پي ، سلامت و رفاه سالمندان.

3) آيا مي دانيد كه تعداد قابل توجهي از بيماران مبتلا به بي اختياري ادرار و تكرر ادرار بانوان هستند؟ ما به آن دسته از بانوان كه از بي اختياري ادرار يا تكرر ادرار رنج مي برند، محصول فم-پي را به عنوان يك وسيله پزشكي طبيعي (بدون عوارض جانبي) و مقرون به صرفه پيشنهاد مي كنيم. بيمار با بكارگيري فم-پي مي تواند بسيار كمتر از پوشك بزرگسال و داروهاي شيميايي استفاده كند. درماتیت‌ تماسی که‌ در آن‌ پوست‌ ناحیه‌ پوشک شده‌ دچار تحریک‌ می‌شود ، در افراد دیابتی و افرادی که بطور طولانی مدت مجبور به استفاده از پوشک هستند بسیار مشهود است. ورودي محصول فم-پي به گونه ايست كه با چسب ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست كاملا به ناحيه اطراف خروجي پيشابراه بانوان متصل مي شود و سپس ادرار به واسطه محصول فم-پي به ورودي ﻛﻴﺴﻪ ﻣﺘﺼﻞ ﺑﻪ ﭘﺎ (Urinary Leg Bag) منتقل مي شود. سیستم دفع ادرار فم-پی برای سه حالت نشسته، ایستاده و راه رفتن بکار می رود. بدينوسيله بيمار مي تواند با خيال راحت كارهاي روزمره خود را انجام دهد. امروزه در جوامع پیشرفته بانوان حتی به جای نوار بهداشتی از فنجان قاعدگی (
Menstrual Cup) استفاده می کنند. فنجان قاعدگی اورجینال فِم-کاپ (FEMCUP) نیز از سیلیکون آنتی باکتریال طبی ایتالیایی ساخته شده است که هم اکنون توسط پخش سراسری دو کبوتر طلایی در بازار جهانی عرضه می شود. این وسیله آنتی باکتریال، بادوام ، قابل شستشو و مقرون به صرفه است. اکنون پر واضح است که چرا اکثر کارخانجات تولید پوشک و نوار بهداشتی در کشور های در حال توسعه یا در کشور های جهان سوم واقع شده اند.

4) بانوان بيشتر از آقايان از بيماري هاي مفاصل و استخوان رنج مي برند. متخصصين معتقدند كه تغيير سبك زندگي مي تواند موجب پيشگيري از ابتلا به اينگونه بيماري ها شود. زنان (خصوصا زنان چاق و مادران باردار) مجبور هستند در طول شبانه روز مكررا نشسته دفع ادرار داشته باشد و در اين حالت مفاصل فرد بسيار تحت فشار سنگين وزن قرار مي گيرد. به همان اندازه كه به فكر خريد مبلمان شيك و راحت هستيم، بايد از مزيت هاي محصول فم-پي نيز بهرمند شويم. انتخاب فم-پي، يعني تغيير سبك زندگي .
 
5) چرا محصول فم-پي بايد همراه هميشگي بانوان باشد؟ واقعيت اين است كه امروزه بسياري از ما مجبوريم ساعات زيادي را در خارج از منزل و يا در محل كارمان بگذرانيم و به ناچار از توالت هاي عمومي استفاده مي كنيم كه مملو از ميكروب هايي است كه منتظرند پايمان را داخلش بگذاريم تا به سمتمان حمله ور شوند! حتي در مواقعي نظير رانندگي طولاني در ترافيك هاي سنگين، طبيعت گردي و يا ورزش (كوهنوردان ، دوچرخه سواران و...) ممكن است به توالت دسترسي نداشته باشيم.

اگرچه شستن دست ها با آب و صابون لازم است اما ميكروب ها فقط از طريق دست ها منتقل نمي شوند و احتمال ورود ميكروب هاي پراكنده در محيط توالت از راه هاي ديگر به داخل واژن يا مجاري ادراري وجود دارد. از آنجايي كه مجراي پيشاب خانم ها نسبت به آقايان كوتاهتر است، باكتري ها خيلي راحت تر مي توانند به داخل مثانه يا واژن راه يافته و سبب ايجاد عفونت شوند. محصول فم-پي كه خود از سيليكون آنتي باكتريال ساخته شده است مي تواند احتمال ابتلا به عفونت هاي زنانه (عفونت ادرار يا عفونت هاي واژينال) را بطور قابل توجهي كاهش دهد. لذا معمولا پزشكان به همراه آنتي بيوتيك ها ، يك عدد محصول فم-پي را تجويز مي كنند.

6) نمونه گيري ادرار يكي از نمونه هايي است كه بسيار مهم است و به كمك آن مي توان سلامتي بدن به خصوص سيستم هاي داخلي كليه ها و مجاري ادرار را ارزيابي نمود. به همين دليل نياز است كه در نمونه گيري و ارزيابي دقت لازم به كار برده شود. شايسته است كه پزشكان در زمان تجويز آزمايش ادرار، بيماران خود را با ابزار ها و روش هاي نمونه گيري ادرار آشنا كنند.

محصول فم-پي اين امكان را فراهم مي سازد كه بانوان بتوانند راحت تر نمونه ادرار خود را در ظرف نمونه جمع آوري كنند . ضمنا نمونه گيري ادرار از سالمندان و بيماران به كمك محصول فم-پي (به حالت نشسته بر لبه تخت يا صندلي يا ويلچر) بسيار راحت تر است. گاها در نمونه گيري ها لازم است كه محصول فم-پي و ظرف نمونه استريل باشد. براي استريل كردن ظرف نمونه يا محصول فم-پي مي توانيد يك كيسه پلاستيكي را با الكل بهداشتي هفتاد درصد (محلولي حاوي الكل بهداشتي خالص و آب به نسبت ۷۰ به ۳۰) پر كنيد و سپس ظرف نمونه و يا محصول فم-پي را داخل آن كيسه بگذاريد و درب آنرا ببنديد. پس از پنج دقيقه محلول داخل كيسه پلاستيكي را بيرون بريزيد . اكنون ظرف نمونه و محصول فم-پي كاملا استريل شده اند. 

طريقه مصرف محصول فِم-پي: 

فم-پي معمولا به يكي از دو روش زير استفاده مي شود.

الف: فم-پي بدون كيسه ادرار
براي بانواني كه از سلامتي جسمي و حركتي برخوردار مي باشند، مي توانند فم-پي را بدون كيسه ادرار بكار ببرند.

فم-پي يك وسيله سبك، كوچك ، قابل حمل و بادوام مي باشد كه همراه هميشگي بانوان است.

در حالت ايستاده، فِم-پي را در جلوي خروجي مجراي ادراري خود نگاه داريد و با خيال راحت مثانه خود را تخليه كنيد.

ب: فم-پي متصل به كيسه ادرار
بانواني كه از سلامتي جسمي و حركتي برخوردار نمي باشند، مي توانند فم-پي را با كيسه ادرار بكار بگيرند. لذا كانكتور لوله كيسه ادرار را به آرامي به داخل خروجي فم-پي متصل كنيد. دور محل اتصال را با نوار چسب جراحي ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست محكم كنيد تا نشتي نداشته باشد. كيسه ادرار را به تخت بيمار متصل نموده سپس بيمار در لبه تخت نشسته و مطابق شكل زير ورودي فِم-پي را در جلوي خروجي مجراي ادراري خود نگاه مي دارد و با خيال راحت مثانه خود را تخليه مي كند. لازم به ذكر است كه ورودي محصول فم-پي (توسط چسب ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست با عرض 5 سانتي متر) قابل اتصال به ناحيه اطراف خروجي مجراي ادرار بانوان نيز مي باشد.

نكته مهم:بيماراني كه مي خواهند در حركت و راه رفتن نيز دفع ادرار داشته باشند (مبتلايان به بي اختياري ادرار و يا تكرر ادرار) و كارهاي روزمره خود را با خيال راحت انجام دهند، مي توانند ورودي كيسه ادرار متصل به پا (Urin
e Leg Bag) را داخل خروجي محصول فم-پي كنند. به ياد داشته باشيد كه محل اتصالات را توسط چسب ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست (Zinc Oxide Adhesive Plaster) محكم كنيد. لذا سه عدد چسب لوكوپلاست (هر يك به ابعاد 5 سانتي متر عرض در 15 سانتي متر طول) برش بزنيد و سپس توسط اين نوار چسب ها ، محكم قيف آناتوميك فم-پي را بر روي اندام خود ثابت كنيد.
 


ضمنا بيمار بايد از شورت هاي كشي و استرچ (Stretch Panty) استفاده كند . براي اينكه انتهاي قيف آناتوميك فم-پي در خارج شورت بيمار قرار گيرد، بايد روي شورت يك سوراخ به قطر (دو الي سه سانتي متر) ايجاد كنيد . در اين خصوص مي توانيد از يك خياط ماهر كمك بگيريد تا سوراخ ايجاد شده روي شورت دقيقا روبروي خروجي مجراي ادراري بيمار قرار گيرد. ضمنا اطراف سوراخ ايجاد شده بايد كاملا دور دوزي شود.  جهت رعايت بهداشت بيمار، پيشنهاد مي شود حداقل شش شورت كشي به ترتيب فوق تهيه شود تا حداقل روزي يك الي سه بار لباس زير بيمار تعويض شود.

طرز صحيح نگاه داشتن محصول فِم-پي :

در زير دو تصوير را مي بينيد. تصوير سمت راست روش نادرست در دست گرفتن فم-پي را نشان مي دهد. تصوير سمت چپ روش درست در دست گرفتن فم-پي را نشان مي دهد . ضمنا هنگامي كه فم-پي را در دست گرفتيد، دقت داشته باشيد كه نشان حك شده بر روي فم-پي بايد در سمت چپ آن قرار بگيرد.نكته: هنگام خريد دقت داشته باشيد كه مدت اعتبار گارانتي (Five Year Warranty)، نام تجاري فِم-پي (FEMPEE) و نام كمپاني ايتاليايي فِم-پي (FEMPEE.CO.IT) بر روي بدنه آن حك شده باشد.

نكات فني مهم:

قبل از خريد قيف آناتوميك طبي، حتما از نكات فني زير مطلع شويد. حتما شنيده ايد كه "هيچ گراني بي حكمت نيست ، هيچ ارزاني بي علت نيست ". در بازار جهاني قيف ها در شش نوع متفاوت يافت مي شوند.

نوع اول: نوع اول قيف هايي هستند كه از كاغذ و مقوا توليد شده اند و يكبار مصرف هستند.  اين قيف هاي كاغذي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است خود آلوده به ميكروب باشند. ضمنا داراي لبه هاي برنده هستند كه ممكن است به پوست اندام بانوان آسيب برسانند. قيمت آن در بازار جهاني حدود يك دلار است. اين نوع قيف ها جنبه آموزشي (ماكت و كاردستي) داشته و مناسب براي مصارف انساني نيستند.  كارتن سازي ها معمولا اين نوع قيف ها را از كاغذ هاي بازيافتي مي سازند و سپس سطح آنرا با فيلم هاي نازك پلاستيكي لمينت مي كنند.  بالاخره اين هم از شگرد هاي ارزانفروشي (بدون در نظر گرفتن كيفيت) است
.


نوع دوم: نوع دوم قيف هايي هستند كه از انواع مواد پلاستيك توليد شده اند. اين قيف هاي پلاستيكي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است پس از چند بار استفاده ، سطح آنها آلوده به ميكروب شود. ضمنا قابل انعطاف و نرم نيستند (شكننده هستند) و داراي لبه هاي برنده هستند كه ممكن است به پوست حساس اندام بانوان آسيب برسانند. قيمت آن در بازار جهاني بين 2 الي 5 دلار  است. چيني ها معمولا اين نوع قيف ها را از مواد پلاستيكي بازيافتي بهمراه رنگ هاي صنعتي مي سازند تا بتوانند آنها را با قيمت ارزان بفروشند. اين نوع قيف ها بايد براي مصارف غير انساني (نظير انجام امور اتومبيل) بكار روند. ضمنا مواد پلاستيك ممكن است با تغيير دما يا بر اثر تماس با مواد ديگر (مثلا ادرار گرم انساني يا ساير مواد قليايي و اسيدي) واكنش نشان دهند. مثلا تحقيقات نشان داده كه آب يخ زده در بطري هاي پلاستيكي يا مواد خوراك
ي داغ در ظروف يكبار مصرف پلاستيكي ، سرطان زا است.   لذا قيف هاي پلاستيكي گزينه مطلوبي براي مصارف انساني نيستند.


نوع سوم: نوع سوم قيف هايي هستند كه از لاستيك (كائوچوي مصنوعي يا تركيبي از ساير مشتقات نفتي با كائوچوي بازيافتي) توليد شده اند.  اين قيف هاي لاستيكي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است خود آلوده به ميكروب باشند. اگرچه اين نوع قيف ها قابل انعطاف و نرم هستند ولي در مدت كوتاهي دچار پوسيدگي شده و آثار ترك خوردگي بر سطح آنها مشهود است. مواد لاستيكي معمولا حساسيت ساز مي باشند. قيمت آن در بازار جهاني بين 3 الي 7 دلار  است.  به عنوان مثال دستكش هاي لاستيكي كه براي انجام امور شستشو در آشپزخانه ها استفاده مي شوند ، در مدت كوتاهي پوسيده ، چسبناك و سوراخ مي شوند و معمولا با پوست حساس بانوان سازگار نيستند. به همين جهت اخيرا دستكش هاي لاستيكي ساخته اند كه سطح داخلي آن پوشيده از الياف نخي است تا مواد لاستيكي مستقيما با پوست دست كاربر تماس نداشته باشند. ضمنا پخش سراسر
ي دو كبوتر  طلايي عرضه كننده دستكش هاي سيليكوني است كه نه تنها سازگار با پوست حساس دست هاي بانوان مي باشد بلكه از دستان شما در برابر اجسام داغ و ساير خطرات محافظت مي كند.


نوع چهارم: نوع چهارم قيف هايي هستند كه از نوع صنعتي سيليكون (نظير
سيليكوني كه در چسب آكواريوم، قطعات سيليكوني اتومبيل و... بکار رفته) ساخته شده اند. قيمت آن در بازار جهاني بين 5 الي 10 دلار است. محصولاتي كه از سيليكون صنعتي توليد مي شوند، هرگز نبايد براي مصارف انساني بكار روند (بدليل درجه سميت بالا). بعضي از قطعات اتومبيل كه از سيليكون صنعتي ساخته مي شوند، قابل انعطاف و مقاوم در برابر حرارت هستند اما براي مصارف انساني مناسب نيستند.  بدليل اينكه در كشورهاي جهان سوم كميت و قيمت بر كيفيت (استانداردهاي بين المللي) مقدم است، لذا چيني ها از اين فرصت استفاده كرده و محصولاتي كه از سيليكون صنعتي (در رنگ هاي گوناگون) براي مصارف انساني ساخته اند را به بازار كشورهاي جهان سوم صادرات مي كنند و كاربر از عوارض جانبي اينگونه محصولات نامرغوب بي خبر است و فريب قيمت ارزان آن را مي خورد.


نوع پنجم: نوع پنجم قيف هايي هستند كه از شيشه ساخته شده اند. قيمت آن در بازار جهاني بين 2 الي 5 دلار است. قيف هاي شيشه اي شكننده هستند و اغلب در آزمايشگاه ها بكار مي روند.
 همین خاصیت شکنندگی و برنده بودن
شيشه سبب می شود که این گونه قیف ها برای مصارف انسانی بکار نروند.نوع ششم: نوع ششم قيف هايي هستند كه از تركيب سيليكون طبي (
Medical Grade Silicone) با مواد آنتي باكتريال (نانو نقره) ساخته شده اند و بي رنگ و نيمه شفاف هستند و به نام سيليكون طبي آنتي باكتريال معروف هستند. لوازم پزشكي نظير كاتتر ها ، ايمپلنت ها و قيف آناتوميك طبي فم-پي (FEMPEE FUD) از سيليكون طبي آنتي باكتريال ساخته شده اند.
حتي پستانك سيليكوني يا سر شيشه سيليكوني چيكو ايتاليا از نوع خوراكي سيليكون (Food Grade Silicone) ساخته شده است. اگرچه اين محصولات گران قيمت هستند اما بادوام (طول عمر طولاني) و بسيار ايمن (بدون عوارض جانبي) هستند. هر گرم سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي همچون طلا با ارزش است. قيمت سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي چهار برابر قيمت نوع خوراكي سيليكون ايتاليايي است. قيمت سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي ده برابر قيمت نوع صنعتي سيليكون (سيليكون چيني) است.

قيمت محصول فم-پي (قيف آناتوميك):

با توجه به اينكه محصول فم-پي (اين قيف آناتوميك ساخته شده از سيليكون طبي آنتي باكتريال) بسيار ايمن (بدون عوارض جانبي) و بادوام (داراي طول عمر طولاني) است، لذا اين محصول ايتاليايي بسيار مقرون بصرفه است. قيمت سراسري محصول فم-پي (بدون لوازم جانبي نظير كيف مخملي و دستمال بهداشتي بانوان) فقط
20 دلار آمريكا (حدود 680000 ريال ايراني) مي باشد. البته بهاي ريالي اين محصول وارداتي ممكن است با نوسانات نرخ دلار (نرخ دلار حواله در بازار آزاد) تغيير يابد.

قيمت لوازم جانبي اورجينال:

براي تهيه لوازم جانبي مربوطه (نظير كيف مخملي مخصوص فم-پي و دستمال بهداشتي بانوان) فقط با پخش سراسري دو كبوتر طلايي تماس حاصل فرمائيد. بهاي هر سِتِ كاملِ لوازم جانبي مذكور حدود
15 دلار آمريكا (حدود 540000 ريال ايراني) مي باشد
.
 


 

همواره پيشگيري مقدم بر درمان است :

سازمان بهداشت جهاني از مقاومت دارويي در برابر آنتي بيوتيك ها به عنوان يك 'تهديد بزرگ جهاني' نام برده است.  اين سازمان با بررسي آمار مربوط به 114 كشور، از افزايش مقاومت دارويي در همه نقاط جهان خبر داده است. به گزارش اين سازمان، در صورتيكه فورا براي مقابله با اين پديده اقدام نشود، مقاومت دارويي تبعات بسياري خطرناكي را برجاي خواهد گذاشت.

يكي از عفونت هاي شايع در بانوان عفونت هاي واژينال و يا عفونت ادرار است.  هر فرد ممكن است سالانه چندين مرتبه از آنتي بيوتيك هاي گوناگون استفاده كند. اكثر آنتي بيوتيك هايي كه در بازار وجود دارند، طيف اثر وسيعي دارند. طيف اثر وسيع يعني با مصرف آن ها، مي توان مدل هاي متنوعي از باكتري ها را نابود كرد و جلوي رشدشان را گرفت، چه باكتري مضر باشد و چه باكتري مفيد. آنتي بيوتيك ها به چندين شيوه متفاوت با باكتري ها مبارزه مي كنند تا آن ها را از بين برده يا حداقل، رشدشان را متوقف كنند. يكي از اين راه ها از بين بردن DNA و ديگري تخريب ديواره سلولي است. برخي ديگر نيز غشاي سيتوپلاسمي را تحت تاثير قرار داده و يك سري ديگر، جلوي سنتز پروتئين را مي گيرند. گروه پنجم، آنتي متابوليت ها هستند كه به طور كلي جلوي تغذيه سلول را گرفته و رشدش را متوقف مي كنند. برخي ديگر از آنتي بيوتيك ها به جاي تخريب لايه هاي بيروني، مستقيما به قلب باكتري حمله كرده و از درون آن را مي كشند. بطور خلاصه آنتي بيوتيك ها مواد شيميايي هستند كه ما هر ساله چندين مرتبه آنها را وارد بدنمان مي كنيم. روز به روز جامعه پزشكي بيشتر با آثار مخرب مواد شيميايي بر سلول ها آشنا مي شود.

نكته مهم: هر فرد سالانه ممكن است چندين مرتبه آنتي بيوتيك هاي گوناگون را مصرف كند. علاوه بر اين، بخشي از آب و هوا و مواد خوراكي كه هر فرد بطور روزانه مصرف مي كند نيز حاوي انواع مواد شيميايي مضر (نظير نگهدارنده ها ، آفت كش ها، نيترات ، سرب ، جیوه و ...) است. مسلما بدن قادر نيست اين همه مواد شيميايي مضر كه از طرق مختلف (آب، هوا و مواد خوراكي و...) وارد بدن مي شوند را كاملا دفع كند و هر يك از اين مواد شيميايي مي توانند به سلول ها آسيب برساند. ازدياد مصرف آنتي بيوتيك ها اگرچه به بدن آسيب وارد مي كند، اما اثر جانبي اصلي آن چيز ديگري است: مقاومت آنتي بيوتيكي باكتري يا آنتاگونيسم ميكروبي كه كمتر مورد توجه قرار مي گيرد.

لازم به ذكر است كه با اين همه تحقيقاتي كه تا به امروز انجام شده و منتشر گرديده است، هنوز بخشي از عوارض جانبي داروهاي شيميايي به دلايلي فاش نشده است و پزشكان و بيماران از آن بي خبرند. سرطان بيماري است كه در آن سلول هاي غير طبيعي به صورت كنترل نشده، تكثير يافته و مي توانند بافتهاي مجاور را نيز درگير كنند. هنوز اطلاعات جامعي در خصوص علل پيدايش سلول هاي غير طبيعي يا ساير عوامل سرطان زا منتشر نشده است. لذا در حال حاضر جامعه پزشكي بكارگيري روش هاي پيشگيري از سرطان را بيشتر توصيه مي كند.

سرطان بيماري پيش رونده است. گفته مي‌شود ۷۰ درصد مرگ‌ هاي ناشي از سرطان در كشورهاي درحال توسعه (جهان سومي) رخ مي‌دهد و اين در حالي است كه مرگ و مير در كشورهاي پيشرفته و توسعه يافته كه روند افزايشي را طي كرده‌اند به خوبي تحت كنترل درآمده است. به گفته پروفسور پيتر سيسياني، از دانشگاه كويين مري، افزايش موارد سرطان «اجتناب ناپذير نيست و كارهاي زيادي است كه مي‌توانيم براي جلوگيري از ابتلا به سرطان انجام دهيم.» . دنبال كردن يك روش زندگي سالم مي‌تواند خطر ابتلا به سرطان را در طول زندگي يك فرد از ۵۰ درصد به ۳۰ درصد كاهش دهد. لذا در يك دهه اخير وسايل پزشكي گوناگوني بكار مي روند تا بطور طبيعي از ابتلا به عفونت ها جلوگيري شود و ميزان مصرف داروهاي شيميايي نيز كاهش يابد. يكي از اين وسايل پزشكي مطمئن و موثر، فم-پي ( FEMPEE ) نام دارد كه آنرا پزشكان در اروپا و آمريكا توصيه مي كنند. فروش صد ها ميليون بسته فم-پي در كشور هاي پيشرفته ، نشان از توجه بيماران و پزشكان به پيشگيري از عفونت ها دارد.
 

نكات بهداشتي مهم:

* جهت رعايت بهداشت شخصي و كاهش احتمال عفونت هاي زنانه، بهتر است مستمرا نسبت به از بين بردن موهاي زائد ناحيه تناسلي خود اقدام نمائيد و حداقل روزي يك الي دو بار لباس زير خود را تعويض كنيد. 

* پس از هر بار ادرار كردن ، ناحيه خروجي مجراي ادراري خود را با آب تميز كنيد.

نكته: براي بيماران يا ناتوانان جسمي و حركتي يا در مواقع عدم دسترسي به آب، پس از هر بار ادرار كردن ناحيه خروجي مجراي ادراري خود را با دستمال بهداشتي بانوان (دستمال مرطوب واژينال) تميز كنيد.

* پس از اتمام ادرار كردن، فم-پي را با آب (يا آب و صابون مايع) بشوييد و داخل يك سبد تميز (خارج از محيط توالت و حمام) قرار دهيد تا خشك شود. پس از خشك شدن آن را داخل يك كيسه پلاستيكي تميز بگذاريد و درب آنرا ببنديد.

نكته: در مواقعي كه به آب دسترسي نداريد مي توانيد پس از اتمام ادرار كردن، فم-پي را داخل كيف مخملي مخصوص آن قرار دهيد. لايه داخلي اين كيف جاذب آب و آنتي باكتريال است.

مراكز مجاز فروش محصولات فم-پي:

توزيع كننده جهاني محصولات فم-پي فقط
گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي ( پخش سراسري دو كبوتر طلايي ) مي باشد. متقاضيان مي توانند محصولات اورجينال فم-پي را از داروخانه هاي معتبر يا مستقيما از گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي خريداري فرمايند.

گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي در ايران نيز ثبت شده است و از سال 1385 در زمينه واردات و توزيع محصولات آرايشي و بهداشتي، دارو و تجهيزات پزشكي مرغوب فعاليت داشته است .

گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي با تامين وسيله پزشكي سودمند فم-پي (FEMPEE) براي متقاضيان ايراني، سعي دارد كه با كمك جامعه پزشكي فرهنگ پيشگيري را در كشور هاي جهان سوم بيشتر رواج دهد تا گام موثري در كاهش مصرف محصولات شيميايي (خصوصا آنتي بيوتيك ها)، كاهش بيماري سرطان و ارتقاء سطح سلامت جامعه برداشته باشد.

جهت اطلاع از ليست داروخانه ها و مراكز مجاز فروش
محصولات اورجينال فِم-پي، فقط با واحد پشتيباني شبانه روزي پخش سراسري دو كبوتر طلايي (02188317156  و  02177697613) تماس حاصل فرمائيد. ضمنا مي توانيد درخواست خود را از طريق پست الكترونيكي ( SALES@FEMPEE.IR ) نيز براي ما ارسال كنيد.

در حال حاضر، امكان ارسال سريع، مطمئن و رايگان  سفارشات از طريق پست پيشتاز به سراسر كشور وجود دارد.

آسودگي خاطر و رضايتمندي مشتريان همواره از الويت هاي گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي بوده است. لذا محصولات اورجينال فِم-پي با تضمين رضايتمندي كامل مشتريان به فروش مي رسند.  

در خصوص سفارشات پستي، در صورت عدم رضايتمندي مشتري به هر دليلي، فقط تا هفت روز از تاريخ ارسال سفارش، امكان مرجوع نمودن كالا وجود دارد.

در خصوص مرسولات مرجوعي، فقط هزينه حمل و بسته بندي از وجه واريزي كسر گرديده و الباقي به حساب خريدار واريز مي گردد.

دسترسي آسان به پاسخ سوالات متداول فقط در كانال رسمي تلگرام فم-پي

WWW.TELEGRAM.ME/FEMPEEمشاوره پزشكي رايگان با مركز مشاوره خانواده دكتر رادمنش و كلينيك سلامت خانواده از طريق فيسبوك


WWW.FACEBOOK.COM/GOLDENDOUBLEDOVEوب سايت رسمي فم-پي هر ماه به روز رساني مي شود.


WWW.FEMPEE.COM

با آرزوي سلامتي شما!
گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي

The FEMPEE Portable Female Urination Device (Urinary Aid System) allows women to pee while standing up without undressing...  WWW.FEMPEE.CO.IT


موضوعات مرتبط: مقالات علمی مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانوادهآموزش گام به گام مهارت های زندگی برای تحکیم بنیان خانوادهتجهیزات پزشکی محصولات پزشکی و بهداشتی فم-پی (FEMPEE FUD) و فم-کاپ (FEMCUP Menstrual Cup)
برچسب‌ها: آشنایی با روش های نوین نمونه گیری ادرار از زنانه قیف آناتومیک فم-پی ابزار دفع ادرار سرپایی بانوان ساخته شده از سیلیکون طبی آنتی باکتریال فنجان قاعدگی اورجینال فم-کاپ FEMCUP Menstrual Cup FEMPEE Portable Urination Device (FUD)

تاريخ : پنج شنبه 10 فروردين 1396 | 22:17 | نویسنده : دكتر ياسمين رادمنش |

توصیه پروفسور پيتر سيسياني در خصوص پیشگیری از سرطان

توصیه پروفسور پيتر سيسياني در خصوص پیشگیری از سرطان


به گفته پروفسور پيتر سيسياني، از دانشگاه كويين مري، افزايش موارد سرطان «اجتناب ناپذير نيست و كارهاي زيادي است كه مي‌توانيم براي جلوگيري از ابتلا به سرطان انجام دهيم.» . دنبال كردن يك روش زندگي سالم مي‌تواند خطر ابتلا به سرطان را در طول زندگي يك فرد از ۵۰ درصد به ۳۰ درصد كاهش دهد. اما تغییر در سبک زندگی را از کجا و چگونه آغاز کنیم؟

فِم-مراقبت از سلامتي در سفر و طبيعت گردي با فِم-پي

نوآوري ايتاليايي ويژه بانوان رسيد!

فِم-پي ،  ابزار  دفع  ادرار  سرپايي  بانوان .

فِم-پي ، پيشگيري از عفونت ادرار و عفونت هاي اندام زنانه.

بانوان مبتلا به تکرر ادرار و بی اختیاری ادرار نگران نباشند . فم-پی به بازار آمد.

فِم-پي، همراه همیشگی بانوان در منزل، محل کار، مسافرت، ورزش، آزمايشگاه ها، بيمارستان ها و...

فِم-پي، محصولي بادوام و دائمي (با پنج سال گارانتي طلايي)

قابل شستشو و حتی قابل استريل به دفعات

 

به هنگام مسافرت، كوهنوردي، ورزش، خريد و يا در شهر هنگامي كه مجبور به نشستن در توالت هاي عمومي هستيد كه بسيار ناخوشايند و غير بهداشتي است، يا زماني كه در خارج از شهر با فقدان سرويس بهداشتي مناسب مواجه هستيد. و نيز بانوان باردار يا زناني كه براي نشستن بر روي توالت بعلت جراحي، دردهاي استخواني يا مفصلي دچار مشكل هستند، اينك فِم-پي را در اختيار دارند.آشنايي با ويژگي هاي منحصر بفرد محصول فِم-پي :

فم-پي يك قيف آناتوميك است. اين نوآوري ايتاليايي بي نظير از مرغوب ترين سيليكون آنتي باكتريال و غير آلرژي زا (از سيليكون آنتي باكتريال طبي كه در ساخت ايمپلنت ها و كاتترهاي پزشكي بكار مي روند) ساخته شده است و بسيار بادوام (دراي پنج سال گارانتي شركت دو كبوتر طلايي) مي باشد تا بيشترين كارايي و ايمني را داشته باشد. اين محصول اورجينال كاملا انعطاف پذير بوده و داراي لبه هاي گرد و نرم مي باشد تا در زمان تماس با بدن، به پوست حساس بانوان آسيب نرساند و همچنين شكل و فرمي آناتوميك دارد تا راحتي فوق العاده اي را براي كاربر فراهم سازد.

تفاوت بين محصول اورجينال (اصلي) و محصول غير اصلي (كپي) در قيمت و كيفيت است. محصول اورجينال (اصلي) پس از توليد، توسط آزمايشگاه هاي اَكروديته معتبر بين المللي تحت آزمايشات كيفي لازم قرار مي گيرد. بديهي است محصولي مي تواند آزمايشات فوق را با موفقيت پشت سر بگذراند كه از مواد اوليه مرغوب (سيليكون آنتي باكتريال طبي) و تحت استاندارد هاي بين المللي ساخته شده باشد. بديهي است كه مصرف كنندگان محصولات اورجينال، به دنبال ايمني ، دوام و كارايي هستند. سلامتي شما در اولويت است، محصول اورجينال بخريد!

آشنايي با كاربرد هاي محصول فِم-پي :

فِم-پي، همراه همه بانوان در منزل، محل كار، مسافرت، ورزشگاه ها، آزمايشگاه ها، بيمارستان ها، آسايشگاه سالمندان و...

1) هر عمل جراحي علاوه بر محاسني كه دارد، داراي معايبي نيز هست كه به صورت عوارض بعد از عمل ظاهر مي شوند. دفع ادرار سرپايي براي بانواني كه تازه مورد عمل جراحي قرار گرفته اند راحت تر است. شايسته است محصول فم-پي را به اين دسته از بانوان پيشنهاد كنيم.

2) هر فرد در مدت حيات خود ممكن است دچار ناتواني جسمي شود. استفاده از محصول فم-پي به همراه كيسه ادرار (قابل اتصال به كيسه ادرار متصل به پا) روشي راحت براي جمع آوري ادرار بيماراني است كه توانايي استفاده از سرويس بهداشتي را ندارند. فم-پي ، سلامت و رفاه سالمندان.

3) آيا مي دانيد كه تعداد قابل توجهي از بيماران مبتلا به بي اختياري ادرار و تكرر ادرار بانوان هستند؟ ما به آن دسته از بانوان كه از بي اختياري ادرار يا تكرر ادرار رنج مي برند، محصول فم-پي را به عنوان يك وسيله پزشكي طبيعي (بدون عوارض جانبي) و مقرون به صرفه پيشنهاد مي كنيم. بيمار با بكارگيري فم-پي مي تواند بسيار كمتر از پوشك بزرگسال و داروهاي شيميايي استفاده كند. درماتیت‌ تماسی که‌ در آن‌ پوست‌ ناحیه‌ پوشک شده‌ دچار تحریک‌ می‌شود ، در افراد دیابتی و افرادی که بطور طولانی مدت مجبور به استفاده از پوشک هستند بسیار مشهود است. ورودي محصول فم-پي به گونه ايست كه با چسب ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست كاملا به ناحيه اطراف خروجي پيشابراه بانوان متصل مي شود و سپس ادرار به واسطه محصول فم-پي به ورودي ﻛﻴﺴﻪ ﻣﺘﺼﻞ ﺑﻪ ﭘﺎ (Urinary Leg Bag) منتقل مي شود. سیستم دفع ادرار فم-پی برای سه حالت نشسته، ایستاده و راه رفتن بکار می رود. بدينوسيله بيمار مي تواند با خيال راحت كارهاي روزمره خود را انجام دهد. امروزه در جوامع پیشرفته بانوان حتی به جای نوار بهداشتی از فنجان قاعدگی (
Menstrual Cup) استفاده می کنند. فنجان قاعدگی اورجینال فِم-کاپ (FEMCUP) نیز از سیلیکون آنتی باکتریال طبی ایتالیایی ساخته شده است که هم اکنون توسط پخش سراسری دو کبوتر طلایی در بازار جهانی عرضه می شود. این وسیله آنتی باکتریال، بادوام ، قابل شستشو و مقرون به صرفه است. اکنون پر واضح است که چرا اکثر کارخانجات تولید پوشک و نوار بهداشتی در کشور های در حال توسعه یا در کشور های جهان سوم واقع شده اند.

4) بانوان بيشتر از آقايان از بيماري هاي مفاصل و استخوان رنج مي برند. متخصصين معتقدند كه تغيير سبك زندگي مي تواند موجب پيشگيري از ابتلا به اينگونه بيماري ها شود. زنان (خصوصا زنان چاق و مادران باردار) مجبور هستند در طول شبانه روز مكررا نشسته دفع ادرار داشته باشد و در اين حالت مفاصل فرد بسيار تحت فشار سنگين وزن قرار مي گيرد. به همان اندازه كه به فكر خريد مبلمان شيك و راحت هستيم، بايد از مزيت هاي محصول فم-پي نيز بهرمند شويم. انتخاب فم-پي، يعني تغيير سبك زندگي .
 
5) چرا محصول فم-پي بايد همراه هميشگي بانوان باشد؟ واقعيت اين است كه امروزه بسياري از ما مجبوريم ساعات زيادي را در خارج از منزل و يا در محل كارمان بگذرانيم و به ناچار از توالت هاي عمومي استفاده مي كنيم كه مملو از ميكروب هايي است كه منتظرند پايمان را داخلش بگذاريم تا به سمتمان حمله ور شوند! حتي در مواقعي نظير رانندگي طولاني در ترافيك هاي سنگين، طبيعت گردي و يا ورزش (كوهنوردان ، دوچرخه سواران و...) ممكن است به توالت دسترسي نداشته باشيم.

اگرچه شستن دست ها با آب و صابون لازم است اما ميكروب ها فقط از طريق دست ها منتقل نمي شوند و احتمال ورود ميكروب هاي پراكنده در محيط توالت از راه هاي ديگر به داخل واژن يا مجاري ادراري وجود دارد. از آنجايي كه مجراي پيشاب خانم ها نسبت به آقايان كوتاهتر است، باكتري ها خيلي راحت تر مي توانند به داخل مثانه يا واژن راه يافته و سبب ايجاد عفونت شوند. محصول فم-پي كه خود از سيليكون آنتي باكتريال ساخته شده است مي تواند احتمال ابتلا به عفونت هاي زنانه (عفونت ادرار يا عفونت هاي واژينال) را بطور قابل توجهي كاهش دهد. لذا معمولا پزشكان به همراه آنتي بيوتيك ها ، يك عدد محصول فم-پي را تجويز مي كنند.

6) نمونه گيري ادرار يكي از نمونه هايي است كه بسيار مهم است و به كمك آن مي توان سلامتي بدن به خصوص سيستم هاي داخلي كليه ها و مجاري ادرار را ارزيابي نمود. به همين دليل نياز است كه در نمونه گيري و ارزيابي دقت لازم به كار برده شود. شايسته است كه پزشكان در زمان تجويز آزمايش ادرار، بيماران خود را با ابزار ها و روش هاي نمونه گيري ادرار آشنا كنند.

محصول فم-پي اين امكان را فراهم مي سازد كه بانوان بتوانند راحت تر نمونه ادرار خود را در ظرف نمونه جمع آوري كنند . ضمنا نمونه گيري ادرار از سالمندان و بيماران به كمك محصول فم-پي (به حالت نشسته بر لبه تخت يا صندلي يا ويلچر) بسيار راحت تر است. گاها در نمونه گيري ها لازم است كه محصول فم-پي و ظرف نمونه استريل باشد. براي استريل كردن ظرف نمونه يا محصول فم-پي مي توانيد يك كيسه پلاستيكي را با الكل بهداشتي هفتاد درصد (محلولي حاوي الكل بهداشتي خالص و آب به نسبت ۷۰ به ۳۰) پر كنيد و سپس ظرف نمونه و يا محصول فم-پي را داخل آن كيسه بگذاريد و درب آنرا ببنديد. پس از پنج دقيقه محلول داخل كيسه پلاستيكي را بيرون بريزيد . اكنون ظرف نمونه و محصول فم-پي كاملا استريل شده اند. 

طريقه مصرف محصول فِم-پي: 

فم-پي معمولا به يكي از دو روش زير استفاده مي شود.

الف: فم-پي بدون كيسه ادرار
براي بانواني كه از سلامتي جسمي و حركتي برخوردار مي باشند، مي توانند فم-پي را بدون كيسه ادرار بكار ببرند.

فم-پي يك وسيله سبك، كوچك ، قابل حمل و بادوام مي باشد كه همراه هميشگي بانوان است.

در حالت ايستاده، فِم-پي را در جلوي خروجي مجراي ادراري خود نگاه داريد و با خيال راحت مثانه خود را تخليه كنيد.

ب: فم-پي متصل به كيسه ادرار
بانواني كه از سلامتي جسمي و حركتي برخوردار نمي باشند، مي توانند فم-پي را با كيسه ادرار بكار بگيرند. لذا كانكتور لوله كيسه ادرار را به آرامي به داخل خروجي فم-پي متصل كنيد. دور محل اتصال را با نوار چسب جراحي ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست محكم كنيد تا نشتي نداشته باشد. كيسه ادرار را به تخت بيمار متصل نموده سپس بيمار در لبه تخت نشسته و مطابق شكل زير ورودي فِم-پي را در جلوي خروجي مجراي ادراري خود نگاه مي دارد و با خيال راحت مثانه خود را تخليه مي كند. لازم به ذكر است كه ورودي محصول فم-پي (توسط چسب ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست با عرض 5 سانتي متر) قابل اتصال به ناحيه اطراف خروجي مجراي ادرار بانوان نيز مي باشد.

نكته مهم:بيماراني كه مي خواهند در حركت و راه رفتن نيز دفع ادرار داشته باشند (مبتلايان به بي اختياري ادرار و يا تكرر ادرار) و كارهاي روزمره خود را با خيال راحت انجام دهند، مي توانند ورودي كيسه ادرار متصل به پا (Urin
e Leg Bag) را داخل خروجي محصول فم-پي كنند. به ياد داشته باشيد كه محل اتصالات را توسط چسب ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست (Zinc Oxide Adhesive Plaster) محكم كنيد. لذا سه عدد چسب لوكوپلاست (هر يك به ابعاد 5 سانتي متر عرض در 15 سانتي متر طول) برش بزنيد و سپس توسط اين نوار چسب ها ، محكم قيف آناتوميك فم-پي را بر روي اندام خود ثابت كنيد.
 


ضمنا بيمار بايد از شورت هاي كشي و استرچ (Stretch Panty) استفاده كند . براي اينكه انتهاي قيف آناتوميك فم-پي در خارج شورت بيمار قرار گيرد، بايد روي شورت يك سوراخ به قطر (دو الي سه سانتي متر) ايجاد كنيد . در اين خصوص مي توانيد از يك خياط ماهر كمك بگيريد تا سوراخ ايجاد شده روي شورت دقيقا روبروي خروجي مجراي ادراري بيمار قرار گيرد. ضمنا اطراف سوراخ ايجاد شده بايد كاملا دور دوزي شود.  جهت رعايت بهداشت بيمار، پيشنهاد مي شود حداقل شش شورت كشي به ترتيب فوق تهيه شود تا حداقل روزي يك الي سه بار لباس زير بيمار تعويض شود.

طرز صحيح نگاه داشتن محصول فِم-پي :

در زير دو تصوير را مي بينيد. تصوير سمت راست روش نادرست در دست گرفتن فم-پي را نشان مي دهد. تصوير سمت چپ روش درست در دست گرفتن فم-پي را نشان مي دهد . ضمنا هنگامي كه فم-پي را در دست گرفتيد، دقت داشته باشيد كه نشان حك شده بر روي فم-پي بايد در سمت چپ آن قرار بگيرد.نكته: هنگام خريد دقت داشته باشيد كه مدت اعتبار گارانتي (Five Year Warranty)، نام تجاري فِم-پي (FEMPEE) و نام كمپاني ايتاليايي فِم-پي (FEMPEE.CO.IT) بر روي بدنه آن حك شده باشد.

نكات فني مهم:

قبل از خريد قيف آناتوميك طبي، حتما از نكات فني زير مطلع شويد. حتما شنيده ايد كه "هيچ گراني بي حكمت نيست ، هيچ ارزاني بي علت نيست ". در بازار جهاني قيف ها در شش نوع متفاوت يافت مي شوند.

نوع اول: نوع اول قيف هايي هستند كه از كاغذ و مقوا توليد شده اند و يكبار مصرف هستند.  اين قيف هاي كاغذي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است خود آلوده به ميكروب باشند. ضمنا داراي لبه هاي برنده هستند كه ممكن است به پوست اندام بانوان آسيب برسانند. قيمت آن در بازار جهاني حدود يك دلار است. اين نوع قيف ها جنبه آموزشي (ماكت و كاردستي) داشته و مناسب براي مصارف انساني نيستند.  كارتن سازي ها معمولا اين نوع قيف ها را از كاغذ هاي بازيافتي مي سازند و سپس سطح آنرا با فيلم هاي نازك پلاستيكي لمينت مي كنند.  بالاخره اين هم از شگرد هاي ارزانفروشي (بدون در نظر گرفتن كيفيت) است
.


نوع دوم: نوع دوم قيف هايي هستند كه از انواع مواد پلاستيك توليد شده اند. اين قيف هاي پلاستيكي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است پس از چند بار استفاده ، سطح آنها آلوده به ميكروب شود. ضمنا قابل انعطاف و نرم نيستند (شكننده هستند) و داراي لبه هاي برنده هستند كه ممكن است به پوست حساس اندام بانوان آسيب برسانند. قيمت آن در بازار جهاني بين 2 الي 5 دلار  است. چيني ها معمولا اين نوع قيف ها را از مواد پلاستيكي بازيافتي بهمراه رنگ هاي صنعتي مي سازند تا بتوانند آنها را با قيمت ارزان بفروشند. اين نوع قيف ها بايد براي مصارف غير انساني (نظير انجام امور اتومبيل) بكار روند. ضمنا مواد پلاستيك ممكن است با تغيير دما يا بر اثر تماس با مواد ديگر (مثلا ادرار گرم انساني يا ساير مواد قليايي و اسيدي) واكنش نشان دهند. مثلا تحقيقات نشان داده كه آب يخ زده در بطري هاي پلاستيكي يا مواد خوراك
ي داغ در ظروف يكبار مصرف پلاستيكي ، سرطان زا است.   لذا قيف هاي پلاستيكي گزينه مطلوبي براي مصارف انساني نيستند.


نوع سوم: نوع سوم قيف هايي هستند كه از لاستيك (كائوچوي مصنوعي يا تركيبي از ساير مشتقات نفتي با كائوچوي بازيافتي) توليد شده اند.  اين قيف هاي لاستيكي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است خود آلوده به ميكروب باشند. اگرچه اين نوع قيف ها قابل انعطاف و نرم هستند ولي در مدت كوتاهي دچار پوسيدگي شده و آثار ترك خوردگي بر سطح آنها مشهود است. مواد لاستيكي معمولا حساسيت ساز مي باشند. قيمت آن در بازار جهاني بين 3 الي 7 دلار  است.  به عنوان مثال دستكش هاي لاستيكي كه براي انجام امور شستشو در آشپزخانه ها استفاده مي شوند ، در مدت كوتاهي پوسيده ، چسبناك و سوراخ مي شوند و معمولا با پوست حساس بانوان سازگار نيستند. به همين جهت اخيرا دستكش هاي لاستيكي ساخته اند كه سطح داخلي آن پوشيده از الياف نخي است تا مواد لاستيكي مستقيما با پوست دست كاربر تماس نداشته باشند. ضمنا پخش سراسر
ي دو كبوتر  طلايي عرضه كننده دستكش هاي سيليكوني است كه نه تنها سازگار با پوست حساس دست هاي بانوان مي باشد بلكه از دستان شما در برابر اجسام داغ و ساير خطرات محافظت مي كند.


نوع چهارم: نوع چهارم قيف هايي هستند كه از نوع صنعتي سيليكون (نظير
سيليكوني كه در چسب آكواريوم، قطعات سيليكوني اتومبيل و... بکار رفته) ساخته شده اند. قيمت آن در بازار جهاني بين 5 الي 10 دلار است. محصولاتي كه از سيليكون صنعتي توليد مي شوند، هرگز نبايد براي مصارف انساني بكار روند (بدليل درجه سميت بالا). بعضي از قطعات اتومبيل كه از سيليكون صنعتي ساخته مي شوند، قابل انعطاف و مقاوم در برابر حرارت هستند اما براي مصارف انساني مناسب نيستند.  بدليل اينكه در كشورهاي جهان سوم كميت و قيمت بر كيفيت (استانداردهاي بين المللي) مقدم است، لذا چيني ها از اين فرصت استفاده كرده و محصولاتي كه از سيليكون صنعتي (در رنگ هاي گوناگون) براي مصارف انساني ساخته اند را به بازار كشورهاي جهان سوم صادرات مي كنند و كاربر از عوارض جانبي اينگونه محصولات نامرغوب بي خبر است و فريب قيمت ارزان آن را مي خورد.


نوع پنجم: نوع پنجم قيف هايي هستند كه از شيشه ساخته شده اند. قيمت آن در بازار جهاني بين 2 الي 5 دلار است. قيف هاي شيشه اي شكننده هستند و اغلب در آزمايشگاه ها بكار مي روند.
 همین خاصیت شکنندگی و برنده بودن
شيشه سبب می شود که این گونه قیف ها برای مصارف انسانی بکار نروند.نوع ششم: نوع ششم قيف هايي هستند كه از تركيب سيليكون طبي (
Medical Grade Silicone) با مواد آنتي باكتريال (نانو نقره) ساخته شده اند و بي رنگ و نيمه شفاف هستند و به نام سيليكون طبي آنتي باكتريال معروف هستند. لوازم پزشكي نظير كاتتر ها ، ايمپلنت ها و قيف آناتوميك طبي فم-پي (FEMPEE FUD) از سيليكون طبي آنتي باكتريال ساخته شده اند.
حتي پستانك سيليكوني يا سر شيشه سيليكوني چيكو ايتاليا از نوع خوراكي سيليكون (Food Grade Silicone) ساخته شده است. اگرچه اين محصولات گران قيمت هستند اما بادوام (طول عمر طولاني) و بسيار ايمن (بدون عوارض جانبي) هستند. هر گرم سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي همچون طلا با ارزش است. قيمت سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي چهار برابر قيمت نوع خوراكي سيليكون ايتاليايي است. قيمت سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي ده برابر قيمت نوع صنعتي سيليكون (سيليكون چيني) است.

قيمت محصول فم-پي (قيف آناتوميك):

با توجه به اينكه محصول فم-پي (اين قيف آناتوميك ساخته شده از سيليكون طبي آنتي باكتريال) بسيار ايمن (بدون عوارض جانبي) و بادوام (داراي طول عمر طولاني) است، لذا اين محصول ايتاليايي بسيار مقرون بصرفه است. قيمت سراسري محصول فم-پي (بدون لوازم جانبي نظير كيف مخملي و دستمال بهداشتي بانوان) فقط
20 دلار آمريكا (حدود 680000 ريال ايراني) مي باشد. البته بهاي ريالي اين محصول وارداتي ممكن است با نوسانات نرخ دلار (نرخ دلار حواله در بازار آزاد) تغيير يابد.

قيمت لوازم جانبي اورجينال:

براي تهيه لوازم جانبي مربوطه (نظير كيف مخملي مخصوص فم-پي و دستمال بهداشتي بانوان) فقط با پخش سراسري دو كبوتر طلايي تماس حاصل فرمائيد. بهاي هر سِتِ كاملِ لوازم جانبي مذكور حدود
15 دلار آمريكا (حدود 540000 ريال ايراني) مي باشد
.
 


 

همواره پيشگيري مقدم بر درمان است :

سازمان بهداشت جهاني از مقاومت دارويي در برابر آنتي بيوتيك ها به عنوان يك 'تهديد بزرگ جهاني' نام برده است.  اين سازمان با بررسي آمار مربوط به 114 كشور، از افزايش مقاومت دارويي در همه نقاط جهان خبر داده است. به گزارش اين سازمان، در صورتيكه فورا براي مقابله با اين پديده اقدام نشود، مقاومت دارويي تبعات بسياري خطرناكي را برجاي خواهد گذاشت.

يكي از عفونت هاي شايع در بانوان عفونت هاي واژينال و يا عفونت ادرار است.  هر فرد ممكن است سالانه چندين مرتبه از آنتي بيوتيك هاي گوناگون استفاده كند. اكثر آنتي بيوتيك هايي كه در بازار وجود دارند، طيف اثر وسيعي دارند. طيف اثر وسيع يعني با مصرف آن ها، مي توان مدل هاي متنوعي از باكتري ها را نابود كرد و جلوي رشدشان را گرفت، چه باكتري مضر باشد و چه باكتري مفيد. آنتي بيوتيك ها به چندين شيوه متفاوت با باكتري ها مبارزه مي كنند تا آن ها را از بين برده يا حداقل، رشدشان را متوقف كنند. يكي از اين راه ها از بين بردن DNA و ديگري تخريب ديواره سلولي است. برخي ديگر نيز غشاي سيتوپلاسمي را تحت تاثير قرار داده و يك سري ديگر، جلوي سنتز پروتئين را مي گيرند. گروه پنجم، آنتي متابوليت ها هستند كه به طور كلي جلوي تغذيه سلول را گرفته و رشدش را متوقف مي كنند. برخي ديگر از آنتي بيوتيك ها به جاي تخريب لايه هاي بيروني، مستقيما به قلب باكتري حمله كرده و از درون آن را مي كشند. بطور خلاصه آنتي بيوتيك ها مواد شيميايي هستند كه ما هر ساله چندين مرتبه آنها را وارد بدنمان مي كنيم. روز به روز جامعه پزشكي بيشتر با آثار مخرب مواد شيميايي بر سلول ها آشنا مي شود.

نكته مهم: هر فرد سالانه ممكن است چندين مرتبه آنتي بيوتيك هاي گوناگون را مصرف كند. علاوه بر اين، بخشي از آب و هوا و مواد خوراكي كه هر فرد بطور روزانه مصرف مي كند نيز حاوي انواع مواد شيميايي مضر (نظير نگهدارنده ها ، آفت كش ها، نيترات ، سرب ، جیوه و ...) است. مسلما بدن قادر نيست اين همه مواد شيميايي مضر كه از طرق مختلف (آب، هوا و مواد خوراكي و...) وارد بدن مي شوند را كاملا دفع كند و هر يك از اين مواد شيميايي مي توانند به سلول ها آسيب برساند. ازدياد مصرف آنتي بيوتيك ها اگرچه به بدن آسيب وارد مي كند، اما اثر جانبي اصلي آن چيز ديگري است: مقاومت آنتي بيوتيكي باكتري يا آنتاگونيسم ميكروبي كه كمتر مورد توجه قرار مي گيرد.

لازم به ذكر است كه با اين همه تحقيقاتي كه تا به امروز انجام شده و منتشر گرديده است، هنوز بخشي از عوارض جانبي داروهاي شيميايي به دلايلي فاش نشده است و پزشكان و بيماران از آن بي خبرند. سرطان بيماري است كه در آن سلول هاي غير طبيعي به صورت كنترل نشده، تكثير يافته و مي توانند بافتهاي مجاور را نيز درگير كنند. هنوز اطلاعات جامعي در خصوص علل پيدايش سلول هاي غير طبيعي يا ساير عوامل سرطان زا منتشر نشده است. لذا در حال حاضر جامعه پزشكي بكارگيري روش هاي پيشگيري از سرطان را بيشتر توصيه مي كند.

سرطان بيماري پيش رونده است. گفته مي‌شود ۷۰ درصد مرگ‌ هاي ناشي از سرطان در كشورهاي درحال توسعه (جهان سومي) رخ مي‌دهد و اين در حالي است كه مرگ و مير در كشورهاي پيشرفته و توسعه يافته كه روند افزايشي را طي كرده‌اند به خوبي تحت كنترل درآمده است. به گفته پروفسور پيتر سيسياني، از دانشگاه كويين مري، افزايش موارد سرطان «اجتناب ناپذير نيست و كارهاي زيادي است كه مي‌توانيم براي جلوگيري از ابتلا به سرطان انجام دهيم.» . دنبال كردن يك روش زندگي سالم مي‌تواند خطر ابتلا به سرطان را در طول زندگي يك فرد از ۵۰ درصد به ۳۰ درصد كاهش دهد. لذا در يك دهه اخير وسايل پزشكي گوناگوني بكار مي روند تا بطور طبيعي از ابتلا به عفونت ها جلوگيري شود و ميزان مصرف داروهاي شيميايي نيز كاهش يابد. يكي از اين وسايل پزشكي مطمئن و موثر، فم-پي ( FEMPEE ) نام دارد كه آنرا پزشكان در اروپا و آمريكا توصيه مي كنند. فروش صد ها ميليون بسته فم-پي در كشور هاي پيشرفته ، نشان از توجه بيماران و پزشكان به پيشگيري از عفونت ها دارد.
 

نكات بهداشتي مهم:

* جهت رعايت بهداشت شخصي و كاهش احتمال عفونت هاي زنانه، بهتر است مستمرا نسبت به از بين بردن موهاي زائد ناحيه تناسلي خود اقدام نمائيد و حداقل روزي يك الي دو بار لباس زير خود را تعويض كنيد. 

* پس از هر بار ادرار كردن ، ناحيه خروجي مجراي ادراري خود را با آب تميز كنيد.

نكته: براي بيماران يا ناتوانان جسمي و حركتي يا در مواقع عدم دسترسي به آب، پس از هر بار ادرار كردن ناحيه خروجي مجراي ادراري خود را با دستمال بهداشتي بانوان (دستمال مرطوب واژينال) تميز كنيد.

* پس از اتمام ادرار كردن، فم-پي را با آب (يا آب و صابون مايع) بشوييد و داخل يك سبد تميز (خارج از محيط توالت و حمام) قرار دهيد تا خشك شود. پس از خشك شدن آن را داخل يك كيسه پلاستيكي تميز بگذاريد و درب آنرا ببنديد.

نكته: در مواقعي كه به آب دسترسي نداريد مي توانيد پس از اتمام ادرار كردن، فم-پي را داخل كيف مخملي مخصوص آن قرار دهيد. لايه داخلي اين كيف جاذب آب و آنتي باكتريال است.

مراكز مجاز فروش محصولات فم-پي:

توزيع كننده جهاني محصولات فم-پي فقط
گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي ( پخش سراسري دو كبوتر طلايي ) مي باشد. متقاضيان مي توانند محصولات اورجينال فم-پي را از داروخانه هاي معتبر يا مستقيما از گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي خريداري فرمايند.

گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي در ايران نيز ثبت شده است و از سال 1385 در زمينه واردات و توزيع محصولات آرايشي و بهداشتي، دارو و تجهيزات پزشكي مرغوب فعاليت داشته است .

گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي با تامين وسيله پزشكي سودمند فم-پي (FEMPEE) براي متقاضيان ايراني، سعي دارد كه با كمك جامعه پزشكي فرهنگ پيشگيري را در كشور هاي جهان سوم بيشتر رواج دهد تا گام موثري در كاهش مصرف محصولات شيميايي (خصوصا آنتي بيوتيك ها)، كاهش بيماري سرطان و ارتقاء سطح سلامت جامعه برداشته باشد.

جهت اطلاع از ليست داروخانه ها و مراكز مجاز فروش
محصولات اورجينال فِم-پي، فقط با واحد پشتيباني شبانه روزي پخش سراسري دو كبوتر طلايي (02188317156  و  02177697613) تماس حاصل فرمائيد. ضمنا مي توانيد درخواست خود را از طريق پست الكترونيكي ( SALES@FEMPEE.IR ) نيز براي ما ارسال كنيد.

در حال حاضر، امكان ارسال سريع، مطمئن و رايگان  سفارشات از طريق پست پيشتاز به سراسر كشور وجود دارد.

آسودگي خاطر و رضايتمندي مشتريان همواره از الويت هاي گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي بوده است. لذا محصولات اورجينال فِم-پي با تضمين رضايتمندي كامل مشتريان به فروش مي رسند.  

در خصوص سفارشات پستي، در صورت عدم رضايتمندي مشتري به هر دليلي، فقط تا هفت روز از تاريخ ارسال سفارش، امكان مرجوع نمودن كالا وجود دارد.

در خصوص مرسولات مرجوعي، فقط هزينه حمل و بسته بندي از وجه واريزي كسر گرديده و الباقي به حساب خريدار واريز مي گردد.

دسترسي آسان به پاسخ سوالات متداول فقط در كانال رسمي تلگرام فم-پي

WWW.TELEGRAM.ME/FEMPEEمشاوره پزشكي رايگان با مركز مشاوره خانواده دكتر رادمنش و كلينيك سلامت خانواده از طريق فيسبوك


WWW.FACEBOOK.COM/GOLDENDOUBLEDOVEوب سايت رسمي فم-پي هر ماه به روز رساني مي شود.


WWW.FEMPEE.COM

با آرزوي سلامتي شما!
گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي

The FEMPEE Portable Female Urination Device (Urinary Aid System) allows women to pee while standing up without undressing...  WWW.FEMPEE.CO.IT


موضوعات مرتبط: مقالات علمی مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانواده محصولات پزشکی و بهداشتی فم-پی (FEMPEE FUD) و فم-کاپ (FEMCUP Menstrual Cup)
برچسب‌ها: روش های طبیعی برای پیشگیری از سرطان فم-پي يك قيف آناتوميك است قیف آناتومیک فم-پی ابزار دفع ادرار سرپایی بانوان ساخته شده از سیلیکون طبی آنتی باکتریال فنجان قاعدگی اورجینال فم-کاپ FEMCUP Menstrual Cup FEMPEE Portable Urination Device (FUD)

تاريخ : پنج شنبه 10 فروردين 1396 | 22:15 | نویسنده : دكتر ياسمين رادمنش |

سازمان بهداشت جهاني از مقاومت دارويي در برابر آنتي بيوتيك ها به عنوان يك 'خطر بزرگ جهاني' نام برده

سازمان بهداشت جهاني از مقاومت دارويي در برابر آنتي بيوتيك ها به عنوان يك 'تهديد بزرگ جهاني' نام برده است . 


 

همواره پيشگيري مقدم بر درمان است :

سازمان بهداشت جهاني از مقاومت دارويي در برابر آنتي بيوتيك ها به عنوان يك 'خطر بزرگ جهاني' نام برده است.  اين سازمان با بررسي آمار مربوط به 114 كشور، از افزايش مقاومت دارويي در همه نقاط جهان خبر داده است. به گزارش اين سازمان، در صورتيكه فورا براي مقابله با اين پديده اقدام نشود، مقاومت دارويي تبعات بسياري خطرناكي را برجاي خواهد گذاشت.

يكي از عفونت هاي شايع در بانوان عفونت هاي واژينال و يا عفونت ادرار است.  هر فرد ممكن است سالانه چندين مرتبه از آنتي بيوتيك هاي گوناگون استفاده كند. اكثر آنتي بيوتيك هايي كه در بازار وجود دارند، طيف اثر وسيعي دارند. طيف اثر وسيع يعني با مصرف آن ها، مي توان مدل هاي متنوعي از باكتري ها را نابود كرد و جلوي رشدشان را گرفت، چه باكتري مضر باشد و چه باكتري مفيد. آنتي بيوتيك ها به چندين شيوه متفاوت با باكتري ها مبارزه مي كنند تا آن ها را از بين برده يا حداقل، رشدشان را متوقف كنند. يكي از اين راه ها از بين بردن DNA و ديگري تخريب ديواره سلولي است. برخي ديگر نيز غشاي سيتوپلاسمي را تحت تاثير قرار داده و يك سري ديگر، جلوي سنتز پروتئين را مي گيرند. گروه پنجم، آنتي متابوليت ها هستند كه به طور كلي جلوي تغذيه سلول را گرفته و رشدش را متوقف مي كنند. برخي ديگر از آنتي بيوتيك ها به جاي تخريب لايه هاي بيروني، مستقيما به قلب باكتري حمله كرده و از درون آن را مي كشند. بطور خلاصه آنتي بيوتيك ها مواد شيميايي هستند كه ما هر ساله چندين مرتبه آنها را وارد بدنمان مي كنيم. روز به روز جامعه پزشكي بيشتر با آثار مخرب مواد شيميايي بر سلول ها آشنا مي شود.

نكته مهم: هر فرد سالانه ممكن است چندين مرتبه آنتي بيوتيك هاي گوناگون را مصرف كند. علاوه بر اين، بخشي از آب و هوا و مواد خوراكي كه هر فرد بطور روزانه مصرف مي كند نيز حاوي انواع مواد شيميايي مضر (نظير نگهدارنده ها ، آفت كش ها، نيترات ، سرب ، جیوه و ...) است. مسلما بدن قادر نيست اين همه مواد شيميايي مضر كه از طرق مختلف (آب، هوا و مواد خوراكي و...) وارد بدن مي شوند را كاملا دفع كند و هر يك از اين مواد شيميايي مي توانند به سلول ها آسيب برساند. ازدياد مصرف آنتي بيوتيك ها اگرچه به بدن آسيب وارد مي كند، اما اثر جانبي اصلي آن چيز ديگري است: مقاومت آنتي بيوتيكي باكتري يا آنتاگونيسم ميكروبي كه كمتر مورد توجه قرار مي گيرد.

لازم به ذكر است كه با اين همه تحقيقاتي كه تا به امروز انجام شده و منتشر گرديده است، هنوز بخشي از عوارض جانبي داروهاي شيميايي به دلايلي فاش نشده است و پزشكان و بيماران از آن بي خبرند. سرطان بيماري است كه در آن سلول هاي غير طبيعي به صورت كنترل نشده، تكثير يافته و مي توانند بافتهاي مجاور را نيز درگير كنند. هنوز اطلاعات جامعي در خصوص علل پيدايش سلول هاي غير طبيعي يا ساير عوامل سرطان زا منتشر نشده است. لذا در حال حاضر جامعه پزشكي بكارگيري روش هاي پيشگيري از سرطان را بيشتر توصيه مي كند.

سرطان بيماري پيش رونده است. گفته مي‌شود ۷۰ درصد مرگ‌ هاي ناشي از سرطان در كشورهاي درحال توسعه (جهان سومي) رخ مي‌دهد و اين در حالي است كه مرگ و مير در كشورهاي پيشرفته و توسعه يافته كه روند افزايشي را طي كرده‌اند به خوبي تحت كنترل درآمده است. به گفته پروفسور پيتر سيسياني، از دانشگاه كويين مري، افزايش موارد سرطان «اجتناب ناپذير نيست و كارهاي زيادي است كه مي‌توانيم براي جلوگيري از ابتلا به سرطان انجام دهيم.» . دنبال كردن يك روش زندگي سالم مي‌تواند خطر ابتلا به سرطان را در طول زندگي يك فرد از ۵۰ درصد به ۳۰ درصد كاهش دهد. لذا در يك دهه اخير وسايل پزشكي گوناگوني بكار مي روند تا بطور طبيعي از ابتلا به عفونت ها جلوگيري شود و ميزان مصرف داروهاي شيميايي نيز كاهش يابد. يكي از اين وسايل پزشكي مطمئن و موثر، فم-پي ( FEMPEE ) نام دارد كه آنرا پزشكان در اروپا و آمريكا توصيه مي كنند. فروش صد ها ميليون بسته فم-پي در كشور هاي پيشرفته ، نشان از توجه بيماران و پزشكان به پيشگيري از عفونت ها دارد.

 

به هنگام مسافرت، كوهنوردي، ورزش، خريد و يا در شهر هنگامي كه مجبور به نشستن در توالت هاي عمومي هستيد كه بسيار ناخوشايند و غير بهداشتي است، يا زماني كه در خارج از شهر با فقدان سرويس بهداشتي مناسب مواجه هستيد. و نيز بانوان باردار يا زناني كه براي نشستن بر روي توالت بعلت جراحي، دردهاي استخواني يا مفصلي دچار مشكل هستند، اينك فِم-پي را در اختيار دارند.آشنايي با ويژگي هاي منحصر بفرد محصول فِم-پي :

فم-پي يك قيف آناتوميك است. اين نوآوري ايتاليايي بي نظير از مرغوب ترين سيليكون آنتي باكتريال و غير آلرژي زا (از سيليكون آنتي باكتريال طبي كه در ساخت ايمپلنت ها و كاتترهاي پزشكي بكار مي روند) ساخته شده است و بسيار بادوام (دراي پنج سال گارانتي شركت دو كبوتر طلايي) مي باشد تا بيشترين كارايي و ايمني را داشته باشد. اين محصول اورجينال كاملا انعطاف پذير بوده و داراي لبه هاي گرد و نرم مي باشد تا در زمان تماس با بدن، به پوست حساس بانوان آسيب نرساند و همچنين شكل و فرمي آناتوميك دارد تا راحتي فوق العاده اي را براي كاربر فراهم سازد.

تفاوت بين محصول اورجينال (اصلي) و محصول غير اصلي (كپي) در قيمت و كيفيت است. محصول اورجينال (اصلي) پس از توليد، توسط آزمايشگاه هاي اَكروديته معتبر بين المللي تحت آزمايشات كيفي لازم قرار مي گيرد. بديهي است محصولي مي تواند آزمايشات فوق را با موفقيت پشت سر بگذراند كه از مواد اوليه مرغوب (سيليكون آنتي باكتريال طبي) و تحت استاندارد هاي بين المللي ساخته شده باشد. بديهي است كه مصرف كنندگان محصولات اورجينال، به دنبال ايمني ، دوام و كارايي هستند. سلامتي شما در اولويت است، محصول اورجينال بخريد!

آشنايي با كاربرد هاي محصول فِم-پي :

فِم-پي، همراه همه بانوان در منزل، محل كار، مسافرت، ورزشگاه ها، آزمايشگاه ها، بيمارستان ها، آسايشگاه سالمندان و...

1) هر عمل جراحي علاوه بر محاسني كه دارد، داراي معايبي نيز هست كه به صورت عوارض بعد از عمل ظاهر مي شوند. دفع ادرار سرپايي براي بانواني كه تازه مورد عمل جراحي قرار گرفته اند راحت تر است. شايسته است محصول فم-پي را به اين دسته از بانوان پيشنهاد كنيم.

2) هر فرد در مدت حيات خود ممكن است دچار ناتواني جسمي شود. استفاده از محصول فم-پي به همراه كيسه ادرار (قابل اتصال به كيسه ادرار متصل به پا) روشي راحت براي جمع آوري ادرار بيماراني است كه توانايي استفاده از سرويس بهداشتي را ندارند. فم-پي ، سلامت و رفاه سالمندان.

3) آيا مي دانيد كه تعداد قابل توجهي از بيماران مبتلا به بي اختياري ادرار و تكرر ادرار بانوان هستند؟ ما به آن دسته از بانوان كه از بي اختياري ادرار يا تكرر ادرار رنج مي برند، محصول فم-پي را به عنوان يك وسيله پزشكي طبيعي (بدون عوارض جانبي) و مقرون به صرفه پيشنهاد مي كنيم. بيمار با بكارگيري فم-پي مي تواند بسيار كمتر از پوشك بزرگسال و داروهاي شيميايي استفاده كند. درماتیت‌ تماسی که‌ در آن‌ پوست‌ ناحیه‌ پوشک شده‌ دچار تحریک‌ می‌شود ، در افراد دیابتی و افرادی که بطور طولانی مدت مجبور به استفاده از پوشک هستند بسیار مشهود است. ورودي محصول فم-پي به گونه ايست كه با چسب ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست كاملا به ناحيه اطراف خروجي پيشابراه بانوان متصل مي شود و سپس ادرار به واسطه محصول فم-پي به ورودي ﻛﻴﺴﻪ ﻣﺘﺼﻞ ﺑﻪ ﭘﺎ (Urinary Leg Bag) منتقل مي شود. سیستم دفع ادرار فم-پی برای سه حالت نشسته، ایستاده و راه رفتن بکار می رود. بدينوسيله بيمار مي تواند با خيال راحت كارهاي روزمره خود را انجام دهد. امروزه در جوامع پیشرفته بانوان حتی به جای نوار بهداشتی از فنجان قاعدگی (
Menstrual Cup) استفاده می کنند. فنجان قاعدگی اورجینال فِم-کاپ (FEMCUP) نیز از سیلیکون آنتی باکتریال طبی ایتالیایی ساخته شده است که هم اکنون توسط پخش سراسری دو کبوتر طلایی در بازار جهانی عرضه می شود. این وسیله آنتی باکتریال، بادوام ، قابل شستشو و مقرون به صرفه است. اکنون پر واضح است که چرا اکثر کارخانجات تولید پوشک و نوار بهداشتی در کشور های در حال توسعه یا در کشور های جهان سوم واقع شده اند.

4) بانوان بيشتر از آقايان از بيماري هاي مفاصل و استخوان رنج مي برند. متخصصين معتقدند كه تغيير سبك زندگي مي تواند موجب پيشگيري از ابتلا به اينگونه بيماري ها شود. زنان (خصوصا زنان چاق و مادران باردار) مجبور هستند در طول شبانه روز مكررا نشسته دفع ادرار داشته باشد و در اين حالت مفاصل فرد بسيار تحت فشار سنگين وزن قرار مي گيرد. به همان اندازه كه به فكر خريد مبلمان شيك و راحت هستيم، بايد از مزيت هاي محصول فم-پي نيز بهرمند شويم. انتخاب فم-پي، يعني تغيير سبك زندگي .
 
5) چرا محصول فم-پي بايد همراه هميشگي بانوان باشد؟ واقعيت اين است كه امروزه بسياري از ما مجبوريم ساعات زيادي را در خارج از منزل و يا در محل كارمان بگذرانيم و به ناچار از توالت هاي عمومي استفاده مي كنيم كه مملو از ميكروب هايي است كه منتظرند پايمان را داخلش بگذاريم تا به سمتمان حمله ور شوند! حتي در مواقعي نظير رانندگي طولاني در ترافيك هاي سنگين، طبيعت گردي و يا ورزش (كوهنوردان ، دوچرخه سواران و...) ممكن است به توالت دسترسي نداشته باشيم.

اگرچه شستن دست ها با آب و صابون لازم است اما ميكروب ها فقط از طريق دست ها منتقل نمي شوند و احتمال ورود ميكروب هاي پراكنده در محيط توالت از راه هاي ديگر به داخل واژن يا مجاري ادراري وجود دارد. از آنجايي كه مجراي پيشاب خانم ها نسبت به آقايان كوتاهتر است، باكتري ها خيلي راحت تر مي توانند به داخل مثانه يا واژن راه يافته و سبب ايجاد عفونت شوند. محصول فم-پي كه خود از سيليكون آنتي باكتريال ساخته شده است مي تواند احتمال ابتلا به عفونت هاي زنانه (عفونت ادرار يا عفونت هاي واژينال) را بطور قابل توجهي كاهش دهد. لذا معمولا پزشكان به همراه آنتي بيوتيك ها ، يك عدد محصول فم-پي را تجويز مي كنند.

6) نمونه گيري ادرار يكي از نمونه هايي است كه بسيار مهم است و به كمك آن مي توان سلامتي بدن به خصوص سيستم هاي داخلي كليه ها و مجاري ادرار را ارزيابي نمود. به همين دليل نياز است كه در نمونه گيري و ارزيابي دقت لازم به كار برده شود. شايسته است كه پزشكان در زمان تجويز آزمايش ادرار، بيماران خود را با ابزار ها و روش هاي نمونه گيري ادرار آشنا كنند.

محصول فم-پي اين امكان را فراهم مي سازد كه بانوان بتوانند راحت تر نمونه ادرار خود را در ظرف نمونه جمع آوري كنند . ضمنا نمونه گيري ادرار از سالمندان و بيماران به كمك محصول فم-پي (به حالت نشسته بر لبه تخت يا صندلي يا ويلچر) بسيار راحت تر است. گاها در نمونه گيري ها لازم است كه محصول فم-پي و ظرف نمونه استريل باشد. براي استريل كردن ظرف نمونه يا محصول فم-پي مي توانيد يك كيسه پلاستيكي را با الكل بهداشتي هفتاد درصد (محلولي حاوي الكل بهداشتي خالص و آب به نسبت ۷۰ به ۳۰) پر كنيد و سپس ظرف نمونه و يا محصول فم-پي را داخل آن كيسه بگذاريد و درب آنرا ببنديد. پس از پنج دقيقه محلول داخل كيسه پلاستيكي را بيرون بريزيد . اكنون ظرف نمونه و محصول فم-پي كاملا استريل شده اند. 

طريقه مصرف محصول فِم-پي: 

فم-پي معمولا به يكي از دو روش زير استفاده مي شود.

الف: فم-پي بدون كيسه ادرار
براي بانواني كه از سلامتي جسمي و حركتي برخوردار مي باشند، مي توانند فم-پي را بدون كيسه ادرار بكار ببرند.

فم-پي يك وسيله سبك، كوچك ، قابل حمل و بادوام مي باشد كه همراه هميشگي بانوان است.

در حالت ايستاده، فِم-پي را در جلوي خروجي مجراي ادراري خود نگاه داريد و با خيال راحت مثانه خود را تخليه كنيد.

ب: فم-پي متصل به كيسه ادرار
بانواني كه از سلامتي جسمي و حركتي برخوردار نمي باشند، مي توانند فم-پي را با كيسه ادرار بكار بگيرند. لذا كانكتور لوله كيسه ادرار را به آرامي به داخل خروجي فم-پي متصل كنيد. دور محل اتصال را با نوار چسب جراحي ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست محكم كنيد تا نشتي نداشته باشد. كيسه ادرار را به تخت بيمار متصل نموده سپس بيمار در لبه تخت نشسته و مطابق شكل زير ورودي فِم-پي را در جلوي خروجي مجراي ادراري خود نگاه مي دارد و با خيال راحت مثانه خود را تخليه مي كند. لازم به ذكر است كه ورودي محصول فم-پي (توسط چسب ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست با عرض 5 سانتي متر) قابل اتصال به ناحيه اطراف خروجي مجراي ادرار بانوان نيز مي باشد.

نكته مهم:بيماراني كه مي خواهند در حركت و راه رفتن نيز دفع ادرار داشته باشند (مبتلايان به بي اختياري ادرار و يا تكرر ادرار) و كارهاي روزمره خود را با خيال راحت انجام دهند، مي توانند ورودي كيسه ادرار متصل به پا (Urin
e Leg Bag) را داخل خروجي محصول فم-پي كنند. به ياد داشته باشيد كه محل اتصالات را توسط چسب ضد حساسيت يا چسب لوكوپلاست (Zinc Oxide Adhesive Plaster) محكم كنيد. لذا سه عدد چسب لوكوپلاست (هر يك به ابعاد 5 سانتي متر عرض در 15 سانتي متر طول) برش بزنيد و سپس توسط اين نوار چسب ها ، محكم قيف آناتوميك فم-پي را بر روي اندام خود ثابت كنيد.
 


ضمنا بيمار بايد از شورت هاي كشي و استرچ (Stretch Panty) استفاده كند . براي اينكه انتهاي قيف آناتوميك فم-پي در خارج شورت بيمار قرار گيرد، بايد روي شورت يك سوراخ به قطر (دو الي سه سانتي متر) ايجاد كنيد . در اين خصوص مي توانيد از يك خياط ماهر كمك بگيريد تا سوراخ ايجاد شده روي شورت دقيقا روبروي خروجي مجراي ادراري بيمار قرار گيرد. ضمنا اطراف سوراخ ايجاد شده بايد كاملا دور دوزي شود.  جهت رعايت بهداشت بيمار، پيشنهاد مي شود حداقل شش شورت كشي به ترتيب فوق تهيه شود تا حداقل روزي يك الي سه بار لباس زير بيمار تعويض شود.

طرز صحيح نگاه داشتن محصول فِم-پي :

در زير دو تصوير را مي بينيد. تصوير سمت راست روش نادرست در دست گرفتن فم-پي را نشان مي دهد. تصوير سمت چپ روش درست در دست گرفتن فم-پي را نشان مي دهد . ضمنا هنگامي كه فم-پي را در دست گرفتيد، دقت داشته باشيد كه نشان حك شده بر روي فم-پي بايد در سمت چپ آن قرار بگيرد.نكته: هنگام خريد دقت داشته باشيد كه مدت اعتبار گارانتي (Five Year Warranty)، نام تجاري فِم-پي (FEMPEE) و نام كمپاني ايتاليايي فِم-پي (FEMPEE.CO.IT) بر روي بدنه آن حك شده باشد.

نكات فني مهم:

قبل از خريد قيف آناتوميك طبي، حتما از نكات فني زير مطلع شويد. حتما شنيده ايد كه "هيچ گراني بي حكمت نيست ، هيچ ارزاني بي علت نيست ". در بازار جهاني قيف ها در شش نوع متفاوت يافت مي شوند.

نوع اول: نوع اول قيف هايي هستند كه از كاغذ و مقوا توليد شده اند و يكبار مصرف هستند.  اين قيف هاي كاغذي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است خود آلوده به ميكروب باشند. ضمنا داراي لبه هاي برنده هستند كه ممكن است به پوست اندام بانوان آسيب برسانند. قيمت آن در بازار جهاني حدود يك دلار است. اين نوع قيف ها جنبه آموزشي (ماكت و كاردستي) داشته و مناسب براي مصارف انساني نيستند.  كارتن سازي ها معمولا اين نوع قيف ها را از كاغذ هاي بازيافتي مي سازند و سپس سطح آنرا با فيلم هاي نازك پلاستيكي لمينت مي كنند.  بالاخره اين هم از شگرد هاي ارزانفروشي (بدون در نظر گرفتن كيفيت) است
.


نوع دوم: نوع دوم قيف هايي هستند كه از انواع مواد پلاستيك توليد شده اند. اين قيف هاي پلاستيكي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است پس از چند بار استفاده ، سطح آنها آلوده به ميكروب شود. ضمنا قابل انعطاف و نرم نيستند (شكننده هستند) و داراي لبه هاي برنده هستند كه ممكن است به پوست حساس اندام بانوان آسيب برسانند. قيمت آن در بازار جهاني بين 2 الي 5 دلار  است. چيني ها معمولا اين نوع قيف ها را از مواد پلاستيكي بازيافتي بهمراه رنگ هاي صنعتي مي سازند تا بتوانند آنها را با قيمت ارزان بفروشند. اين نوع قيف ها بايد براي مصارف غير انساني (نظير انجام امور اتومبيل) بكار روند. ضمنا مواد پلاستيك ممكن است با تغيير دما يا بر اثر تماس با مواد ديگر (مثلا ادرار گرم انساني يا ساير مواد قليايي و اسيدي) واكنش نشان دهند. مثلا تحقيقات نشان داده كه آب يخ زده در بطري هاي پلاستيكي يا مواد خوراك
ي داغ در ظروف يكبار مصرف پلاستيكي ، سرطان زا است.   لذا قيف هاي پلاستيكي گزينه مطلوبي براي مصارف انساني نيستند.


نوع سوم: نوع سوم قيف هايي هستند كه از لاستيك (كائوچوي مصنوعي يا تركيبي از ساير مشتقات نفتي با كائوچوي بازيافتي) توليد شده اند.  اين قيف هاي لاستيكي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است خود آلوده به ميكروب باشند. اگرچه اين نوع قيف ها قابل انعطاف و نرم هستند ولي در مدت كوتاهي دچار پوسيدگي شده و آثار ترك خوردگي بر سطح آنها مشهود است. مواد لاستيكي معمولا حساسيت ساز مي باشند. قيمت آن در بازار جهاني بين 3 الي 7 دلار  است.  به عنوان مثال دستكش هاي لاستيكي كه براي انجام امور شستشو در آشپزخانه ها استفاده مي شوند ، در مدت كوتاهي پوسيده ، چسبناك و سوراخ مي شوند و معمولا با پوست حساس بانوان سازگار نيستند. به همين جهت اخيرا دستكش هاي لاستيكي ساخته اند كه سطح داخلي آن پوشيده از الياف نخي است تا مواد لاستيكي مستقيما با پوست دست كاربر تماس نداشته باشند. ضمنا پخش سراسر
ي دو كبوتر  طلايي عرضه كننده دستكش هاي سيليكوني است كه نه تنها سازگار با پوست حساس دست هاي بانوان مي باشد بلكه از دستان شما در برابر اجسام داغ و ساير خطرات محافظت مي كند.


نوع چهارم: نوع چهارم قيف هايي هستند كه از نوع صنعتي سيليكون (نظير
سيليكوني كه در چسب آكواريوم، قطعات سيليكوني اتومبيل و... بکار رفته) ساخته شده اند. قيمت آن در بازار جهاني بين 5 الي 10 دلار است. محصولاتي كه از سيليكون صنعتي توليد مي شوند، هرگز نبايد براي مصارف انساني بكار روند (بدليل درجه سميت بالا). بعضي از قطعات اتومبيل كه از سيليكون صنعتي ساخته مي شوند، قابل انعطاف و مقاوم در برابر حرارت هستند اما براي مصارف انساني مناسب نيستند.  بدليل اينكه در كشورهاي جهان سوم كميت و قيمت بر كيفيت (استانداردهاي بين المللي) مقدم است، لذا چيني ها از اين فرصت استفاده كرده و محصولاتي كه از سيليكون صنعتي (در رنگ هاي گوناگون) براي مصارف انساني ساخته اند را به بازار كشورهاي جهان سوم صادرات مي كنند و كاربر از عوارض جانبي اينگونه محصولات نامرغوب بي خبر است و فريب قيمت ارزان آن را مي خورد.


نوع پنجم: نوع پنجم قيف هايي هستند كه از شيشه ساخته شده اند. قيمت آن در بازار جهاني بين 2 الي 5 دلار است. قيف هاي شيشه اي شكننده هستند و اغلب در آزمايشگاه ها بكار مي روند.
 همین خاصیت شکنندگی و برنده بودن
شيشه سبب می شود که این گونه قیف ها برای مصارف انسانی بکار نروند.نوع ششم: نوع ششم قيف هايي هستند كه از تركيب سيليكون طبي (
Medical Grade Silicone) با مواد آنتي باكتريال (نانو نقره) ساخته شده اند و بي رنگ و نيمه شفاف هستند و به نام سيليكون طبي آنتي باكتريال معروف هستند. لوازم پزشكي نظير كاتتر ها ، ايمپلنت ها و قيف آناتوميك طبي فم-پي (FEMPEE FUD) از سيليكون طبي آنتي باكتريال ساخته شده اند.
حتي پستانك سيليكوني يا سر شيشه سيليكوني چيكو ايتاليا از نوع خوراكي سيليكون (Food Grade Silicone) ساخته شده است. اگرچه اين محصولات گران قيمت هستند اما بادوام (طول عمر طولاني) و بسيار ايمن (بدون عوارض جانبي) هستند. هر گرم سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي همچون طلا با ارزش است. قيمت سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي چهار برابر قيمت نوع خوراكي سيليكون ايتاليايي است. قيمت سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي ده برابر قيمت نوع صنعتي سيليكون (سيليكون چيني) است.

قيمت محصول فم-پي (قيف آناتوميك):

با توجه به اينكه محصول فم-پي (اين قيف آناتوميك ساخته شده از سيليكون طبي آنتي باكتريال) بسيار ايمن (بدون عوارض جانبي) و بادوام (داراي طول عمر طولاني) است، لذا اين محصول ايتاليايي بسيار مقرون بصرفه است. قيمت سراسري محصول فم-پي (بدون لوازم جانبي نظير كيف مخملي و دستمال بهداشتي بانوان) فقط
20 دلار آمريكا (حدود 680000 ريال ايراني) مي باشد. البته بهاي ريالي اين محصول وارداتي ممكن است با نوسانات نرخ دلار (نرخ دلار حواله در بازار آزاد) تغيير يابد.

قيمت لوازم جانبي اورجينال:

براي تهيه لوازم جانبي مربوطه (نظير كيف مخملي مخصوص فم-پي و دستمال بهداشتي بانوان) فقط با پخش سراسري دو كبوتر طلايي تماس حاصل فرمائيد. بهاي هر سِتِ كاملِ لوازم جانبي مذكور حدود
15 دلار آمريكا (حدود 540000 ريال ايراني) مي باشد
.
 


 

نكات بهداشتي مهم:

* جهت رعايت بهداشت شخصي و كاهش احتمال عفونت هاي زنانه، بهتر است مستمرا نسبت به از بين بردن موهاي زائد ناحيه تناسلي خود اقدام نمائيد و حداقل روزي يك الي دو بار لباس زير خود را تعويض كنيد. 

* پس از هر بار ادرار كردن ، ناحيه خروجي مجراي ادراري خود را با آب تميز كنيد.

نكته: براي بيماران يا ناتوانان جسمي و حركتي يا در مواقع عدم دسترسي به آب، پس از هر بار ادرار كردن ناحيه خروجي مجراي ادراري خود را با دستمال بهداشتي بانوان (دستمال مرطوب واژينال) تميز كنيد.

* پس از اتمام ادرار كردن، فم-پي را با آب (يا آب و صابون مايع) بشوييد و داخل يك سبد تميز (خارج از محيط توالت و حمام) قرار دهيد تا خشك شود. پس از خشك شدن آن را داخل يك كيسه پلاستيكي تميز بگذاريد و درب آنرا ببنديد.

نكته: در مواقعي كه به آب دسترسي نداريد مي توانيد پس از اتمام ادرار كردن، فم-پي را داخل كيف مخملي مخصوص آن قرار دهيد. لايه داخلي اين كيف جاذب آب و آنتي باكتريال است.

مراكز مجاز فروش محصولات فم-پي:

توزيع كننده جهاني محصولات فم-پي فقط
گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي ( پخش سراسري دو كبوتر طلايي ) مي باشد. متقاضيان مي توانند محصولات اورجينال فم-پي را از داروخانه هاي معتبر يا مستقيما از گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي خريداري فرمايند.

گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي در ايران نيز ثبت شده است و از سال 1385 در زمينه واردات و توزيع محصولات آرايشي و بهداشتي، دارو و تجهيزات پزشكي مرغوب فعاليت داشته است .

گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي با تامين وسيله پزشكي سودمند فم-پي (FEMPEE) براي متقاضيان ايراني، سعي دارد كه با كمك جامعه پزشكي فرهنگ پيشگيري را در كشور هاي جهان سوم بيشتر رواج دهد تا گام موثري در كاهش مصرف محصولات شيميايي (خصوصا آنتي بيوتيك ها)، كاهش بيماري سرطان و ارتقاء سطح سلامت جامعه برداشته باشد.

جهت اطلاع از ليست داروخانه ها و مراكز مجاز فروش
محصولات اورجينال فِم-پي، فقط با واحد پشتيباني شبانه روزي پخش سراسري دو كبوتر طلايي (02188317156  و  02177697613) تماس حاصل فرمائيد. ضمنا مي توانيد درخواست خود را از طريق پست الكترونيكي ( SALES@FEMPEE.IR ) نيز براي ما ارسال كنيد.

در حال حاضر، امكان ارسال سريع، مطمئن و رايگان  سفارشات از طريق پست پيشتاز به سراسر كشور وجود دارد.

آسودگي خاطر و رضايتمندي مشتريان همواره از الويت هاي گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي بوده است. لذا محصولات اورجينال فِم-پي با تضمين رضايتمندي كامل مشتريان به فروش مي رسند.  

در خصوص سفارشات پستي، در صورت عدم رضايتمندي مشتري به هر دليلي، فقط تا هفت روز از تاريخ ارسال سفارش، امكان مرجوع نمودن كالا وجود دارد.

در خصوص مرسولات مرجوعي، فقط هزينه حمل و بسته بندي از وجه واريزي كسر گرديده و الباقي به حساب خريدار واريز مي گردد.

دسترسي آسان به پاسخ سوالات متداول فقط در كانال رسمي تلگرام فم-پي

WWW.TELEGRAM.ME/FEMPEEمشاوره پزشكي رايگان با مركز مشاوره خانواده دكتر رادمنش و كلينيك سلامت خانواده از طريق فيسبوك


WWW.FACEBOOK.COM/GOLDENDOUBLEDOVEوب سايت رسمي فم-پي هر ماه به روز رساني مي شود.


WWW.FEMPEE.COM

با آرزوي سلامتي شما!
گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي

The FEMPEE Portable Female Urination Device (Urinary Aid System) allows women to pee while standing up without undressing...  WWW.FEMPEE.CO.IT

 


موضوعات مرتبط: مقالات علمی مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانوادهاخبار جدید محصولات پزشکی و بهداشتی فم-پی (FEMPEE FUD) و فم-کاپ (FEMCUP Menstrual Cup)
برچسب‌ها: سازمان بهداشت جهاني از مقاومت دارويي در برابر آنتي بيوتيك ها قیف آناتومیک فم-پی ابزار دفع ادرار سرپایی بانوان ساخته شده از سیلیکون طبی آنتی باکتریال فنجان قاعدگی اورجینال فم-کاپ FEMCUP Menstrual Cup FEMPEE Portable Urination Device (FUD)

تاريخ : پنج شنبه 11 فروردين 1396 | 22:12 | نویسنده : دكتر ياسمين رادمنش |

روش های طبیعی برای پیشگیری از عفونت‌ های زنانه

روش های طبیعی برای پیشگیری از عفونت‌ های زنانه


 

به دلیل تفاوت‌های واضح آناتومیک شیوع عفونت‌ مجرای اداری در زنان به میزان قابل ملاحظه‌ ای بیشتر از مردان است.

تحقیقات نشان می‌دهد که از هر 5 زن یک نفر در طول زندگی دچار عفونت مجرای ادراری می‌شود هم چنین 3 درصد از مبتلایان نیز دچار عفونت‌های مکرر می‌گردند.

عفونت مجرای ادراری شایع‌ترین علت عفونت حاد باکتریال در افراد بالای 65 سال است.

اغلب زنان سالخورده نمی‌توانند مثانه خود را به طور کامل تخلیه نماید و دچار رکود ادراری می‌شوند. در این بین زنان ساکن در خانه سالمندان به علت بی‌حرکتی و ابتلا به بیماری‌های مزمن و داشتن کانتر پیشابراهی و زخم‌های فشاری، بیشتر در معرض ابتلا به عفونت‌های مجرای ادراری می‌باشند لذا پژوهشگران بر آن شدند تا تحقیقی با هدف تعیین عملکرد زنان سالمند در پیشگیری از عفونت‌های مجرای ادرار انجام دهند.

دکتر زینب نادرپور استادیار گروه طب سالمندی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران می گوید :

یکی از مشکلات تشخیص عفونت ادراری را می توان به عدم توانایی نمونه گیری صحیح در اکثریت افراد سالمند و شیوع بالای باکتری در ادرار بدون علامت ، مربوط دانست و بی اختیاری ادراری ، دیابت و تغییر محیط طبیعی واژن در زنان سالمند ، خطر عفونت های ادراری در این افراد را افزایش می دهد .

وی تاکید کرد نباید هر تبی را به عفونت ادراری نسبت داد و تجویز آنتی بیوتیک در افراد با سوند ادراری و با کشت ادراری مثبت بدون علامت ، تنها منجر به مقاومت دارویی می شود و کمکی به درمان بیماری نمی کند.

وی تاکید کرد سکونت در آسایشگاه سالمندان ، داشتن سوند ادراری دایمی ، سابقه بی اختیاری ادرار و وجود بیماری های زمینه ای جدی ، این بیماری را از سایر مبتلایان به عفونت ادراری متمایز می کند .

ضمنا وی تصریح کرد نگرانی از دریافت بیش از حد آنتی بیوتیک و افزایش مقاومت دارویی از دغدغه های جدی در زمینه درمان عفونت مجاری ادراری در سالمندان است و باید روش های طبیعی پیشگیری جایگزین درمان آنتی بیوتیکی برای عفونت های زنانه شوند.

تحقیقات بالینی بر روی یک هزار بیمار مبتلا به عفونت های زنانه نشان داده که محصول فِم-پي (که یک ابزار سودمند براي دفع ادرار سرپايي بانوان می باشد) قادر است بطور قابل توجهی از بروز عفونت های زنانه پیشگیری کند.

مادر و پدر با ارزش ترین نعمت های خدادادی برای فرزندان هستند. روز تولد مادر یا روز مادر (روز زن)، فرصتی است برای قدردانی از زحمات ارزشمند مادر مهربانتان.

فِم-پي، بهانه ای برای دیداری تازه کردن با سالمندان است. شایسته است فرزندان با هدیه دادن این محصول سودمند به مادران خود ، گام موثری در بهبود سلامت و رفاه مادران خود بردارند.

خلاصه “مادر” نوشته می شود ولی “فرشته” خوانده می شود.

مادرم ای گوهر دردانه دریای مهر                  ؛          ای وجود خوب و پاکت آبروی این سپهر
خالق آنروزی تبارک بهر خلقت گفت به خویش   ؛           کاینهمه مهر و محبت در تو دید با قلب ریش
لحظه ای مهر و محبت در وجودت کم نشد        ؛           گرچه در دنیای فانی جز غمت همدم نشد
هرچه آزارت رسید از دشمن و از دست دوست  ؛           می شنیدم این سخن را مهربانی بس نکوست
بی توقع تر ز تو هر گز ندیدم در جهان            ؛           مهربانی میکنی هم با من و هم دیگران
در وجود پاکت ای جان جز صبوری کس ندید    ؛            جز گل شادی ز باغت مادرم کس گل نچید
زیور عالم شد آنگه نام پاکت هر زمان             ؛            کز عفاف و از عطوفت شهره گشتی در جهان

انشاء الله شاهد لبخند رضایت آمیز مادرتان باشید!

WWW.FEMPEE.COM

WWW.SANSHAIR.LOXTARIN.COM

با آرزوی سلامتی همه مادران

مركز مشاوره خانواده دكتر رادمنش و كلينيك سلامت خانواده

Dr. Radmanesh Family Health Care Clinic and Medical Consultation Center, USA
E
-mail: DRFORCOUPLES@GMAIL.COM
Twitt us on WWW.TWITTER.COM/SANSHAIR
Yahoo! / Skype ID: DRFORCOUPLES
Joint Us: WWW.TELEGRAM.ME/GOLDENDOUBLEDOVE
Follow Us: WWW.FACEBOOK.COM/GOLDENDOUBLEDOVE
Visit Us: WWW.CAREANDCURE.US


موضوعات مرتبط: مقالات علمی مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانواده
برچسب‌ها: روش های طبیعی برای پیشگیری از عفونت‌ مجرای اداری در زنان فِم-پي بهانه ای برای دیداری تازه کردن با سالمندان

تاريخ : یک شنبه 12 فروردين 1396 | 1:10 | نویسنده : دكتر ياسمين رادمنش |

چگونه با تغییرات کوچک در سبک زندگی پولدار شویم؟

 


چگونه با تغییرات کوچک در سبک زندگی پولدار شویم؟

 

“صبح” يعني آغاز؛ آغازي براي بهتر زيستن و فرصتي براي يك تغيير خردمندانه.

با عرض سلام و آرزوي زندگي بهتر براي شما

اين مقاله صرفا يك تبليغ بازرگاني نيست بلكه حاوي نكات آموزنده اي براي تغيير سبك زندگي به ويژه از طريق فناوري هاي نوين موثر، ايمن و مقرون به صرفه و تكنيك هاي سبز زيستن مي باشد. پس لذت خواندن این مقاله جذاب را از دست ندهید!

دارن هاردي در كتاب بي نظير «اثر مركب: آغاز جهشي در زندگي، موفقيت و درآمد شما» به شما مي گويد كه چگونه با تغييرات كوچك در زندگي و تداوم اجراي آنها به تغييرات بزرگ و شگفت انگيز دست يابيد. البته كشور هاي پيشرفته ده ها سال پيش به دانش دگرگوني فناورانه در سبك زندگي دست يافتند و توانستند با مديريت صحيح دارايي هاي خود و بهرمندي از تكنولوژي هاي برتر به بالاترين حد استاندارد رفاه و سلامتي در جهان برسند.

 


آيا مي دانيد هر فرد از بدو تولد تا مرگ فقط بابت خريد پوشك و نوار بهداشتي بيش از پنج هزار دلار مي پردازد؟

بطور کلی، حداقل يك پنجم ثروت هر فرد در حوزه سلامت (خصوصا درمان بيماري ها) صرف مي شود. اين مبلغ قابل توجهي است. چنانچه شما با تکنیک ها و نوآوری هایی آشنا شوید که مجبور نباشید این چنین مبالغ هنگفتی را در زندگی روزمره خود خرج کنید، مسما شما هم صاحب حداقل یک میلیون دلار ذخیره ارزی خواهید بود.

در ابتدا نظر شما را به فِم-پي تِراپي جلب مي كنيم و سپس گام به گام شما را به خواندن يكصد مقاله سودمند در وب سايت رسمي فم-پي دعوت خواهيم كرد.

به هنگام مسافرت، كوهنوردي، ورزش، خريد و يا در شهر هنگامي كه مجبور به نشستن در توالت هاي عمومي هستيد كه بسيار ناخوشايند و غير بهداشتي است، يا زماني كه در خارج از شهر با فقدان سرويس بهداشتي مناسب مواجه هستيد. و نيز بانوان باردار يا زناني كه براي نشستن بر روي توالت بعلت جراحي، دردهاي استخواني يا مفصلي دچار مشكل هستند، اينك فِم-پي را در اختيار دارند.

 

آشنايي با ويژگي هاي منحصر بفرد محصول فِم-پي:

فم-پي يك قيف آناتوميك است. اين نوآوري ايتاليايي بي نظير از مرغوب ترين سيليكون آنتي باكتريال و غير آلرژي زا (از سيليكون آنتي باكتريال طبي كه در ساخت ايمپلنت ها و كاتترهاي پزشكي بكار مي روند) ساخته شده است و بسيار بادوام (دراي پنج سال گارانتي شركت دو كبوتر طلايي) مي باشد تا بيشترين كارايي و ايمني را داشته باشد. اين محصول اورجينال كاملا انعطاف پذير بوده و داراي لبه هاي گرد و نرم مي باشد تا در زمان تماس با بدن، به پوست حساس بانوان آسيب نرساند و همچنين شكل و فرمي آناتوميك دارد تا راحتي فوق العاده اي را براي كاربر فراهم سازد.

آشنايي با كاربرد هاي محصول فِم-پي:

فِم-پي، همراه همه بانوان در منزل، محل كار، مسافرت، ورزشگاه ها، آزمايشگاه ها، بيمارستان ها، آسايشگاه سالمندان و...

1- هر عمل جراحي علاوه بر محاسني كه دارد، داراي معايبي نيز هست كه به صورت عوارض بعد از عمل ظاهر مي شوند. دفع ادرار سرپايي براي بانواني كه تازه مورد عمل جراحي قرار گرفته اند راحت تر است. شايسته است قيف آناتوميك فم-پي (به همراه / بدون كيسه ادرار متصل به پا) را به اين دسته از بانوان پيشنهاد كنيم.

2- هر فرد در مدت حيات خود ممكن است دچار ناتواني جسمي شود. استفاده از محصول فم-پي به همراه كيسه ادرار متصل به پا، روشي راحت براي جمع آوري ادرار بيماراني است كه توانايي استفاده از سرويس بهداشتي را ندارند. فم-پي ، سلامت و رفاه سالمندان.

 


3- آيا مي دانيد كه تعداد قابل توجهي از بيماران مبتلا به بي اختياري ادرار و تكرر ادرار بانوان هستند؟

ما به آن دسته از بانوان كه از بي اختياري ادرار يا تكرر ادرار رنج مي برند، محصول فم-پي را به عنوان يك وسيله پزشكي طبيعي (بدون عوارض جانبي) و مقرون به صرفه پيشنهاد مي كنيم. بيماراني كه محصول فم-پي را در اختيار دارند، مسلما كمتر از پوشك بزرگسال و داروهاي شيميايي استفاده مي كنند. درماتيت‌ تماسي كه‌ در آن‌ پوست‌ ناحيه‌ پوشك شده‌ دچار تحريك‌ مي‌شود ، در افراد ديابتي و افرادي كه بطور طولاني مدت مجبور به استفاده از پوشك هستند بسيار مشهود است.

ورودي قيف آناتوميك فم-پي به گونه ايست كه با نوار چسب ضد حساسيت يا نوار چسب لوكوپلاست كاملا به ناحيه اطراف دهانه خروجي پيشابراه بانوان متصل مي شود و سپس ادرار به واسطه محصول فم-پي به ورودي ﻛﻴﺴﻪ ادرار ﻣﺘﺼﻞ ﺑﻪ ﭘﺎ (Urinary Leg Bag) منتقل مي شود. سيستم دفع ادرار فم-پي براي سه حالت نشسته، ايستاده و در حركت طراحي شده است تا بيمار با خيال راحت كارهاي روزمره خود را انجام دهد.

 

امروزه در جوامع پيشرفته بانوان حتي به جاي نوار بهداشتي از فنجان قاعدگي (Menstrual Cup)  استفاده مي كنند. فنجان قاعدگي اورجينال فِم-كاپ (FEMCUP) نيز از سيليكون آنتي باكتريال طبي ايتاليايي ساخته شده است كه هم اكنون توسط پخش سراسري دو كبوتر طلايي در بازار جهاني عرضه مي شود. ضمنا فنجان قاعدگي فِم-كاپ كه داخل واژن قرار مي گيرد فقط هر 12 ساعت يكبار نياز به تخليه شدن دارد. با نصب راحت فنجان قاعدگي فِم-كاپ در داخل واژن بانوان مي توانند حتي در دوران قاعدگي ورزش شنا انجام دهند. فنجان قاعدگي فِم-كاپ آنتي باكتريال، بادوام و دائمي، مقرون به صرفه ، قابل شستشو و استريل است.

 

4- بانوان بيشتر از آقايان از بيماري هاي مفاصل و استخوان رنج مي برند.

متخصصين معتقدند كه تغيير سبك زندگي مي تواند موجب پيشگيري از ابتلا به اينگونه بيماري ها شود. بانوان (خصوصا زنان چاق و مادران باردار) مجبور هستند در طول شبانه روز مكررا نشسته دفع ادرار داشته باشد و در اين حالت مفاصل فرد بسيار تحت فشار سنگين وزن قرار مي گيرد. با همان انگيزه اي كه براي خريد مبلمان شيك و راحت روزها در بازار مبل وقت صرف مي كنيم، با دانستن مزيت هاي محصول فم-پي نيز ثانيه اي براي بهرمندي از آن درنگ نخواهيم كرد . انتخاب فم-پي، يك تغيير در سبك زندگي است.

 

 


5- چرا محصول فم-پي بايد همراه هميشگي بانوان باشد؟

واقعيت اين است كه امروزه بسياري از ما مجبوريم ساعات زيادي را در خارج از منزل و يا در محل كارمان بگذرانيم و به ناچار از سرويسهاي بهداشتي عمومي استفاده مي كنيم كه مملو از ميكروب هايي است كه منتظرند پايمان را داخلش بگذاريم تا به سمتمان حمله ور شوند! در اينجا فم-پي بدون كيسه ادرار كاربرد دارد.

بسيار اتفاق مي افتد كه بدليل عدم دسترسي به سرويس بهداشتي مجبوريد مدت طولاني ادرار خود را در مثانه نگه داريد. عده اي از بانوان عادت كرده اند كه كمتر از ميزان نياز بدنشان آب بنوشند ، علت آن ناكافي بودن تعداد سرويسهاي بهداشتي عمومي در سطح شهر مي باشد. حتي در مواقعي نظير رانندگي طولاني مدت در ترافيك هاي سنگين، طبيعت گردي و يا ورزش (كوهنوردان، دوچرخه سواران و...) ممكن است به سرويس بهداشتي دسترسي نداشته باشيم.

براي رهايي از مشكلات فوق، قيف آناتوميك فم-پي با كيسه ادرار متصل به پا بهترين راه حل است.

 

ظرفيت مثانه نهايت يك و نيم ليوان است و بيشتر از اين مقدار گنجايش ندارد. نگه داشتن ادرار باعث مي شود به مرور زمان به ميزان ادرار در مثانه اضافه شود و در نهايت بعد از پر شدن مثانه ادرار از طريق لوله ي متصل شده به مثانه، به كليه ها پس زده شود. ادرار ماده اي سمي است و اگر اين مراحل چندين بار تكرار شود، عفونت ادراري در ناحيه كليه ايجاد مي شود.

نگه داشتن ادرار به مدت زياد، بعد از مدتي باعث از بين رفتن كنترل ادرار مي شود.

ادرار در مثانه نگه داشته مي شود و هنگامي كه مثانه پر مي شود دريچه ي انتهايي مثانه كه هميشه بسته است و فقط موقع ادرار باز مي شود، پيامهايي را به مغز ارسال مي كند و خبر پر شدن مثانه را مي دهد. اين پيام ها حس ادرار را در فرد به وجود مي آورد. زماني كه اين پيام ناديده گرفته شود بعد از مدتي عملكرد اسفنگتر (دريچه) دچار اختلال مي شود و زمان هايي كه نبايد باز شود، باز مي شود.

نگه داشتن ادرار در پريشاني ذهن و افزايش استرس موثر است. استرس زير بناي بسياري از مشكلات جسمي و روحي ما است . با دور كردن خود از استرس ها مي توانيم لحظاتي شاد و سالم داشته باشيم. توان ذهني انسان تا جايي كه مثانه پر نشود در حالت عادي و طبيعي است اما اگر اقدام به نگه داشتن ادرار كند، ذهن به اندازه ي فرد الكلي يا فردي كه يك شبانه روز نخوابيده است آشفته و پريشان است. نگه داشتن ادرار حين رانندگي خطر تصادفات را افزايش مي دهد.

در بالا بطور خلاصه فقط به سه آسيب ناشي از نگه داشتن طولاني مدت ادرار در مثانه اشاره كرديم. البته آسيب ها بيشتر از سه مورد فوق مي باشد.

 

همه مي دانند كه بهداشت روشي مهم در جلوگيري از بيماري ها است و رعايت بهداشت فردي (نظير شستن دست ها با آب و صابون) تنها بخشي از بهداشت را شامل مي شود و بخش ديگر رعايت بهداشت محيط است كه نبايد از آن غافل شويم. گاها در وضعيتي قرار مي گيريم كه از بهداشت محيط مطلوبي برخوردار نيست. پس احتمال ورود ميكروب هاي پراكنده در محيط، از راه هاي ديگر به داخل واژن يا مجاري ادراري وجود دارد.

از آنجايي كه مجراي پيشاب خانم ها نسبت به آقايان كوتاهتر است، باكتري ها خيلي راحت تر مي توانند به داخل مثانه يا واژن راه يافته و سبب ايجاد عفونت شوند. قيف آناتوميك فم-پي كه خود از سيليكون آنتي باكتريال ساخته شده است يك وسيله مكمل ايمن براي خروجي مجراي ادراري بانوان است تا احتمال ابتلا به عفونت هاي زنانه (عفونت ادرار يا عفونت هاي واژينال) بطور قابل توجهي كاهش يابد.

اكنون دانستيم كه چرا پزشكان به همراه آنتي بيوتيك ها، يك عدد قيف آناتوميك فم-پي را نيز تجويز مي كنند.

6- نمونه گيري ادرار يكي از نمونه هايي است كه بسيار مهم است و به كمك آن مي توان سلامتي بدن به خصوص سيستم هاي داخلي كليه ها و مجاري ادرار را ارزيابي نمود. به همين دليل نياز است كه در نمونه گيري و ارزيابي دقت لازم به كار برده شود. شايسته است كه پزشكان در زمان تجويز آزمايش ادرار، بيماران خود را با ابزار ها و روش هاي نمونه گيري ادرار آشنا كنند.

 

محصول فم-پي اين امكان را فراهم مي سازد كه بانوان بتوانند راحت تر نمونه ادرار خود را در ظرف نمونه جمع آوري كنند. نمونه گيري ادرار از سالمندان و بيماران به كمك قيف آناتوميك فم-پي (به حالت نشسته بر لبه تخت يا صندلي يا ويلچر) بسيار راحت تر است. گاها در نمونه گيري ها لازم است كه محصول فم-پي و ظرف نمونه استريل باشد.

براي استريل كردن ظرف نمونه يا محصول فم-پي مي توانيد يك كيسه پلاستيكي را با الكل بهداشتي هفتاد درصد (محلولي حاوي الكل بهداشتي خالص و آب به نسبت ۷۰ به ۳۰) پر كنيد و سپس ظرف نمونه و يا محصول فم-پي را داخل آن كيسه بگذاريد و درب آنرا ببنديد. پس از پنج دقيقه محلول داخل كيسه پلاستيكي را بيرون بريزيد. اكنون ظرف نمونه و قيف آناتوميك فم-پي كاملا استريل شده اند.

طريقه مصرف محصول فِم-پي :

قيف آناتوميك فم-پي معمولا به يكي از دو روش زير استفاده مي شود.

الف: فم-پي بدون كيسه ادرار

براي بانواني كه از سلامتي جسمي و حركتي برخوردار مي باشند، مي توانند فم-پي را بدون كيسه ادرار بكار ببرند.  فم-پي يك وسيله سبك، كوچك ، قابل حمل و بادوام مي باشد كه همراه هميشگي بانوان است. در حالت ايستاده، فِم-پي را در جلوي دهانه خروجي مجراي ادراري خود نگاه داريد و با خيال راحت مثانه خود را تخليه كنيد.

 

ب: فم-پي با كيسه ادرار متصل به پا

بانواني كه از سلامتي جسمي و حركتي برخوردار نمي باشند، مي توانند فم-پي را با كيسه ادرار متصل به پا بكار برند. لذا كانكتور لوله كيسه ادرار را به آرامي به داخل خروجي فم-پي متصل كنيد. دور محل اتصال را با نوار چسب ضد حساسيت يا نوار چسب لوكوپلاست محكم كنيد تا نشتي نداشته باشد. كيسه ادرار را به تخت بيمار يا پاي بيمار متصل نموده سپس بيمار در لبه تخت نشسته و مطابق شكل فوق ورودي فِم-پي را در جلوي دهانه خروجي مجراي ادراري خود نگاه مي دارد و با خيال راحت مثانه خود را تخليه مي كند.

 

لازم به ذكر است كه ورودي محصول فم-پي (توسط نوار چسب ضد حساسيت يا نوار چسب لوكوپلاست با عرض پنج سانتي متر) قابل اتصال به ناحيه اطراف دهانه خروجي مجراي ادرار بانوان نيز مي باشد. بيماراني كه مي خواهند در حركت و راه رفتن نيز دفع ادرار داشته باشند ( مبتلايان به بي اختياري ادرار و يا تكرر ادرار ) و كارهاي روزمره خود را با خيال راحت انجام دهند، مي توانند ورودي كيسه ادرار متصل به پا (Urine Leg Bag) را داخل خروجي محصول فم-پي كنند.
 
توجه: به ياد داشته باشيد كه محل اتصالات را توسط نوار چسب لوكوپلاست (Zinc Oxide Adhesive Plaster Tape) محكم كنيد.

 

اكنون سه عدد نوار چسب لوكوپلاست (هر يك به ابعاد 5 سانتي متر عرض در 15 سانتي متر طول) برش بزنيد و سپس توسط اين نوار چسب ها، محكم قيف آناتوميك فم-پي را بر روي اندام خود ثابت كنيد.
 
در حالتي كه بيمار قيف آناتوميك فم-پي را توسط نوار چسب لوكوپلاست بطور دائمي به اندام خود متصل نموده است، بيمار بايد از شورت هاي كشي و استرچ (Stretch Panty) نيز استفاده كند.

 

براي اينكه انتهاي قيف آناتوميك فم-پي در خارج شورت بيمار قرار گيرد، بايد روي شورت يك سوراخ به قطر (دو الي سه سانتي متر) ايجاد كنيد.

نكته: در اين خصوص مي توانيد از يك خياط ماهر كمك بگيريد تا سوراخ ايجاد شده روي شورت دقيقا روبروي دهانه خروجي مجراي ادراري بيمار (خروجي قيف آناتوميك فم-پي) قرار گيرد. ضمنا اطراف سوراخ ايجاد شده بايد كاملا دور دوزي شود. جهت رعايت بهداشت بيمار، پيشنهاد مي شود حداقل شش شورت كشي به ترتيب فوق تهيه شود تا حداقل روزي يك الي سه بار لباس زير بيمار تعويض شود.

طرز صحيح نگاه داشتن محصول فِم-پي :

تصوير زير ، دو روش در دست گرفتن فم-پي را نشان مي دهد. تصوير سمت راست، روش نادرست در دست گرفتن فم-پي را نشان مي دهد. تصوير سمت چپ، روش درست در دست گرفتن فم-پي را نشان مي دهد. ضمنا هنگامي كه فم-پي را در دست گرفتيد، دقت داشته باشيد كه نشان حك شده بر روي فم-پي بايد در سمت چپ آن قرار بگيرد.

 

ضمنا هنگام خريد دقت داشته باشيد كه پنج سال مدت اعتبار گارانتي  (Five Year Warranty)، نام تجاري فِم-پي (FEMPEE) و نام كمپاني ايتاليايي فِم-پي (FEMPEE.CO.IT)  بر روي بدنه آن حك شده باشد.

نكات فني مهم:

قبل از خريد قيف آناتوميك طبي، حتما از نكات فني زير مطلع شويد. حتما شنيده ايد كه "هيچ گراني بي حكمت نيست ، هيچ ارزاني بي علت نيست". در بازار جهاني قيف ها در شش نوع متفاوت يافت مي شوند.

نوع اول :  نوع اول قيف هايي هستند كه از كاغذ و مقوا توليد شده اند و يكبار مصرف هستند. اين قيف هاي كاغذي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است خود آلوده به ميكروب باشند. ضمنا داراي لبه هاي برنده هستند كه ممكن است به پوست اندام بانوان آسيب برسانند. قيمت آن در بازار جهاني حدود يك دلار است.اين نوع قيف ها جنبه آموزشي (ماكت و كاردستي) داشته و مناسب براي مصارف انساني نيستند. كارتن سازي ها معمولا اين نوع قيف ها را از كاغذ هاي بازيافتي مي سازند و سپس سطح آنرا با فيلم هاي نازك پلاستيكي لمينت مي كنند. بالاخره اين هم از شِگِرد هاي ارزانفروشي (بدون در نظر گرفتن كيفيت) است.

 

نوع دوم :  نوع دوم قيف هايي هستند كه از انواع مواد پلاستيك توليد شده اند. اين قيف هاي پلاستيكي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است پس از چند بار استفاده ، سطح آنها آلوده به ميكروب شود. ضمنا قابل انعطاف و نرم نيستند (شكننده هستند) و داراي لبه هاي برنده هستند كه ممكن است به پوست حساس اندام بانوان آسيب برسانند. قيمت آن در بازار جهاني بين 2 الي 5 دلار است. حتي بعضي توليد كنندگان سودجو اين نوع قيف ها را از مواد پلاستيكي بازيافتي بهمراه رنگ هاي صنعتي مي سازند تا بتوانند آنها را با قيمت ارزان بفروشند. اين نوع قيف ها بايد براي مصارف غير انساني (نظير انجام امور اتومبيل) بكار روند. ضمنا مواد پلاستيك ممكن است با تغيير دما يا بر اثر تماس با مواد ديگر (مثلا ادرار گرم انساني يا ساير مواد قليايي و اسيدي) واكنش نشان دهند. مثلا تحقيقات نشان داده كه آب يخ زده در بطري هاي پلاستيكي يا مواد خوراكي داغ در ظروف يكبار مصرف پلاستيكي ، سرطان زا است. لذا قيف هاي پلاستيكي گزينه مطلوبي براي مصارف انساني نيستند.

 

نوع سوم :  نوع سوم قيف هايي هستند كه از لاستيك (كائوچوي مصنوعي يا تركيبي از ساير مشتقات نفتي با كائوچوي بازيافتي) توليد شده اند. اين قيف هاي لاستيكي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است خود آلوده به ميكروب باشند. اگرچه اين نوع قيف ها قابل انعطاف و نرم هستند ولي در مدت كوتاهي دچار پوسيدگي شده و آثار ترك خوردگي بر سطح آنها مشهود است. مواد لاستيكي معمولا حساسيت ساز مي باشند. قيمت آن در بازار جهاني بين 3 الي 7 دلار است. به عنوان مثال دستكش هاي لاستيكي كه براي انجام امور شستشو در آشپزخانه ها استفاده مي شوند ، در مدت كوتاهي پوسيده ، چسبناك و سوراخ مي شوند و معمولا با پوست حساس بانوان سازگار نيستند. به همين جهت اخيرا دستكش هاي لاستيكي ساخته اند كه سطح داخلي آن پوشيده از الياف نخي است تا مواد لاستيكي مستقيما با پوست دست كاربر تماس نداشته باشند. مژده به خانم هاي خانه دار! پخش سراسري دو كبوتر طلايي عرضه كننده دستكش هاي سيليكوني است كه نه تنها سازگار با پوست حساس دست هاي بانوان مي باشد بلكه از دستان شما در برابر اجسام داغ و ساير خطرات محافظت مي كند.

 

نوع چهارم :  نوع چهارم قيف هايي هستند كه از شيشه ساخته شده اند. قيمت آن در بازار جهاني حدود 2 دلار است. قيف هاي شيشه اي شكننده هستند و اغلب در آزمايشگاه ها بكار مي روند.  همين خاصيت شكنندگي و برنده بودن شيشه سبب مي شود كه اين گونه قيف ها براي مصارف انساني بكار نروند.

 

نوع پنجم:  نوع پنجم قيف هايي هستند كه از نوع صنعتي سيليكون (نظير سيليكوني كه در چسب آكواريوم، قطعات سيليكوني اتومبيل و... بكار رفته) ساخته شده اند. قيمت آن در بازار جهاني بين 5 الي 10 دلار است. محصولاتي كه از سيليكون صنعتي توليد مي شوند، هرگز نبايد براي مصارف انساني بكار روند (بدليل درجه سميت بالا). بعضي از قطعات اتومبيل كه از سيليكون صنعتي ساخته مي شوند، قابل انعطاف و مقاوم در برابر حرارت هستند اما براي مصارف انساني مناسب نيستند.  بدليل اينكه در كشورهاي جهان سوم كميت و قيمت بر كيفيت (استانداردهاي بين المللي) مقدم است، لذا بعضي توليد كنندگان سودجو از اين فرصت استفاده كرده و محصولاتي كه از سيليكون صنعتي (در رنگ هاي گوناگون) براي مصارف انساني ساخته اند را در بازار كشورهاي جهان سوم عرضه مي كنند و مصرف كننده نيز از عوارض جانبي اينگونه محصولات نامرغوب بي خبر است و فريب قيمت ارزان آن را مي خورد. اين قبيل پيشنهادات جذاب را معمولا از فروشندگان اينترنتي و ماهواره اي دريافت مي كنيد.

 

نوع ششم :  نوع ششم قيف هايي هستند كه از تركيب سيليكون طبي (Medical Grade Silicone) با مواد آنتي باكتريال (نانو نقره) ساخته شده اند و بي رنگ و نيمه شفاف هستند و به نام سيليكون طبي آنتي باكتريال معروف هستند. لوازم پزشكي نظير كاتتر ها ، ايمپلنت ها و قيف آناتوميك طبي فم-پي (FEMPEE FUD) از سيليكون طبي آنتي باكتريال ساخته شده اند. حتي پستانك سيليكوني يا سر شيشه سيليكوني چيكو ايتاليا از نوع خوراكي سيليكون (Food Grade Silicone) ساخته شده است. اگرچه اين محصولات گران قيمت هستند اما بادوام (طول عمر طولاني) و بسيار ايمن (بدون عوارض جانبي) هستند. بهتر است بدانيد كه هر گرم سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي همچون طلا با ارزش است. قيمت سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي چهار برابر قيمت نوع خوراكي سيليكون ايتاليايي است. قيمت سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي ده برابر قيمت نوع صنعتي سيليكون (سيليكون چيني) است.

 

 
با توضيحات فوق دريافتيم كه از نقطه نظر كيفيت، براي نياز هر فرد وسايل پزشكي با کیفیت های متفاوت وجود دارد. افتخار ماست که عرضه کننده بهترین ها هستیم.

چگونه با ايجاد تغييراتي كوچك در سبك زندگي خود پولدار شويم؟ و براي پولدار شدن، از كجا شروع كنيم؟

انگار اين يك قانون نانوشته است كه هر فرد مجبور است از بدو تولد تا مرگ بيش از پنج هزار دلار بابت خريد پوشك و نوار بهداشتي بپردازد.

اگر خانواده شما اين مبلغ را نپردازد، حداقل پنج هزار دلار پس انداز داريد. اگر شما يكصد تكنيك نوين تغيير سبك زندگي را بدانيد ، حداقل يك ميليون دلار ذخيره ارزي خواهيد داشت. پيشنهاد مي شود ساير مقالات گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي را در وب سايت رسمي فم-پي بخوانيد. هر ماه يك مقاله سودمند در اين وب سايت درج خواهد شد.

 

ده ها سال پيش كشور هاي پيشرفته با بكارگيري دو محصول سيليكوني (فنجان قاعدگي فم-كاپ و قيف آناتوميك فم-پي) توانستند سبك زندگي خود را تغيير دهند و در هر خانواده حداقل پنج هزار دلار صرفه جويي شد. مبلغ كل اين صرفه جويي برابر است با حاصلضرب پنج هزار دلار در تعداد كل بانوان ساكن در كشورهاي پيشرفته. حالا دانستيد كه چرا در يك دهه اخير كارخانجات توليد پوشك و نوار بهداشتي اروپايي و آمريكايي بيشتر توليدات (حتي ماشين آلات) خود را به كشورهاي جهان سوم نظير تركيه، ايران و كشورهاي آفريقايي فروخته اند ؟

گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي همواره تلاش نموده تا پزشكان و مصرف كنندگان را با دانش فني بروز آشنا كند. اكنون انتخاب با شماست!

 

پيشگيري بهتر از درمان!

تحقيقات پزشكي نشان مي دهد بسياري از مردم از بيماري هاي خود كه در مراحل اوليه بدون علايم هستند، آگاهي ندارند و اين فقدان آگاهي باعث پيشرفت بيماري و ايجاد عوارض بيشتر و تحميل هزينه گزاف تر به بيمار مي شود.

اگر مردم از بيماري هاي رايج و خصوصيات آن اطلاع داشته باشند و روش هاي كنترل بيماري قبل از بروز علايم و عوارض را بدانند و آن ها را بكار ببندند، مي توانند ضمن حفظ سلامتي از تحميل هزينه بي مورد پزشكي به خانواده و جامعه جلوگيري كنند.
 
آگاهي از بيماري هاي رايج و مخفي مستلزم آموزش همگاني ، مستمر با روش هاي جديد و جذاب است كه منجر به افزايش سواد سلامتي جامعه و نهايتا پيشگيري از بيماري خواهد شد . لازم است همه بدانند كه بيماري هاي رايج و پر هزينه به سادگي با تغيير شيوه زندگي ( Life Style ) قابل پيشگيري مي باشند .

همگان به اين نتيجه رسيده ايم كه يك درمان ساده حداقل 30 دلار هزينه دارد. اكنون محاسبه كنيد در ده سال گذشته چه مبلغي را براي درمان بيماري هاي خود پرداخته ايد. پيشنهاد ما اين است ده درصد اين مبلغ را در جهت فراگيري نكات بهداشتي و پيشگيري از بيماري هاي رايج صرف كنيد تا سلامتي خود را در ده سال آينده بيمه كنيد.
 

اين نكته مهم را با يك مثال ساده بيشتر شرح مي دهيم. مي دانيد كه هزينه درمان يك بيماري قلبي-عروقي حدود ده ميليون تومان است. اولا خدا را شكر كنيد كه هنوز مبتلا به اين بيماري نشده ايد. ثالثا جهت پيشگيري از اين بيماري كافي است كه شما براي ده سال آينده كمي سبك زندگي خود را تغيير دهيد. هزينه اين تغيير سبك زندگي گران نيست. نتيجه بخش بودن اين بهبود به تلاش و پشتكار شما بستگي دارد.

به عبارت ديگر به جاي روغن هاي نامرغوب و ارزان قيمت فقط از روغن سبوس برنج تايلندي و روغن زيتون ايتاليايي و روغن هسته انگور ايتاليايي استفاده كنيد (در حال حاضر پيشرفته ترين كارخانجات پالايش روغن مايع ارگانيك تحت بالاترين استاندارد هاي بين الملي در كشورهاي ايتاليا و تايلند واقع شده اند). مضاف بر اين اكثر غذاهاي خود را با دستگاه بخار پز و فر گازي تهيه كنيد.

با ذكر اين مثال، ما سر نخ را بدست شما داديم. پيشنهاد ميكنيم روزي نيم ساعت مطالعه داشته باشيد تا با محصولات و روش هاي طبيعي براي پيشگيري از بيماري ها آشنا شويد.

با عضويت در كانال تلگرام زير مي توانيد از اخبار پزشكي و نوآوري هاي موثر و مطمئن در حوزه سلامت مطلع شويد.

سعي كنيد اين دانش جديد را در جهت تغيير سبك زندگي خود بكار گيريد و هميشه آگاهانه تصميم بگيريد.

WWW.TELEGRAM.ME/GOLDENDOUBLEDOVE
 

يكي از عفونت هاي شايع در بانوان عفونت هاي واژينال و يا عفونت ادرار است.
 

هر فرد ممكن است سالانه چندين مرتبه با دستور پزشكان يا خودسرانه از آنتي بيوتيك هاي گوناگون استفاده كند. اكثر آنتي بيوتيك هايي كه در بازار وجود دارند، طيف اثر وسيعي دارند. طيف اثر وسيع يعني با مصرف آن ها، مي توان مدل هاي متنوعي از باكتري ها را نابود كرد و جلوي رشدشان را گرفت، چه باكتري مضر باشد و چه باكتري مفيد.  بطور خلاصه آنتي بيوتيك ها مواد شيميايي هستند كه ما هر ساله چندين مرتبه آنها را وارد بدنمان مي كنيم. روز به روز جامعه پزشكي بيشتر با آثار مخرب مواد شيميايي بر سلول ها آشنا مي شود.

 

سازمان بهداشت جهاني از مقاومت دارويي در برابر آنتي بيوتيك ها به عنوان يك خطر بزرگ جهاني نام برده است.

اين سازمان با بررسي آمار مربوط به يكصد و چهارده كشور، از افزايش مقاومت دارويي در همه نقاط جهان خبر داده است. به گزارش اين سازمان، در صورتيكه فورا براي مقابله با اين پديده اقدام نشود، مقاومت دارويي تبعات بسياري خطرناكي را برجاي خواهد گذاشت.

بهتر است هر از گاهي در خصوص مهم هاي زندگي خود محاسباتي انجام دهيم. اگر بدانيم كه سالانه چند كيلوگرم انواع آنتي بيوتيك ها و ساير دارو هاي شيميايي را مصرف مي كنيم، مي توانيم با تدابيري آگاهانه عاقبت كارمان بهبود بخشيم. البته بخشي از آب و هوا و مواد خوراكي كه ما بطور روزانه مصرف مي كنيم نيز حاوي انواع مواد شيميايي مضر (نظير نگهدارنده ها ، آفت كش ها، نيترات ، سرب ، جيوه و ...) مي باشد و نبايد در محاسباتمان اينها را هم از قلم بي اندازيم، چونكه مي خواهيم پيش بيني كنيم اگر با همين رويه جلو برويم، چند سال ديگر مبتلا به سرطان مي شويم و بايد براي درمان قطعي سرطان خود چند صد ميليون تومان پس انداز كنيم يا اينكه اگر سبك زندگي امان را تغيير دهيم، چگونه مي توانيم با همين پس اندازي كه داريم ، از ابتلا به بيماري سرطان پيشگيري كنيم. 

 

بديهي است بدن قادر نيست اين همه مواد شيميايي مضر كه از طرق مختلف وارد بدن مي شوند را كاملا دفع كند و هر يك از اين مواد شيميايي مي توانند به سلول ها آسيب برساند. ازدياد مصرف آنتي بيوتيك ها اگرچه به بدن آسيب وارد مي كند، اما اثر جانبي اصلي آن چيز ديگري است: مقاومت آنتي بيوتيكي باكتري يا آنتاگونيسم ميكروبي كه كمتر مورد توجه قرار مي گيرد.

لازم به ذكر است كه با اين همه تحقيقاتي كه تا به امروز انجام شده و منتشر گرديده است، هنوز بخشي از عوارض جانبي داروهاي شيميايي به دلايلي فاش نشده است و پزشكان و بيماران از آن بي خبرند.

سرطان بيماري است كه در آن سلول هاي غير طبيعي به صورت كنترل نشده، تكثير يافته و مي توانند بافتهاي مجاور را نيز درگير كنند. هنوز اطلاعات دقيق و جامعي در خصوص علل پيدايش سلول هاي غير طبيعي يا ساير عوامل سرطان زا منتشر نشده است. سرطان بيماري پيش رونده است. گفته مي‌شود ۷۰ درصد مرگ‌ هاي ناشي از سرطان در كشورهاي درحال توسعه (جهان سومي) رخ مي‌دهد و اين در حالي است كه مرگ و مير در كشورهاي پيشرفته و توسعه يافته كه روند افزايشي را طي كرده‌اند به خوبي تحت كنترل درآمده است.

در حال حاضر جامعه پزشكي انجام معاينات دوره اي و اقداماتي براي پيشگيري از سرطان را بيشتر توصيه مي كند.

به گفته پروفسور پيتر سيسياني، از دانشگاه كويين مري، «افزايش موارد سرطان اجتناب ناپذير نيست و كارهاي زيادي است كه مي‌توانيم براي جلوگيري از ابتلا به سرطان انجام دهيم.» .

دنبال كردن يك روش زندگي سالم مي‌تواند خطر ابتلا به سرطان را در طول زندگي يك فرد از ۵۰ درصد به ۳۰ درصد كاهش دهد. در يك دهه اخير وسايل پزشكي گوناگوني بكار مي روند تا بطور طبيعي از ابتلا به عفونت ها جلوگيري شود و ميزان مصرف داروهاي شيميايي نيز كاهش يابد. يكي از اين وسايل پزشكي مطمئن و موثر، قيف آناتوميك فم-پي (FEMPEE) نام دارد كه آنرا پزشكان در اروپا و آمريكا توصيه مي كنند.

فروش صدها ميليون بسته فم-پي در كشور هاي پيشرفته ، نشان از توجه بيماران و پزشكان به پيشگيري از عفونت ها دارد.

نكات مهم در رعايت بهداشت فردي:


* جهت رعايت بهداشت شخصي و كاهش احتمال عفونت هاي زنانه، بهتر است مستمرا نسبت به از بين بردن موهاي زائد ناحيه تناسلي خود اقدام نمائيد و حداقل روزي يك الي دو بار لباس زير خود را تعويض كنيد.

* پس از هر بار ادرار كردن، ناحيه خروجي مجراي ادراري خود را با آب تميز كنيد. براي بيماران يا ناتوانان جسمي و حركتي، نصب دستگاه بيده اتوماتيك بر روي سرويس بهداشتي فرنگي توصيه مي شود. در مواقع عدم دسترسي به آب، پس از هر بار ادرار كردن ناحيه خروجي مجراي ادراري خود را با دستمال بهداشتي بانوان (دستمال مرطوب واژينال) تميز كنيد.

* پس از اتمام ادرار كردن، قيف آناتوميك فم-پي را با آب (يا آب و صابون مايع) بشوييد و داخل يك سبد تميز (خارج از محيط توالت و حمام) قرار دهيد تا خشك شود. پس از خشك شدن آن را داخل يك كيسه پلاستيكي تميز بگذاريد و درب آنرا ببنديد.

* در مواقعي كه به آب دسترسي نداريد مي توانيد پس از اتمام ادرار كردن، فم-پي را داخل كيف مخملي مخصوص آن قرار دهيد. لايه داخلي اين كيف جاذب آب و آنتي باكتريال است.
 
قيمت محصولات فم-پي و فم-كاپ :

با توجه به اينكه قيف آناتوميك فم-پي و فنجان قاعدگي فِم-كاپ از سيليكون طبي آنتي باكتريال ساخته شده است، اين وسيله پزشكي ايمن ترين (بدون عوارض جانبي) ، بادوام ترين (داراي طول عمر طولاني) و مقرون بصرفه ترین محصول مي باشد.

قيمت سراسري هر بسته محصول فم-پي (بدون لوازم جانبي نظير كيف مخملي و دستمال بهداشتي بانوان) فقط بيست دلار آمريكا (حدود 680000 ريال ايراني) مي باشد.

قيمت سراسري هر بسته محصول فم-كاپ دو قلو (دو سايز كوچك و بزرگ در يك بسته) فقط هفده دلار آمريكا (حدود 580000 ريال ايراني) مي باشد.

نكته: بهاي ريالي محصولات وارداتي اين شركت ممكن است با نوسانات نرخ دلار (نرخ دلار حواله در بازار آزاد) تغيير يابد. لذا فقط بهاي دلاري مذكور همیشه ثابت است.
 
قيمت لوازم جانبي اورجينال:

براي تهيه لوازم جانبي مربوطه (نظير كيف مخملي مخصوص فم-پي و دستمال بهداشتي بانوان) فقط با پخش سراسري دو كبوتر طلايي تماس حاصل فرمائيد.

بهاي هر سِتِ كاملِ لوازم جانبي مذكور حدود 15 دلار آمريكا (حدود 540000 ريال ايراني) مي باشد.

سلامتي شما در اولويت است، هميشه محصول اورجينال بخريد!

تفاوت بين محصول اورجينال (اصلي) و محصول غير اصلي (كپي) در قيمت و كيفيت است. محصول اورجينال (اصلي) پس از توليد، توسط آزمايشگاه هاي اَكروديته معتبر بين المللي تحت آزمايشات كيفي لازم قرار مي گيرد.


بديهي است محصولي مي تواند آزمايشات فوق را با موفقيت پشت سر بگذراند كه از مواد اوليه مرغوب (سيليكون آنتي باكتريال طبي) و تحت استاندارد هاي بين المللي ساخته شده باشد. بديهي است كه مصرف كنندگان محصولات اورجينال، به دنبال ايمني، دوام و كارايي هستند.

مراكز مجاز فروش محصولات فم-پي :

توزيع كننده جهاني محصولات فِم-پي و فِم-كاپ فقط گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي مي باشد كه در ايران نيز به ثبت رسيده ‌است و از سال 1385 در زمينه واردات و توزيع محصولات آرايشي و بهداشتي، دارو و تجهيزات پزشكي اورجينال مرغوب فعاليت دارد.

پخش سراسري دو كبوتر طلايي با تامين لوازم پزشكي سودمندي نظير قيف آناتوميك فِم-پي (FEMPEE) و فنجان قاعدگي فِم-كاپ (FEMCUP) براي متقاضيان، سعي دارد كه با كمك جامعه پزشكي فرهنگ پيشگيري را در كشور هاي جهان سوم بيشتر رواج دهد تا گام موثري در كاهش مصرف محصولات شيميايي (خصوصا آنتي بيوتيك ها)، كاهش بيماري سرطان و ارتقاء سطح سلامت جامعه برداشته باشد.

متقاضيان مي توانند محصولات اورجينال فم-پي و فِم-كاپ را از داروخانه هاي معتبر يا مستقيما از گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي خريداري فرمايند. جهت اطلاع از ليست داروخانه ها و مراكز مجاز فروش محصولات اورجينال فِم-پي و فِم-كاپ، لطفا فقط با واحد پشتيباني شبانه روزي پخش سراسري دو كبوتر طلايي (02188317156 و 02177697613) تماس حاصل فرمائيد.

ضمنا متقاضيان مي توانند درخواست خود را از طريق پست الكترونيكي ( SALES@FEMPEE.IR ) نيز براي ما ارسال نمايند..

ارسال سريع، مطمئن و رايگان سفارشات از طريق پست پيشتاز به سراسر كشور

در حال حاضر، امكان ارسال سريع، مطمئن و رايگان سفارشات از طريق پست پيشتاز به سراسر كشور نيز وجود دارد.

 هفت روز مهلت تست فقط براي سفارشات پستي

آسودگي خاطر و رضايتمندي مشتريان همواره از الويت هاي گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي بوده است.

محصولات اورجينال فِم-پي و فِم-كاپ با تضمين رضايتمندي كامل مشتريان به فروش مي رسند.

در صورت عدم رضايتمندي مشتري به هر دليلي، فقط تا هفت روز از تاريخ ارسال سفارش، امكان مرجوع نمودن كالا وجود دارد.

در خصوص مرسولات مرجوعي، فقط هزينه هاي حمل و بسته بندي از وجه واريزي خريدار كسر گرديده و الباقي به حساب خريدار واريز مي گردد..

مشاوره پزشكي رايگان با مركز مشاوره خانواده دكتر رادمنش و كلينيك سلامت خانواده از طريق فيسبوكWWW.FACEBOOK.COM/GOLDENDOUBLEDOVE

با آرزوي سلامتي شما!
گروه پخش جهاني دو كبوتر طلايي


موضوعات مرتبط: مقالات علمی مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانوادهآموزش گام به گام مهارت های زندگی برای تحکیم بنیان خانوادهاخبار جدید محصولات پزشکی و بهداشتی فم-پی (FEMPEE FUD) و فم-کاپ (FEMCUP Menstrual Cup)
برچسب‌ها: فم-پی تغییر سبک زندگی بانوان برای پولدار شدن

تاريخ : سه شنبه 17 فروردين 1396 | 4:43 | نویسنده : دكتر ياسمين رادمنش |

چرا مردان خرید کردن با زنان را دوست ندارند؟

چرا مردان خريد کردن با زنان را دوست ندارند؟

 

تحقيقات جديد حاکي از آن است که خريد براي زنان تفريح و سرگرمي محسوب مي شود در حالي که براي آقايان انجام وظيفه است.

دنياي خريد مردان و زنان از آسمان تا زمين تفاوت دارد، خريد کردن حال و هواي اکثر زنان را به طور معجزه آسايي بهتر مي کند حتي وقتي کسالت داشته باشند روحيه آنها با خريد عوض مي شود در صورتي که مردان از خريد غير ضروري اغلب بيزارند و خيلي وقت ها نياز تعويض و تنوع را در خود حس نمي کنند. در واقع گاهي با لباس سر کار به عروسي يا عزا مي روند اين در حالي است که يک خانم هرگز اين کار را انجام نمي دهد! و براي هر زمان و مکاني از لباس خاصي استفاده مي کند، با اين تفاسير چگونه ابن دو موج معکوس مي توانند در کنار هم و شانه به شانه به خريد بروند؟‌

براساس يک همه پرسي اينترنتي مشخص شده که زنان به طور متوسط 399 ساعت و 46 دقيقه در سال به خريد مي روند يعني به ازاي 63 سال عمر متوسط يک زن تقريباً 5/8 سال از آن در خريد معمولاً سپري مي شود همچنين در تحقيقي که بر روي ۲۰۰۰ انگليسي در سال ۲۰۱۳ انجام گرفت، مشخص شد که مردها بعد از ۲۶ دقيقه خريد خسته مي‌شوند اما اين زمان براي خانم‌ها حداقل 2 ساعت است.

اين تحقيق نشان داده است که ۸۰ درصد از آقايان به هيچ عنوان خريد کردن با همسر خود را دوست ندارند و ۴۵ درصد از خانم‌ها نيز به هر قيمتي که شده سعي مي‌کنند با همسرشان به خريد نروند چون تقريباً نيمي از خريدهاي در بين زوجين به دعوا و مشاجره منتهي مي‌شود.

پخش سراسري دو کبوتر طلايي اخيرا آماري را منتشر کرده است که قابل توجه است. در اين آمار مي بينيم که آقايان بيشتر از بانوان بطور انفرادي خريدهاي اينترنتي انجام مي دهند. حدود 84 درصد بازديد کنندگان و مشتريان محصولات بي نظير وب سايت رسمي اين شرکت را آقايان تشکيل مي دهند زيرا آقايان قصد دارند از طريق هديه دادن، همسر خود را غافلگير و شگفت زنده کنند. ضمنا آقايان به دنبال روش هايي هستند که در اولين اقدام، خريد خود را انجام دهند. خريد از طريق فروشگاه اينترنتي دو کبوتر طلايي آسان ترين روش است زيرا به ندرت مي توانيد جايي را بيابيد که در عرض چند دقيقه محصولي تک و بي همتا براي همسر خود خريداري کنيد. آنهم در جعبه کادوپيچ شده با تحويل رايگان درب منزل يا محل کار!

WWW.SANSHAIR.COM  

WWW.SANSHAIR.LOXBLOG.COM

تفريح يا وظيفه؟!
دکتر محسن مير محمد صادقي روانشناس و عضو هيئت علمي پژوهشکده علوم شناختي مي گويد: يک مسئله اصلي و اختلاف برانگيز که ريشه هاي روانشناسي دارد تفاوت هاي جدي بين نگرش هاي زن و مرد است که باعث اختلاف در عمل مي شود، وقتي که دو نفر مي خواهند يک کار مشترک را انجام دهند بايد نگاه يکساني به آن مقوله داشته باشند.

براي آقايان خريد کردن يک کار است که با هدف مشخص مانند يک وظيفه انجام مي شود در صورتي در خانم ها جنبه تفريح و علاقه قوي تر است، طبيعتاً کاري که از روي اجبار و وظيفه باشد افراد بيشتر سعي در کوتاه کردن آن دارند ولي کاري که به عنوان سرگرمي باشد، دليلي ندارد که زود تمام شود.

سميرا درويشي کارشناس ارشد روانشناس باليني در همين راستا بيان کرد: خريد کردن براي خانم ها شادي آفرين و خوشايند است و اينکه دنياي خريد کردن خانم ها با آقايان تفاوت دارد بسياري از زنان براي تفريح به خريد مي روند ولي مردان برعکس مي باشند.

وقتي حوصله مردان سر مي رود
دکترابراهيمي مقدم روانپزشک در خصوص تفاوت خريد کردن مردان با زنان اظهارداشت: آقايان معمولاً در اولين اقدام خريد خود را انجام مي دهند و اين در حالي است که خانم ها معمولاً در ارتباط با خريد يک سري وسواس هاي خاص از خود نشان مي دهند که اين از حوصله بسياري از مردها خارج است.

دکتر صادقي در همين خصوص عنوان کرد: خانم ها براي خريد وقت زيادي را مي گذارند و اجناس را مدام با هم مقايسه مي کنند، حتي اگر در اولين مغازه اي که مي روند چيزي را بپسندند و هر چه قدر آن کالا مناسب باشد باز هم بايد جاهاي ديگر را بگردند و اين با رويکرد آقايان در مورد خريد کردن تناقض دارد.

مردان کم مي آورند
خانم ها اگر خريد هم نکنند و فقط به مغازه ها بروند و ويترين ها را ببينند مي تواند حال آنها را خوب کند اين در حالي است که روحيه ي مردانه ي مردها در صورتي که همسر آنها چيزي را مي خواهد خود را موظف به خريد آن مي کنند و در غير اين صورت احساس مردانگي شان زير سوال مي رود، براي همين ترجيح مي دهند در صورتي که چيزي احتياج دارند به خريد بروند.

وي افزود: از طرف ديگر جنبه استرس زا بودن و فشاري است که روي مردها هنگام خريد وجود دارد که ناشي از احساس انجام وظيفه آنها مي باشد ولي در زنان خريد يک حالت آرامش بخش ايجاد مي کند.

مورد ديگر اولويت هايي است که طرفين دارند براي مردها قيمت و کارايي مهم است در حالي براي زن ها تناسب و زيبايي اولويت دارد البته اين به آن معنا نيست که آنها به جنبه هاي ديگر توجه نمي کنند.

چه موقع خريد براي مردان بي معني مي شود؟
درويشي در خصوص اينکه چرا آقايان ترجيح مي دهند تنها به خريد بروند گفت: به طور کلي شيوه خريد کردن خانم ها و آقايان با هم تفاوت دارد اينکه خانم ها به صورت دسته جمعي به خريد مي روند، اما اغلب آقايان تمايل دارند به تنهايي به خريد بروند و اولين چيزي که مورد پسند آنها باشد را مي خرند و به اينکه ممکن است انتخاب هاي بهتري هم وجود داشته باشد فکر نمي کنند و برعکس، خانم ها تا مطمئن نشوند که بهترين را انتخاب کرده اند خريد نمي کنند.

دکتر صادقي در همين خصوص بيان کرد: مسئله ديگر که مي توان به آن اشاره کرد بحث تصميم گيري ها است آقايان ترجيح مي دهند به تنهايي خريد کنند و از ديگران هم همين انتظار را دارند يعني اساساً خريد کردن مشترک براي آنها کار معناداري نمي باشد و نظر مردها اين است که شما يک چيز نياز داريد برو تهيه کن چرا مرا دنبال خود مي بري؟ و اين کاري نيست که جمعي باشد لذا بهتر است فردي انجام شود. طبيعي است که وقتي فرد از ابتدا نگاهش اين باشد که اين همراهي غيرضروري است وقتي خريد طولاني شود تحمل آن براي آقا سخت تر مي شود و مي خواهد زودتر آن را به پايان برساند.

مردان چه موقع خريد مي کنند؟
دکتر ابراهيمي مقدم که از پزشکان کلينيک ما نيز مي باشد در خصوص اين موضوع که مردان چه موقع به خريد مي روند گفت: شخصيت مردها به گونه اي است که تا چيزي کار مي کند نيازي به تعويض آن نمي بينند. البته اين بيشتر در مورد البسه و وسايل خانه است و مواردي چون اتومبيل استثنا محسوب مي شود. همچنين مردها مدت ها از يک لباس و کفش استفاده مي کنند با اينکه شايد کهنه شده باشد ولي خانم ها تمايل بيشتري به تنوع در اين موارد از خود نشان مي دهند.

چشم هم چشمي نکنيد
خانم ها با توجه به نوع نگاه و حساسيت هاي خاصي که به حرف هاي ديگر خانم ها دارند سعي و تلاش مي کنند انواع لباس هاي متنوع را براي زمان ها و موقعيت هاي مختلف داشته باشند مخصوصاً اگر خدايي نکرده بحث چشم و هم چشمي هم مطرح باشد طبيعي است که در اين جور مواقع لازم است خانم ها تعداد دفعات بيشتري به خريد بروند در حالي که بسيار مشاهده شده که مردها با همان لباسي که به عروسي مي روند به محل کار و يا حتي عزاداري مي روند. بنابراين خيلي احساس نياز به خريدن در خود احساس نخواهند کرد.

لطفاً از همسرتان انتقاد نکنيد
دکتر صادقي عضو هيئت علمي پژوهشکده علوم شناختي و عضو کلينيک سلامت خانواده در خصوص تاثير رابطه بين زوجين بر خريد کردن اظهار داشت : نکته قابل توجه ديگر، نوع رابطه ي زوجين است، ممکن است رابطه ي شکننده ي بين آنها وجود داشته باشد و در زندگي مشترک مشکل داشته باشند و وقتي هيچ نقطه تفاهمي باهم ندارند بديهي است از خريد کردن با هم اجتناب مي کنند.

وي ادامه داد: مسائلي که باعث بروز رابطه شکننده مي شود شامل انتقادات زياد خانم حين خريد است براي نمونه تکرار زياد اين جمله به همسر خود که در خريد کردن براي شما وقت کافي نمي گذارد و بيان آن به عنوان يک مشکل، باعث تشديد موضوع مي شود. همچنين آقايان مقايسه شدن با ساير مردها را دوست ندارند. حال اگر خانم شوهر خود را با ديگران يا ايده ال هاي ذهن خود مقايسه کند باعث دور شدن زوجين از يکديگر مي شود و هر گاه صحبت خريد پيش مي ايد مسائل آزاردهنده در ذهن فرد تداعي مي شود که سعي مي کند با بهانه هاي مختلف از آن دوري کند.

اين کار مردان را فراري مي کند
وي در خصوص قدرداني کردن بيان کرد: تشکر نکردن خانم موردي است که حائز اهميت است چون اگر يک رفتار مثبت مورد تشويق و توجه قرار گيرد سبب مي شود رفتار فرد براي انجام مجدد آن تقويت شود. به علاوه ربط دادن خريد به مشکلات ديگر اشتباه است موجب حل نشدن موضوع مي شود.

مشورت کردن ممکن است معني متفاوتي بين زوجين داشته باشد، براي نمونه خيلي وقت ها خانم با همسر خود در مورد خريد يک کيف يا کفش مشورت مي کند که يا مناسب است يا نه؟ و منظور خانم از مشورت کردن تاييد گرفتن است ولي آقا متوجه اين مسئله نمي باشد و شروع به بيان ايرادات کالاي مورد نظر مي کند و موجب آزردگي خانم مي شود و دفعه ي بعدي که خانم نظر همسر خود را جويا مي شود مرد جواب نمي دهد و سپس زن بيان مي کند که چرا حوصله نداري؟ چرا وقت نمي گذاري؟ وگفتن اين قبيل جملات باعث بروز مشکلات و اختلافات بيشتر مي شود در حالي که برداشت آقايان است که اگر من جواب دهم همسرم ناراحت مي شود پس بهتر است هيچ چيزي نگويم.

متناسب با جيبتان خريد کنيد
دکتر ابراهيمي مقدم روانپزشک تصريح کرد: زوجين بهتر است اول بودجه ي مشخصي را براي خريد کردن خود اختصاص دهند و اين طور نباشد که هر چه زمان بيشتري در بازار بمانند خريد بيشتري انجام دهند.

زمان مناسب خريد را بايد پيدا کرد طبيعي است بعد از اينکه مرد از محل کار برگشته و خسته است زمان را براي خريد کردن مناسب نمي بيند ولي در يک زمان که فرد خسته نباشد و استراحت مناسب داشته است و البته از نظر اقتصادي احساس آرامش خاطر کند، رغبت بيشتري از خود نشان خواهد داد.

دکتر صادقي روانشناس در همين راستا بيان کرد: انتظارات مالي بالا که ممکن است يک خانم از همسر خود داشته باشد، وقتي که همسرش توان برطرف کردن آن را نداشته باشد، با توجه به اينکه خريد براي مرد وظيفه محسوب مي شود و بايد به نتيجه برسد تا آرامش بگيرد و در اين حالت ممکن است احساس نامطلوبي پيدا کند که نتوانسته کار خود را به درستي انجام دهد و از خريد دوري مي کند ممکن است خانم داخل مغازه اي برود و قصد خريد کالايي گران را نداشته باشد و هدف خانم گردش و تفريح باشد اما تصور آقا چيز ديگري است.

در همسرتان انگيزه ايجاد کنيد
دکتر صادقي در خصوص اين موضوع که چگونه همسرتان را در خريد با خود همگام کنيد تصريح کرد: آگاهي از تفاوت ها و تلاش براي رفع اختلافات کمک کننده است. البته اين مسئله هم مانند مسائل ديگر به طور کامل قابل حل نيست که ما به جايي برسيم که طرفين رضايت صد درصد داشته باشند و رابطه به شکل کاملاً مطلوب باشد ولي هر قدمي در راه نزديک شدن برداريم بايد غنيمت شمارده شود.

اگر خانم در فکر خود اين ذهنيت را دارد که همسرش بايد 5 ساعت به همراهش به خريد بيايد اگر بخشي از آن هم برآورده شد به آن توجه نشان دهد تا مرد تشويق شود. به علاوه اگر خانم يک مقدار سريع تر خريد را انجام دهد تاثيرزيادي در همسر خود مي تواند داشته باشد و اين ها همه کارهايي است که باعث نزديک تر شدن زوجين به هم مي شود.

وقتي ما يک ايده آلي براي خود در نظر مي گيريم و فقط رسيدن به آن ما را راضي مي کند معلوم است که هيچ گامي در آن راه برنمي داريم اما اگر بپذيريم که پيشرفت در مسير اهميت دارد مي تواند موضوع را در حد خودش بهتر کند.

وي افزود: گفت و گو کردن در زمينه خريد مانند هر مسئله ي ديگر لازم است اگر دليل کار را واضح توضيح دهيم مي تواند در اين زمينه کمک کننده باشد، علاوه براين از طرف مقابل بخواهيم ما را کمک و همراهي کند.

در همسر خود انگيزه ايجاد کنيم براي نمونه تو خوش سليقه اي يا مي خواهم تو آن را بپسندي و انتظارات را در شروع پايين بياوريم. به علاوه مشخص کردن هدف و اولويت بسيار حائز اهميت است اينکه چه چيز براي ما اهميت بيشتري دارد؟! خريد يا رابطه با همسر؟! اگر رابطه مهم است بايد تفاوت ها را بپذيريم و توقعات خود را کم کنيم و آماده باشيم از يکسري از خواسته هاي خود در مقابل بدست آوردن رابطه با همسر بگذريم.

با آرزوي سلامتي شما

مركز مشاوره خانواده دكتر رادمنش و كلينيك سلامت خانواده

Dr. Radmanesh Family Health Care Clinic and Medical Consultation Center, USA
E-mail: DRFORCOUPLES@GMAIL.COM
Twitt us on WWW.TWITTER.COM/SANSHAIR
Yahoo! / Skype ID: DRFORCOUPLES
Joint Us: WWW.TELEGRAM.ME/GOLDENDOUBLEDOVE
Follow Us: WWW.FACEBOOK.COM/GOLDENDOUBLEDOVE
Visit Us: WWW.CAREANDCURE.US


موضوعات مرتبط: مقالات علمی مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانواده
برچسب‌ها: چرا مردان خرید کردن با زنان را دوست ندارند؟

تاريخ : دو شنبه 18 فروردين 1396 | 9:27 | نویسنده : دكتر ياسمين رادمنش |

20 ماده غذایی ضد سرطان

بیست ماده غذایی ضد سرطان

 

 

توجه: لطفا پس از مطالعه این مقاله علمی ، جهت اطلاع رسانی به سایر عزیزان، آنرا به اشتراک بگذارید.

 

۱- گوجه فرنگی

گوجه فرنگی غیر از ویتامین C ، محتوی مقدار زیادی “لیکوپن” می باشد. لیکوپن ماده ای است که خطر سرطان های پروستات و تخمدان را کم می کند.

محصولات گوجه فرنگی از قبیل: رب گوجه فرنگی، سس گوجه فرنگی و کچاپ نیز ضد سرطان می باشند ، اگر اینگونه سس ها و رب ها بطور خانگی ساخته شوند.

 

۲- کلم بروکلی و دیگر کلم ها

کلم ها غیر از کلسیم، منبع غنی “سولفورافان” ( sulforaphane ) هستند. این ماده خطر بروز سرطان های معده ، سینه و پوست را کم می کند.

مقدار سولفورافان در کلم بروکلی بیشتر از بقیه کلم هاست.

 

۳- آواکادو

آواکادو، پتاسیم بیشتری نسبت به موز دارد. همچنین، منبع خوب بتاکاروتن و آنتی اکسیدان می باشد. مصرف آواکادو برای درمان سرطان کبد و بیماری های کبدی مفید است.

 

۴- توت ها

توت ها دارای ماده ای به نام “آنتوسیانین” ( anthocyanin ) هستند. این ماده یک آنتی اکسیدان قوی می باشد و در مقابل سرطان های روده بزرگ و مری از بدن محافظت می کند.

 

۵- دانه سویا

سویا داری “ایزوفلاون” می باشد. محصولات به دست آمده از سویا مانند توفو، شیر سویا و آجیل سویا نیز دارای این ماده می باشند.

این ماده خطر سرطان های سینه، تخمدان و پروستات را کاهش می دهد که این کار را به وسیله محافظت سلول های بدن از اثرات زیان آور استروژن ها انجام می دهد.

 

۶- چای

چای سبز و چای سیاه دارای منبع طبیعی “”catechin می باشند. این ماده یک آنتی اکسیدان قوی می باشد و از رشد سرطان جلوگیری می کند. همچنین سرطان های کبد، پوست و معده را کاهش می دهد.

 

۷- کدو تنبل

کدو تنبل ، هویج، نارنج، فلفل قرمز و زرد و سیب زمینی شیرین منبع غنی “بتا کاروتن” هستند. این مواد به عنوان آنتی اکسیدان های قوی شناخته شده اند و مصرف مداوم آنها منجر به کاهش انواع مختلف سرطان ها می شود.

 

۸- اسفناج

اسفناج دارای “لوتئین” ( lutein )، ویتامین های A ، C و E می باشد. همه این مواد به عنوان آنتی اکسیدان شناخته شده اند. اسفناج سرطان های کبد، ریه، سینه، تخمدان، روده بزرگ و پروستات را از بدن دور می کند.

 

۹- چغندر قرمز

چغندر دارای “فلاوونوئید” می باشد. این ماده به عنوان یک ضد سرطان شناخته شده است. ادرار اشخاص مصرف کننده این چغندر، قرمز رنگ می باشد.

 

۱۰- هویج

هویج دارای “بتاکاروتن” زیادی می باشد و برای جلوگیری از سرطان های ریه، دهان، حلق، معده، روده، کیسه صفرا ، پروستات و سینه بسیار مفید می باشد. البته نباید در مصرف آن زیاده روی کرد.

 

۱۱- سیر

مطالعات نشان داده که خانواده پیازها، از قبیل، سیر، موسیر و تره فرنگی، در افراد سالم سلول های سرطان زا را از بین می برند و در بیماران سرطانی، رشد این سلول ها را کُند می کنند. در این رابطه، اثر سیر از همه بیشتر می باشد. به طور کلی، سیر خطر سرطان های معده، روده بزرگ، مری و سینه را کم می کند.

سیر ریز ریز شده را ۱۰ دقیقه قبل از آماده شدن غذا، در غذای خود بریزید تا قدرت مبارزه با سرطان را در بدن خود افزایش دهید.

 

۱۲- آناناس

آناناس دارای آنتی اکسیدان و ویتامین C می باشد. این میوه، بدن را در برابر سرطان های ریه و سینه حفظ می کند.

 

۱۳- سیب

همانطور که می دانید سیب یک آنتی اکسیدان می باشد. علاوه بر آن، دارای ماده ای به نام “quercetin” می باشد. این ماده خطر سرطان ریه و رشد سلول های سرطان پروستات را کم می کند.

 

۱۴- پرتقال

همانطور که می دانید، پرتقال منبع غنی ویتامین C است. تحقیقات نشان داده است که، این میوه اثر ضد سرطانی نیز دارد. پرتقال، از سرطان معده و ریه جلوگیری می کند.

 

۱۵- انگور قرمز

انگور قرمز ماده ای دارد که از فعالیت آنزیمی که مسئول ساخت و رشد سلول های سرطانی است، جلوگیری می کند.

 

۱۶- ریشه شیرین بیان

ریشه شیرین بیان از رشد سلول های سرطان پروستات جلوگیری می کند. ولی در مصرف آن زیاده روی نکنید، زیرا مصرف بیش از اندازه آن، موجب افزایش فشار خون می گردد.

 

۱۷- قارچ

قارچ، سطح ایمنی بدن را بالا می برد و با سلول های سرطانی می جنگد.

 

۱۸- غذاهای دریایی و روغن ماهی

از آنجایی که غذاهای دریایی دارای اسیدهای چرب امگا ۳ می باشند، روی سوخت و ساز سلول ها اثر دارند و مصرف اسیدهای چرب اشباع را کم می کنند.

مصرف روزانه ی این غذاها، قوی ترین و موثرترین اسلحه برای مبارزه با سرطان ها می باشد و سرطان هایی از قبیل، روده بزرگ، پروستات و سینه را از بین می برند.

 

۱۹- مویز

دارای اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ و ویتامین E می باشد.

مویز ضد سرطان، درمان کننده سرطان، درمان کننده بیماری های قلبی و پایین آورنده ی فشار خون است و برای نرمی و انعطاف پذیری رگ ها بسیار مفید می باشد.

 

۲۰- زردچوبه

زردچوبه از سرطان های معده و روده بزرگ جلوگیری می کند. همچنین تعداد سلول های سرطانی را کم می کند.

 

لازم به ذکر است که اقدامات پیشگیرانه موثر برای سرطان محدود به بیست ماده غذایی فوق نمی شود بلکه اقدام فوق اولین گام موثر به سوی پیشگیری از سرطان است و در زیر گام های موثر بعدی را شرح داده ایم.

 

گروه توزیع جهانی دو کبوتر طلایی از سال 2005 میلادی با اقدامات بشردوستانه در جهت تحقق بخشیدن به اهداف ارزشمند سازمان بهداشت جهانی (پیشگیری از سرطان) ، مستمرا تلاش نموده است تا جایگزین های طبیعی را به دست مردم سراسر دنیا برساند. این شرکت مجموعه اقدامات سودمند خود را به نام پروژه توسعه سبک زندگی سبز نام نهاده است. از سال 2005 میلادی تا به امروز، افراد زیادی در سراسر دنیا نه تنها از محصولات سودمند این پروژه ارزشمند استفاده می کنند بلکه در این پروژ سرمایه گذاری کرده اند یا توزیع کننده محصولات این پروژه در شهر خود هستند.

 

در وب سایت زیر چند نمونه از اقداماتی را که این شرکت معظم انجام داده است و هم اکنون در دسترس مردم ایران نیز می باشند را شرح داده ایم تا شما که خواننده این مقاله هستید نیز، با اینگونه محصولات سودمند آشنا شوید و سپس در زندگی روزمره خود بکار بگیرید. البته این وب سایت مرتبا به روز می شود و در آینده به محتوای آن افزوده خواهد شد. پس حداقل سالی چند بار از این وب سایت دیدن کنید.

 

WWW.SANSHAIR.LOXTARIN.COM  


با آرزوی سلامتی شما

مركز مشاوره خانواده دكتر رادمنش و كلينيك سلامت خانواده

Dr. Radmanesh Family Health Care Clinic and Medical Consultation Center, USA

Tel: +1 - 323 – 7397330   

Skype / Yahoo! ID:  DRFORCOUPLES

E-mail:  DRFORCOUPLES@GMAIL.COM

Website:  WWW.SANSHAIR.LOXTARIN.COM

Follow Us:  WWW.FACEBOOK.COM/GOLDENDOUBLEDOVE

Twitt us:  WWW.TWITTER.COM/SANSHAIR

Joint Us:  WWW.TELEGRAM.ME/GOLDENDOUBLEDOVE


موضوعات مرتبط: مقالات علمی مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانواده
برچسب‌ها: بیست ماده غذایی ضد سرطان

تاريخ : پنج شنبه 10 دی 1391 | 2:13 | نویسنده : دكتر ياسمين رادمنش |

عوارض استفاده غیر حرفه ای از لیزر در بیشتر موارد غیرقابل درمان است...!

عوارض استفاده غیر حرفه ای از لیزر در بیشتر موارد غیرقابل درمان است...!
 

 

"رییس مرکز تحقیقات کاربرد لیزر در علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی گفت: عوارض استفاده از لیزر در بیشتر مواقع غیرقابل برگشت یا درمان بوده و استفاده از این فناوری پیشرفته باید توسط پزشکان متخصص انجام گیرد. محمدرضا رزاقی درگفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا فزود: عوارض لیزر با عوارض پماد، شربت و قرص متفاوت است و در صورت بروز عارضه براثر استفاده نامناسب دارویی، پس از قطع دارو، عوارض آن معمولا برمی گردد اما در لیزر اینطور نیست..."

وی به استفاده از این دستگاه در مکان هایی نظیر خانه ها و آرایشگاه های زنانه اشاره و اظهار کرد: متاسفانه این دستگاه در خانه ها و آرایشگاه های زنانه نیز مورد استفاده قرار می گیرد که این کار با اصول بهداشت و سلامت مغایر است.

رزاقی، لیزر زیبایی، برداشت موهای زاید بدن، کاهش چاقی را از جمله فعالیت در مراکز غیرمجاز لیزر اعلام کرد و گفت: استفاده نامناسب از دستگاه لیزر، زنگ خطری برای سلامتی شهروندان است که باید اقدام اساسی در این زمینه انجام گیرد.

*** تدوین استاندارد استفاده مناسب از لیزر

وی از تدوین استاندارد استفاده مناسب از لیزر در حوزه پزشکی خبر داد و گفت: مسوولان وزارت بهداشت با همکاری شبکه ملی تحقیقات لیزر در حال تدوین استاندارد در حوزه لیزر پزشکی هستند.

رزاقی، جلوگیری از نابسامانی، استفاده صحیح از این فناوری، جلب رضایت مردم و کنترل و نظارت بر کارکرد این نوع دستگاه ها را از مهمترین موضوعات استاندارد این دستگاه اعلام کرد و گفت: مسوولان وزارت بهداشت به طور جدی به دنبال این موضوع هستند تا شرایط لازم را برای استفاده صحیح از این دستگاه فراهم کنند.

رییس مرکز تحقیقات کاربرد لیزر در علوم پزشکی با اشاره به اینکه افراد صلاحیت دار باید از این فناوری نوین استفاده کنند، افزود: کنترل و نظارت لازم برروی دستگاه های لیزر باید انجام شود تا عده ای به بهانه زیبایی خطرات جدی برای مردم به وجود نیاورند.

وی با اشاره به اینکه تبلیغات فراوانی برای استفاده از لیزر نظیر زیبایی در خانه ها و مراکز غیر مجاز انجام می شود، گفت: این کار به مناسبت های مختلف انجام می شود تا مردم را به استفاده از دستگاه لیزر در خانه ها و مراکز غیر مجاز ترغیب کنند.

رییس مرکز تحقیقات کاربرد لیزر اظهار کرد: هم اکنون چارچوبی برای استفاده صحیح از دستگاه لیزر وجود ندارد و این موضوع سبب شده تا عده ای سودجو با فروش دستگاه های لیزر خانگی و یا ایجاد مراکز غیر مجاز، خطرات جدی برای مردم به وجود آوردند.

وی از مردم خواست مراقب سلامتی و تندرستی خود باشند و این دستگاه حرفه ای را در خانه ها به کار نگیرند و از مراجعه به مراکز زیبایی فاقد مجوز به شدت خودداری کنند و برای درمان و یا زیبایی از خدمات پزشکان متخصص بهره گیرند.

رییس بخش کاربردهای صنعتی مرکز ملی علوم و فنون لیزر ایران در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: مهندسان به هیج وجه نباید از دستگاه لیزر برای درمان یا زیبایی استفاده کنند.

محمد جواد ترکمنی با اشاره به اینکه کسانی که متخصص لیزر هستند و دوره های ایمنی با لیزر را گذرانده اند مجاز نیستند از این فناوری برروی بافت موجود زنده استفاده کنند، افزود: متاسفانه افرادی با کمترین تخصص اقدام به این کار می کنند.

وی اظهار کرد: پزشکان هم باید دوره های لازم برای استفاده از این نوع فناوری های پیشرفته را بگذرانند تا سلامتی مردم را به مخاطره نیاندازند.

ترکمنی از مردم خواست که توصیه های ارکان های حاکمیتی به خصوص وزارت بهداشت را در این زمینه جدی بگیرند و این دستگاه حرفه ای را در خانه ها به کار نگیرند و از مراجعه به مراکز غیرمجاز به طور جدی خودداری کنند تا مشکلاتی را برای خود به وجود نیاید.

رییس بخش کاربردهای صنعتی مرکز ملی علوم و فنون لیزر ایران گفت: مردم فریب تبلیغات کاذب فروشندگان لیزر های خانگی را نخورند و در مراجعه به مراکز استفاده از لیزر کاملا دقت کنند که آنها مجوزهای لازم را برای این عمل خاص از متولیان امر دریافت کرده باشند.

متاسفانه تعدادی افراد سودجو با فروش دستگاه هایی تحت عنوان لیزر خانگی و یا با ایجاد مراکز خدمات درمانی و یا زیبایی لیزر به ارایه خدمات مشغول هستند که با این کار خطرات جدی برای مردم به وجود می آورند.

مسوولان وزارت بهدشت باید اقدامات جدی تری را برای تدوین استانداردهای لازم و کنترل و نظارت بر مراکز خدمات زیبایی با استفاده از لیزر به عمل آورند تا شاهد بروز خطرات و صدمات به مردم نباشیم.

مرکز ملی علوم و فنون لیزر ایران اقدام به طراحی و ساخت بیش از 40 دستگاه لیزر کرده که هفت دستگاه آن در حوزه پزشکی است تا از این طریق خدمات بهتری به مردم ارایه شود.
 
خانم دکتر یلدا رادمنش (فوق تخصص پوست و مو در کالیفرنیا) همواره استفاده از دستگاه بندانداز برقي اتوماتيك اورجينال سنس-هير را برای مصارف خانگی پیشنهاد نموده و بیماران خود را به عدم بکارگیری دستگاه های لیزر خانگی توصیه می کند.
 
* سنس-هير، صددرصد مطمئن و موثر با كاركردي طبيعي
* بدون عوارض جانبي و بدون آسيب رساندن به پوست
* بدون بكارگيري از مواد شيميايي، هورمون، حرارت، پرتوافكني و تيغ
 
... ادامه مطلب در لینک زیر:

WWW.SANSHAIR.LOXBLOG.COM
 

 

Follow Us on Facebook

WWW.FACEBOOK.COM/GOLDENDOUBLEDOVE  

 

به کانال تلگرام گروه پخش جهانی دو کبوتر طلایی خوش آمدید!WWW.TELEGRAM.ME/GOLDENDOUBLEDOVE  


موضوعات مرتبط: مقالات علمی مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانواده
برچسب‌ها: عوارض استفاده غیر حرفه ای از لیزر در بیشتر موارد غیرقابل درمان است!

تاريخ : دو شنبه 31 فروردين 1396 | 21:46 | نویسنده : دكتر ياسمين رادمنش |

روشی طبیعی برای رفع موهای زائد و ناخواسته بدون تیرگی پوست کشاله ران، زیر بغل و ناحیه تناسلی

روشی طبیعی برای رفع موهای زائد و ناخواسته بدون تیرگی پوست کشاله ران، زیر بغل و ناحیه تناسلی

 

 از هزاران سال پیش تا کنون انسان ها برای رفع موهای زائد و ناخواسته خود، روش های متعددی را بکار گرفته اند و با پیشرفت تکنولوژی، روش های نوین جایگزین روش های پیشین شده اند.

بانوان این قانون فیزیک را به خوبی می دانند که وقتی نور از یک منبع نور به یک سطح صاف و صیقلی بتابد، بازتاب بهتری در چشم انسان داشته و در نهایت تصویر واضح تر و جذابتری از آن جسم دیده می شود. لذا بانوان به روش های گوناگون سعی می کنند همواره پوستی جوان، صاف، براق و شفاف داشته باشند تا در نهایت اندام های آنها جدابیتر به نظر آید و این رفتار آنها ذاتي است و اين بدان معناست كه انسانها ذاتاً با جدابیتر نشان دادن خود، میل به جلب نظر فرد مورد علاقه خود دارد. همانطوریکه مردان همواره پوست صورت و سایر اندام های خود را جوان ، صاف ، براق و شفاف نگاه می دارند. این رفتار فرد مقدمه ای برای برقراری یک رابطه طبیعی با جنس مخالف است.

ذﮐﺮ اﯾﻦ ﻧﮑﺘﻪ ﻻزم اﺳﺖ که به چه قیمتی انسان پوستی جوان، صاف، براق و شفاف داشته باشد؟ لذا در اینجا ضرورت دارد فرد نسبت به مزیت ها و معایب روش های رفع موهای زائد و ناخواسته آگاهی داشته باشد تا در بلند مدت بر اثر عوارض جانبی ابزارهایی که برای تحقق این هدف بکار می گیرد، صدمه نبیند.


الف: کرم های موبر شیمیایی

با توجه به ازدیاد آمار مبتلایان به سرطان در ده ساله اخیر، بشر آموخته است که هرچه کمتر از مواد شیمیایی استفاده کند، ممکن است کمتر به سرطان مبتلا شود. لذا روش های ارگانیک و طبیعی بیشتر مورد استقبال بشر قرار گرفته اند. کرم های موبر نیز حاوی مواد شیمیایی معلوم (نظیر سدیم تیوگلیکولات، تیو گلیکلات کلسیم ، سولفات باریم و یا کلسیم هیدرواکسید و...) و مواد شیمیایی نامعلوم (بخش افشا نشده فرمول های شیمیایی) می باشند. این مواد شیمیایی باند دی سولفید کراتین را می شکنند. ماده اصلی تشکیل دهنده مو کراتین است. کرم های موبر ماده کراتین را حل می کنند. به این ترتیب منجر به شکسته شدن وکنده شدن مو می شوند. این کار را با حل کردن پیوندهای شیمیایی سولفور درون کراتین می کنند. لایه سطحی نیزحاوی کراتین است. اگرکرم موبر مدت طولانی درسطح پوست باقی بماند، امکان آسیب رسیدن وتحریک افزیش می یابد. البته افراد دارای پوست های حساس هرگز ریسک استفاده از مواد شیمیایی تحریک کننده را نمی پذیرند.


ب: اپیلاتورها

در اوایل سال 1990 میلادی، اپیلاتورها (که معروف ترین آنها مارک اپی لیدی است) مورد استقبال بانوان قرار گرفتند اما به جهت معایب زیر ، در ده های بعدی از محبوبیت این دستگاه بسیار کاسته شده است و دیگر مورد پسند عموم مردم نمی باشد. اپیلاتور از یک ردیف موچین تشکیل شده است که معمولا موهای بدن را تقریبا از ریشه خارج می کند. اثر دراز مدت استفاده از اپیلاتور های دوار، میتواند باعث افزایش رشد درون پوستی مو به خصوص در مناطق حساس مانند خط بیکینی شود و در نهایت موجب التهاب و سرخ شدگی و عفونت آن ناحیه گردد و در موارد نادر اسکار (جای زخم) بجا بگذارد. سوزش و تحریک پوست یکی از عوارض جانبی استفاده از اپیلاتور است. درجه قرمزی پوست، بستگی به حساسیت پوست دارد.


ج: تراشیدن موهای زائد با تیغ

این روش سریع ، ساده و بدون درد است. اما دارای اثرات منفی زیر می باشد:

* استفاده از تیغ ممكن است باعث افزایش بیش از حد موها شوند كه از علائم اولیه آن خارش روی سطوح تیغ زده شده نام برد.

* شكل تراشیده شده ی مویی كه با تیغ اصلاح شده است به دلیل آنكه تیغ به صورت مخروطی و از ساقه مو ها را جدا می نماید به طور كاملا درشت و بزرگتر از حد معمول دیده می شوند.

* تراكم موها در مكان هایی كه تیغ مصرف شده است (مثلا زیر چانه و روی گردن) بیشتر از افرادی است كه كمتر تیغ مصرف كرده اند.

* به دلیل قطع و تقویت موهای كركی (موهای بور) ممكن است به نظر برسد كه تیغ باعث شده كه موها زود تر رشد كنند و پس از یک روز ممكن است موها تا دو دهم میلیمتر رشد كنند.

* پس از مصرف تیغ روی پوست ، مقداری از پوست را تیغ به همراه خود برده و مویرگها را تحریک می كنند.

* پس از مدت زیادی ممكن است صورت چروک به نظر برسند(به دلیل مسئله 5)

* زبری بیش از حد موها و ماندگاری کم


د: موم گرم :

این کار را می توانید یا در منزل به وسیله یک فرد حرفه ای در سالن های زیبایی انجام دهید. موم گرم ممکن است به طور کلی موها را از میان نبرد و بعضی از آنها را تنها از ساقه قطع کند. یکی از عوارض این روش ، بروز عفونت است که باید به آن توجه کرد تا محل مورد نظر قبل از انجام کار خوب تمیز شده باشد.

استفاده از روش اپیلاسیون برای از بین بردن موهای زائد در افرادی که موهای فر و یا پوست بسیار نرم نداشته باشند مشکلی ایجاد نمی کند اما استفاده از این روش برای افرادی که موهای پیچ خورده دارند موجب ایجاد موهای زیرپوستی در فرد می شود. موم می تواند منطقه وسیعی از پوست را با یک حرکت سریع از موها پاکسازی کرد. این روش دردناک است. مزیت این روش آن است که نسبت به تیغ زدن و اپی لیدی ماندگاری دارد و ۳ هفته طول می کشد تا موها مجددا رشد کنند ولی از عوارض آن پسودوفولیکولیت و هیپرپیگمانتاسیون پس از التهاب است.

در برخی از خانمها به دنبال اپیلاسیون ساق پا و ران و دست به دلیل رشد مو در زیر پوست دچار جوش می شوند و لکه های قهوه ای ایجاد شده در محل آن برای مدت طولانی باقی می ماند و ظاهر ناخوشایندی ایجاد می کند که با داروهای موضعی یا حتی تغییر روش اپیلاسیون بهبود نمی یابد.


ه: روش الكترولیز :

الكترولیز روش رفع موهای زائد است ولی فقط 15 تا 50 درصد، احتمال اثربخشی در هر جلسه ی درمان وجود دارد. ضمن اینكه هر از گاهی هم به عوارض ناخوشایندی نظیر زخم‌های زشت و مقاوم به درمان منجر می‌شود. البته در بسیاری از مواقع الكترولیز، برای رفع دائمی موهای زائد موثر است.

دستگاه‌های الكترولیز خانگی و موچین‌های الكترونیكی كارایی چندانی ندارند و زیاد توصیه نمی‌شوند.

در روش الكترولیز، مرکز رشد مو به وسیله فرکانس رادیویی با موج کوتاه تخریب می شود به صورتی که یک وسیله بسیار نازک وارد فولیکول مو شده و مرکز رشد مو را از میان می برد و بعد مو با استفاده از موچین و بدون ایجاد درد برداشته می شود. طول انجام کار بین 15 دقیقه تا یک ساعت متغیر است. بعضی معتقدند الکترولیز دردناک است ، در بعضی نواحی حساس ممکن است از بی حسی موضعی استفاده شود.

الکترولیز معایبی نیز دارد که قبل از شروع درمان باید به دقت در نظر گرفته شوند. الکترولیز روشی است کند و کــسل ‌کننده که باید هر مو جداگانه تخریب شود. اگر موهای زاید زیادی دارید، برای رسیدن به نتیجه ی قابل ‌قبول، دو، سه یا چند سال درمان هفتگی یا دوهفته ‌یک بار لازم است. حتی درمان، چند ماه طول می‌ کشد تا نواحی محدوده ی لب بالا و چانه موبرداری شود و به این جهت الکترولیز برای از بین بردن موهای نواحی بزرگ مثل بازو و ساق پا توصیه نمی‌ شود. اکثر موها بیش از یک جلسه درمان لازم دارند تا نتیجه دائمی به دست‌ آید.

امروزه در الکترولیزها، جریان الکتریکی با فرکانس تعدیل شده ی بالا را به کار می‌ گیرند که مو را با الکتروکوآگولاسیون از بین می ‌برد. الکتروکوآگولاسیون این مزیت را دارد که از الکترولیز واقعی کمتر وقت می ‌برد و لذا هر بار موی بیشتری را از بین می ‌برد، اما با الکترولیز واقعی موارد رشد مجدد مو بعد از درمان، احتمالا خیلی پایین ‌تر است.


و: لیزر درمانی

اگرچه لیزر درمانی در کاهش موهای زائد افراد سفید پوست با موهای تیره موفق بوده ولی به جهت اینکه گاها ده جلسه لیزر درمانی نیاز است تا نتیجه مطلوب حاصل شود، فرد مجبور به پرداخت هزینه قابل توجهی می شود که همگان توان مالی برای پرداخت هزینه های بالای لیزر درمانی را ندارند. با توجه به اینکه ممکن است پس از گذشت یک سال از لیزر درمانی، به دلایلی موهای زائد مجددا رشد کنند و فرد دوباره مجبور به پرداخت هزینه بالای لیزر درمانی شود ، این روش نیز در دراز مدت مورد استقبال عموم مردم قرار نگرفته و اکثریت بیماران معمولا پس از چند جلسه لیزر درمانی منصرف می شوند.

نکته مهم اینکه دستگاه های لیزر، دستگاه هایی پیشرفته و حرفه ای هستند. از همه مهمتر اینکه پزشک باید مهارت و تخصص لازم را در زمینه پوست و مو و لیزر داشته باشد. لذا لیزر درمانی نیاز به مهارت و تخصص دارد تا نتیجه بخش باشد. کم نیستند افراد بی تجربه ای که خود یک دستگاه لیزر خریداری کرده اند و در منزل یا محل کار بطور غیر حرفه ای به خوددرمانی یا درمان دوستان و آشنایان خود نموده اند و آسیب های جدی و غیر قابل جبرانی را به پوست خود و سایرین وارد کرده اند و اکنون صد ها شاکی دارند. لذا هرگز فریب تبلیغات کذب فروشندگان دستگاه های لیزر خانگی را نخورید و یک دستگاه حرفه ای را وارد منزل خود نکنید که زیان آن بیشتر از منفعت آن است.


ز: دستگاه بندانداز برقی اتوماتیک سنس-هیر (موکن هوشمند سنس-هیر)

شاید شما تا به امروز روش های متعددی را برای رفع موهای زائد و ناخواسته خود تجربه کرده اید و با مزایا و معایب آنها کم و بیش آشنایی دارید و اکنون به دنبال یک روش سریع، موثر، مقرون بصرفه و بدون عوارض جانبی می باشید. با پیشرفت چشمگیر صنایع الکترونیک در ده سال اخیر، نسل جدیدی از موکن های هوشمند به نام سنس-هیر به بازار های اروپا و آمریکا وارد شده است که دارای ویژگی های کاربر پسند می باشد. این دستگاه کوچک، سبک و به اصطلاح آرایشگران خوش دست بوده و با سرعت های گوناگون و با ظرافت تمام، بطور یکدست موهای نواحی مختلف صورت و بدن را توسط یک نخ استریل نازک و مقاوم ابریشمی (نانو الیاف ابریشم طبیعی آنتی باکتریال) از ریشه کنده، بدون اینکه موهای زیر پوستی حاصل شوند. این دستگاه همچون گوشی های موبایل امروزی (اسمارت فون ها) مجهز به حسگرهای مختلف و یک میکرو کنترلر (سیستم کنترل کننده دیجیتالی) می باشد که استفاده از آن را بسیار راحت نموده است. لذا این دستگاه هوشمند (سنس-هیر) بادارا بودن ویژگی های فوق توانسته جایگزین موکن های معمولی یا موکن های دستی و حتی جایگزین روش های فوق شود. ضمنا قیمت این موکن هوشمند و بادوام نسبت به لیزر درمانی بسیار کمتر است (بهای این دستگاه حدود 85 دلار آمریکا) و هزینه نگهداری سالانه آن (بهای نخ مصرفی برای هر نفر و سرویس سالیانه دستگاه) حدود 20 دلار است. لذا کلیه اعضای یک خانواده می توانند از این دستگاه در منزل یا مسافرت استفاده کنند (این دستگاه دارای نخ استریل یکبار مصرف ایتالیایی برای هر نفر می باشد). سنس-هیر یک دستگاه کارآمد و مطمئن (اورجینال کشور کره جنوبی با یکسال گارانتی طلایی و ده سال خدمات پس از فروش) بوده و توسط شرکت بین المللی دو کبوتر طلایی در سراسر دنیا پشتیبانی می شود و از همه مهمتر اینکه دستگاه سنس-هیر سالهاست که توسط آرایشگران بکار گرفته می شود و کیفیت آن در آزمایش های پیشرفته سوئیس تائید شده است و هم اکنون تنها دستگاه بندانداز برقی اتوماتیک اورجینالی است که بطور رسمی در سطح داروخانه های معتبر توسط شرکت بین المللی دو کبوتر طلایی توزیع می شود.


 توزیع توسط پخش سراسری دو کبوتر طلایی (مرکز توزیع جهانی محصولات اورجینال)

ما در یک قدمی شما هستیم. تنها یک تماس تلفنی کافیست

تا از مراکز مجاز فروش محصولات اورجینال سنس-هیر مطلع شوید

( ارسال رایگان سفارشات به سراسر کشور نیز امکان پذیر است )

پشتیبانی شبانه روزی: 00982188349295 و 00982188317156

مشاوره تلفنی رایگان: 00982177697613

پست الکترونیکی

SALES@SANSHAIR.COM

وب سایت پخش سراسری دو کبوتر طلایی

WWW.SANSHAIR.LOXTARIN.COM  

WWW.SANSHAIR.COM

Skype: SANSHAIR

SANS-HAIR, The Best Gift For Women


موضوعات مرتبط: مقالات علمی مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانواده
برچسب‌ها: روشی طبیعی برای رفع موهای زائد و ناخواسته بدون تیرگی پوست کشاله ران زیر بغل و ناحیه تناسلی

تاريخ : چهار شنبه 5 ارديبهشت 1396 | 5:32 | نویسنده : دكتر ياسمين رادمنش |

عواملی که موجب تغيير رنگ پوست می شوند کدامند؟

عواملی که موجب تغيير رنگ پوست می شوند کدامند؟

سوال: سلام خانم دکتر یلدا رادمنش. من یک سوال داشتم. زیر چانه من چند عدد موی زبر داشت. حول و حوش 7 سال پیش این موها رو لیزر کردم. الان این چند تا دونه موی زبر تبدیل به 50 تا 60 تا موی زبر در زیر چانه شده که خیلی از قبل ضخیم تر هستن و پوستم هم دچار لک های قهوه ای رنگ شده . سنم 27 سال هستم. چه راه حلی رو پیشنهاد می کنید؟

پاسخ: با عرض سلام و تبریک سال نو.

بهتر است بدانید حدود یک دهم ثروت مردم همواره صرف زیبایی می شود.

لکه های پوستی به دلایل گوناگون ایجاد می شوند. مثلا تغییر رنگدانه های پوست بر اثر عوامل محیطی خصوصا نور آفتاب (پیری زودرس پوست) و یا عوامل هورمونی (نظیر دوره حاملگی، سن بلوغ، مصرف بعضی از داروها نظیر قرص های ضد حاملگی و سایر عواملی که موجب اختلالات هورمونی می شوند).

پوست داراي رنگدانه هايي به نام ملانين است که توسط سلول هاي ملانوسيت ساخته مي شود. آنزيم تيروزيناز، مسئول ساخت ملانين از اسيد آمينه تيروزين مي باشد. توليد ملانين تحت تأثير عوامل ژنتيکي و محيطي قرار مي گيرد. هورمون ها، به خصوص هورمون هاي جنسي، روي ميزان توليد ملانين تأثير مي گذارند؛ به طور مثال پوست برخي خانم ها در زمان بارداري دچار لک هاي تيره مي گردد. مهمترين عامل محيطي که باعث تغيير رنگ پوست مي گردد، تابش اشعه خورشيد است. پوست برخي افراد در تماس با نور خورشيد دچار لک شده و پوست برخي ديگر دچار تيرگي مي گردد.

ممکن است به دنبال مصرف قرص هاي ضد بارداري دچار لکه هاي هورموني قهوه اي رنگ روي پوستتان شويد. استروژن توليد رنگدانه ملانين را فعال مي سازد، پس مصرف قرص هاي ضد حاملگي مي تواند باعث افزايش رنگدانه هاي پوست و ايجاد لک شود. اگر به طور ژنتيکي مستعد ملاسما هستيد، حتي اگر خوردن قرص را قطع کنيد، همچنان لک هاي قهوه اي رنگ روي پوستتان باقي مي مانند. از آنجايي که مشکل رنگدانه هاي پوست به سختي قابل درمان است ، توصيه مي شود شديدا از آفتاب دوري کنيد و از ترکيبات آنتي اکسيدان و ضد آفتاب استفاده کنيد تا با ايجاد لک ها مقابله کنيد. یکی از روش های صد در صد موثر و بدون عوارض جانبی برای جلوگیری از بارداری استفاده از کاندوم های طبی ایکس-تایت است که توسط پخش سراسری دو کبوتر طلایی (00982188349295) عرضه می شوند.

لک صـورت یا ملاسـما عـارضه پوستی شـایعی به خصوص در دختران و خانم های جوان است. این عارضه به صورت لکه های قهـوه ای روشن تا تیره بر روی گونه ها ؛ پیشانی و چانه و لب بالا اکثراً دو طرفه و قرینه دیده می شود. شـایع ترین سنین بروز آن 20 تا 30 سالگی است اگرچه در دوره ی یائسگی هم ممکن است دیده شود و در خانم ها بیشتر از آقـایان است.

ژل سوئیسی ایکس-تایت با کاهش ميزان توليد ملانين باعث روشن و شفاف شدن رنگ پوست مي شود، همچنين مواد مغذي و آنتي اکسيدان هاي موجود در اين محصول به افزايش نوسازي پوست و مقاومت در برابر عوامل محيطي کمک مي کنند. از عمده ترکیبات ژل سوئیسی ایکس-تایت می توان به عصاره ليکوريس (عصاره ريشه گياه شيرين بيان) ، برگ جینکوبیلوبا و برگ درختان میوه خانواده بری ها (Berries) شامل تمشک سیاه ، بلوبری، توت فرنگی ، تمشک قرمز، آکای بری و کرن بری اشاره کرد که منبع طبیعی آربوتین است. آربوتين عصاره طبيعي گياهي بنام Bearberry بوده و ترکيب ساختماني آن مشابه هيدروکينون مي باشد که نسبت به آن پايداري بيشتر و تأثير بهرتي دارد و ضمناً فاقد اثرات جانبي هيدروکينون مي باشد. آربوتين با مهار آنزيم تيروزينار باعث جلوگيري از تشکيل رنگدانه هاي پوستي شده و علاوه بر آن با جذب پرتوهاي ماوراء بنفش نور خورشيد مانند يک ضدآفتاب طبيعي از ايجاد و شکل گيري لک هاي ناشي از تابش آنها جلوگيري مي کند. وجود مخلوطي از اسيدهاي ميوه (10%) که آلفاهيدورکسي اسيد ناميده مي شوند، باعث افزايش پوسته ريزي طبيعي سلولهاي مرده و تيره سطح پوست شده و سلولهاي جوان و زنده زيرين به راحتي جايگزين آنها مي شوند. همچنين اين ترکيبات باعث افزايش نفوذ آربوتين به داخل پوست مي گردند. ترکيبي از ويتامينهاي E,C,A نيز در فرآيند روشن تر شدن پوست مؤثر مي باشد.

استرس و تنش های عصبی باعث تشدید لک های صورت در افراد مستعد می شود. پس از استرس دوری کنید.

هیچکدام از روش های درمانی لک صورت دائمی نیست و در یک جلسه نیز انجام نمی گیرد و نیاز به درمان های ترکیبی و تجـدید درمان دارد ؛ زیرا استـعداد افراد برای ایجاد لک با این روش های درمانـی برطرف نمی گردد. به هر حال مصرف مستمر ضدآفتاب های اورجینال در افراد مستعد یک نیاز حیاتی در درمان و پیشگیری از لک می باشد.

لیزر درمانی برای رفع لکه های پوستی موثر است. لیزر درمانی باید به ترتیب زیر انجام شود تا لکه های پوستی کم کم برطرف شوند.

سال اول: هر دو ماه یکبار یک جلسه لیزر درمانی
سال دوم: هر سه ماه یکبار یک جلسه لیزر درمانی
سال سوم: هر چهار ماه یکبار یک جلسه لیزر درمانی
سال های بعدی: هر شش ماه یکبار یک جلسه لیزر درمانی

مراجعه سالیانه نزد فوق تخصص گوارش توصیه می شود.

کبد وظیفه سوخت ساز پروتینها چربیهاو کربوهیدراتها را در بدن به عهده دار د همچنین عمل ذخیره سازی و فعال سازی ویتامینها و املاح مهدنی و تولید صفرا بر عهده کبد است کبد آمونیاک سمی را به اوره تبدیل کرده و خون را از آن پاک می کند اوره و الکل را از خون می زداید و باکتریها و مواد زاید را نیز از بین می برد. راز جوانی در سلامت کبد، قلب، معده و کلیه نهفته است. پوست بدن آینه تمام کبد است. همین که روی پوست جوش و لک دیدید کبد با کمبود ویتامین روبرو شده است و کبد شما تنبل شده در این مواقع مصرف روغن زیتون اصل ایتالیایی (سرشار از ويتامين هاي A و E و D) برای بدن مفید است و آنرا در بین وعده هایی غذایی بگنجانید.

موارد آسیب رسان به کبد:

- افراط در خوردن
- غذاهای چرب
- مصرف الکل و سیگار و کافین
- انواع داروهای خواراکی به ویژه قرصهای ضد بارداری
- شکر زیاد

مصرف موارد زیر برای سلامت کبد توصیه می شود:

- کنگر یا آرتیشو : داروی کبد است که از جمع شدن چربی هل در سلولهای کبدی جلوگیری میکند
- هلو: به علت داشتن برم برای کبد مفید است
- سیب باعث تحریک کبد و فعالیت وت ولید خون تمیز می گردد
- عصاره لیمو ترش + آب گرم بدون شکر روزی چند لیوان بیماریهای کبد را رفع میکند
- بادمجان کبابی برای کبد مفید است
- توت فرنگی اعمال کبد را منظم میکند
- انگور کبد را تقویت میکند و آن را به فعالیت وا میدارد
- گریپ فروت کبد را پاک میکند
- کرفس
- کاسنی اثرسود بخشی روی کبد دارد

مراجعه سالیانه نزد فوق تخصص غدد توصیه می شود.

مراجعه سالیانه نزد متخصص زنان یا ارولوژیست توصیه می شود.

برای رفع موهای زائد صورت توصیه های زیر را جدی بگیرید:

الف: موهای صورت را هر پانزده روز یکبار با دستگاه بندانداز برقی اتوماتیک سنس-هیر از بین ببرید.

WWW.SANSHAIR.COM  

ب: بعد از اصلاح روزی دو بار (به مدت سه روز) از اسپری و لوسیون کاهش دهنده رشد موهای زائد کالو (ساخت کشور کانادا) استفاده کنید.

Hair Growth Inhibitor Lotion/Spray

http://www.nisim.com/Kalo-2-Pak-Lotion-Spray-p/su2501.htm  

 

با آرزوی سلامتی شما


مركز مشاوره خانواده دكتر رادمنش و كلينيك سلامت خانواده

Dr. Radmanesh Family Health Care Clinic and Medical Consultation Center, USA

Tel: +1 - 323 – 7397330   

Skype / Yahoo! ID:  DRFORCOUPLES

E-mail:  DRFORCOUPLES@GMAIL.COM

Website:  WWW.SANSHAIR.LOXTARIN.COM

Follow Us:  WWW.FACEBOOK.COM/GOLDENDOUBLEDOVE

Twitt us:  WWW.TWITTER.COM/SANSHAIR

Joint Us:  WWW.TELEGRAM.ME/GOLDENDOUBLEDOVE


موضوعات مرتبط: مقالات علمی مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانواده
برچسب‌ها: عواملی که موجب تغيير رنگ پوست می شوند کدامند؟

تاريخ : یک شنبه 9 فروردين 1394 | 8:16 | نویسنده : دكتر ياسمين رادمنش |

همزمانی ارگاسم در زوجین (رسیدن همزمان زوجین به اوج لذت جنسی)

همزمانی ارگاسم در زوجین (رسیدن همزمان زوجین به اوج لذت جنسی)

X-TIGHT, ALL-IN-ONE FOR SAFE S-E-X AND S-E-X-U-A-L SATISFACTION

 

در بین بسیاری از زوجین مهم ترین و اساسی ترین مشکل غیرهمزمان بودن ارگاسم بین آن هاست که گاهی حتی به بهانه های مختلف منجر به سردی روابط زناشویی و آشوب های روانی می گردد.

 

خوشبختانه پخش سراسری دو کبوتر طلایی مجموعه ای بینظیر را برای تحقق بخشیدن به همزمانی ارگاسم در زوجین (رسیدن همزمان زوجین به اوج لذت جنسی) تهیه نموده و در داروخانه های معتبر توزیع نموده است.

 

مجموعه محصولات زناشویی سوئیسی ایکس-تایت (ایکس-تایت تراپی) با هدف تسریع ارگاسم بانوان و جلوگیری از زودانزالی آقایان (همزمانی ارگاسم در زوجین) ساخته شده است.

 


با آرزوی سلامتی شما


مركز مشاوره خانواده دكتر رادمنش و كلينيك سلامت خانواده

Dr. Radmanesh Family Health Care Clinic and Medical Consultation Center, USA

Tel: +1 - 323 – 7397330   

Skype / Yahoo! ID:  DRFORCOUPLES

E-mail:  DRFORCOUPLES@GMAIL.COM

Website:  WWW.SANSHAIR.LOXTARIN.COM

Follow Us:  WWW.FACEBOOK.COM/GOLDENDOUBLEDOVE

Twitt us:  WWW.TWITTER.COM/SANSHAIR

Joint Us:  WWW.TELEGRAM.ME/GOLDENDOUBLEDOVE

 


موضوعات مرتبط: داروهای طبیعی برای بهبود روابط زوجین (ایکس-تایت تراپی)مقالات علمی مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانواده
برچسب‌ها: همزمانی ارگاسم در زوجین (رسیدن همزمان زوجین به اوج لذت جنسی) مجموعه محصولات زناشویی سوئیسی ایکس-تایت

تاريخ : دو شنبه 4 اسفند 1393 | 11:45 | نویسنده : دكتر ياسمين رادمنش |

قابل توجه بانوان: چگونه از انتقال زگیل تناسلی که یک بیماری ویروسی آمیزشی است جلوگیری کنیم؟

قابل توجه بانوان: چگونه از انتقال زگیل تناسلی که یک بیماری ویروسی آمیزشی است جلوگیری کنیم؟ 

زگیل تناسلی بیماری آمیزشی بسیار مسری است که عامل آن یعنی ویروس HPV، باعث بیش از 90 درصد سرطان های دهانه رحم در خانم هاست. این ویروس بیش از صد نوع دارد و به 3 دسته کم خطر، با خطر متوسط و پرخطر تقسیم می شود بنابراین افراد باید حداکثر سعی را کنند که به این ویروس ابتلا نشود چون درمانی ندارد و ممکن است تا آخر عمر داخل خون باقی بماند.

گاهی ممکن است خانمی که قبلاً هیچوقت و هیچ نوع تماس جنسی نداشته به این بیماری مبتلا شود.
ویروس زگیل تناسلی با تماس پوستی قابل انتقال است، بنابراین عدم وجود نزدیکی واژینال دلیل بر ابتلا نشدن به این ویروس نیست. برخی تصور می کنند که این بیماری فقط با نزدیکی منتقل می شود درحالی که هر نوع تماس مخاطی باعث انتقال این ویروس خواهد شد.

نکته مهم این است که کاندوم های معمولی (کاندوم های تجاری رنگارنگ ارزان قیمت) توانایی جلوگیری از انتقال بیماری زگیل تناسلی را ندارند. افراد نباید دلخوش به رابطه جنسی حفاظت شده کاذب باشند، چراکه این بیماری با استفاده از کاندوم های معمولی قابل پیشگیری نیست.

درصورتی که خانمی هیچ نوع تماس جلدی و مخاطی از نوع جنسی نداشته باشد، جای بسی امیدواری است چراکه مهم ترین عامل سرطان دهانه رحم و عامل بسیاری دیگر از سرطان های ناحیه تناسلی و سر و گردن وارد بدن وی نشده است. در این صورت حتماً باید واکسن زگیل تناسلی را بزند چراکه عامل حدود 90 درصد موارد زگیل تناسلی 4 نوع ویروس تیپ 6، 11، 16 و 18 هستند. واکسن زگیل تناسلی از ابتلا به این 4 نوع جلوگیری می کند، ولی اگر شریک جنسی نوع دیگری را داشته باشد واکسن از ابتلا به آن ها جلوگیری نخواهد کرد.

نبود زگیل در ناحیه تناسلی دلیل عدم وجود این بیماری نیست!
تنها حدود 50 درصد این بیماران دچار زگیل در ناحیه تناسلی هستند و در ضمن بسیاری از ضایعات را با چشم معمولی نمی توان دید. هر نوع تغییر رنگ در ناحیه تناسلی می تواند جای کرایو یا لیزر قبلی ضایعات زگیل تناسلی باشد.

اگر مخاط دهان با منطقه آلوده در تماس باشد ویروس به راحتی وارد بدن و باعث ایجاد زگیل تناسلی و زگیل در اطراف لب و داخل حفره دهان می شود. در علم پزشکی سرطان های سر و گردن جزو سرطان های نادر به شمار می رود ولی در یک دهه گذشته به دلیل شیوع زیاد این بیماری بر میزان سرطان های سر و گردن نیز افزوده شده است.

اخیرا کاندوم طبی ایکس-تایت (X-tight) که تحت تکنولوژی نانو ساخته شده است و دارای بافتی غیر قابل نفوذ می باشد، قادر است از انتقال اینگونه بیماری های ویروسی جلوگیری کند. اگرچه بهای کاندوم طبی ایکس-تایت از کاندوم های معمولی بیشتر است، اما این وسیله پزشکی مطمئن یک آمیزش جنسی بدون ریسک را تضمین می کند. ضمنا پزشکان کاندوم طبی ایکس-تایت را برای جلوگيري از انزال زودرس آقايان نیز تجویز می کنند. سلامتی شما در اولویت است! انتخاب با شماست!

ویروس زگیل تناسلی از طریق حوله، استخر، حمام، قاشق، لیوان، لباس زیر و... منتقل نمی شود و ادعای افرادی که ابتلای خود را به موارد فوق نسبت می دهند صحت ندارد. با انجام یک آزمایش بسیار حساس می توان نوع ویروس مؤثر در ابتلا به این بیماری را تشخیص داد. البته آزمایشگاهی که این آزمایش را انجام می دهد باید تجهیزات مورد نیاز را داشته باشد.

با آرزوی سلامتی شما


مركز مشاوره خانواده دكتر رادمنش و كلينيك سلامت خانواده

Dr. Radmanesh Family Health Care Clinic and Medical Consultation Center, USA

Tel: +1 - 323 – 7397330   

Skype / Yahoo! ID:  DRFORCOUPLES

E-mail:  DRFORCOUPLES@GMAIL.COM

Website:  WWW.SANSHAIR.LOXTARIN.COM

Follow Us:  WWW.FACEBOOK.COM/GOLDENDOUBLEDOVE

Twitt us:  WWW.TWITTER.COM/SANSHAIR

Joint Us:  WWW.TELEGRAM.ME/GOLDENDOUBLEDOVE


موضوعات مرتبط: مقالات علمی مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانواده
برچسب‌ها: قابل توجه بانوان: چگونه از انتقال زگیل تناسلی که یک بیماری ویروسی آمیزشی است جلوگیری کنیم؟

تاريخ : دو شنبه 13 بهمن 1393 | 5:52 | نویسنده : دكتر ياسمين رادمنش |

کدام روش ضد بارداری عوارض جانبی کمتری دارد؟

کدام روش ضد بارداری عوارض جانبی کمتری دارد؟

ارزان ترین و قدیمی ترین روش پیشگیری از بارداری در کشور های جهان سوم، استفاده از قرص های شیمیایی ضد بارداری است. قرص های شیمیایی اگرچه در ابتدا کم هزینه می باشند، ولی درمان عوارض جانبی آن بسیار پرهزینه است.

 

بعضی از عوارض جانبی قرص های شیمیایی ضد بارداری عبارتند از: بالا بردن احتمال ترومبوآمبولیسم وریدی، افزایش بیماری‌های صفراوی و تشکیل سنگ کیسه‌صفرا، تهوع، استفراغ، سردرد ملایم یا سردردهای میگرنی شدید، خون‌ریزی‌های نامنظم در دوره قاعدگی، افزایش وزن، آکنه و پرمویی .

 

به عنوان مثال هزینه درمان لکه های پوستی یا پرمویی (توسط لیزر درمانی) که از مصرف قرص های ضد بارداری حاصل می شود، حدود یک هزار دلار در سال است و...

 

چند دهه است که در اروپا برای پیشگیری از بارداری از کاندوم های طبی استفاده می کنند. پزشکان کاندوم های طبی (نظیر کاندوم طبی ایکس-تایت) را به جای داروهای شیمیایی برای پیشگیری از بارداری تجویز می کنند.

 

کاندوم طبی چیست؟
کاندوم طبی ایکس-تایت دارای بافتی نازک اما یکپارچه مقاوم و غیر قابل نفوذ (ساخته شده از ترکیب نانو مواد طبیعی آلمانی و ضد حساسیت) می باشد تا احتمال بارداری یا انتقال بیماری های مقاربتی به صفر برسد. مسلما این ویژگی منحصر بفرد را در کاندوم های معمولی یا کاندوم های تجاری رنگارنگ موجود در بازار نمی یابید و مختص کاندوم طبی ایکس-تایت است.

 

همیشه سلامتی شما در اولویت است، محصولات مرغوب و اورجینال بخرید!
اگرچه قیمت کاندوم طبی ایکس-تایت چند برابر کاندوم های معمولی موجود در بازار است ولی زمانیکه کاندوم طبی ایکس-تایت را بر روی آلت خود نصب کرده اید با اطمینان خاطر به فعالیت جنسی می پردازید (بدون اینکه وجود کاندوم را بر روی آلت خود احساس کنید) و بیشترین لذت را از فعالیت های جنسی می برید.

 

تفاوت کاندوم معمولی (کاندوم تجاری) با کاندوم طبی چیست؟
تفاوت کاندوم معمولی (کاندوم تجاری) را با کاندوم طبی با یک مثال ساده شرح می دهیم.
پالتو بارانی شما از الیاف معمولی ساخته شده است و ممکن است آب و سرما نیز به درون آن نفوذ کند و قیمت آن حدود 50 الی 150 دلار است. اما لباس اسکی اورجینال آمریکایی که یک لباس اسپرت و حرفه ای است از نانو الیاف (تحت تکتولوژی نانو) ساخته می شود و غیر قابل نفوذ در برابر آب و سرماست. قیمت یک دست لباس اسکی بین 300 الی 1000 دلار است.

 

اکثر زوج هایی که از کاندوم های معمولی (کاندوم تجاری) استفاده کرده اند دچار حساسیت شده اند و وجود کاندوم بر آلت خود را حین مقاربت احساس می کنند. علت این است که در صنعت پزشکی هر چه مواد خالص تر و مرغوبتر برای ساخت محصولات بکار رود، کارایی، دقت و قیمت آن محصول بالاتر می رود. كاندوم طبي ايكس-تايت یک محصول بینظیر است که از ترکیب عصاره هاي صددرصد خالص طبیعی آلمانی تحت تکنولوژی نانو ساخته شده است

 

یک مثال ساده برای درک ارزش کاندوم طبی ایکس-تایت : قیمت یک لیتر روغن مرغوب هسته انگور ایتالیایی برابر قیمت ده لیتر روغنی است که در کشور های جهان سوم تولید می شود. خودتان بروید و در گوگل در رابطه با خواص روغن مرغوب هسته انگور ایتالیایی مطالعه کنید...

 

قیمت یک کاندوم تجاری کمتر از یک دلار است (بستگی به کیفیت آن دارد). ارزش کاندوم های تجاری که بطور رایگان در مراکز آموزشی به شما داده می شوند، حدود یک دهم دلار است و بیشتر جنبه آموزشی و تبلیغاتی را دارند (نه جنبه جلوگیری صددرصد از انتقال بیماری های مقاربتی و باردای ناخوسته). کاندومی که بواقع قدرت جلوگیری صددرصد در برابر انتقال بیماری های مقاربتی و بارداری ناخوسته را دارد، فقط کاندوم طبی ایکس-تایت است که قیمت جهانی آن حدود دو دلار است.

 

یک فرمول کلی وجود دارد و آن این است در کالای اورجینال که با کیفیت و دوام بالا عرضه می شود، 80% قیمت آن شامل بهای تمام شده و 20% قیمت آن شامل سود فروشنده است. اما یک کالای کپی (دارونما) که در کشور های جهان سوم تولید می شود و ارزانتر از کالای اورجینال عرضه می شود، 80% قیمت آن شامل سود فروشنده و 20% قیمت آن شامل بهای تمام شده است. لذا برای کالایی که 80% قیمت آن سود فروشنده است (کالای کپی و دارونماها)، بسیار در رسانه ها تبلیغات می شود و در جلوی ویترین فروشگاه ها و داروخانه ها هم قرار داده می شود و در هر فروشگاهی هم مثل ریگ یافت می شود.

 

هر وسیله ای را بجا بکار ببرید تا دچار آسیب های جبران ناپذیر نشوید!
بطور خلاصه، در اینجا منظور ما این نیست کاندوم های تجاری را هرگز نخرید. بلکه منظور ما این است که کاندوم های تجاری را برای مرحله معاشقه (قبل از دخول) بکار ببرید و در زمان دخول فقط از کاندوم های طبی (نظیر کاندوم طبی ایکس-تایت) که در برابر انتقال بیماری های مقاربتی و بارداری مقاومند استفاده کنید.

 

جهت اطلاع از مراکز مجاز فروش کاندوم های طبی ایکس-تایت می توانید مستقیما با پخش سراسری دو کبوتر طلایی (00982188349295) تماس حاصل فرمائید.

 

هیچ ارزانی بی علت و هیچ گرانی بی حکمت نیست!

 

با آرزوی سلامتی شمامركز مشاوره خانواده دكتر رادمنش و كلينيك سلامت خانواده

Dr. Radmanesh Family Health Care Clinic and Medical Consultation Center, USA

Tel: +1 - 323 – 7397330   

Skype / Yahoo! ID:  DRFORCOUPLES

E-mail:  DRFORCOUPLES@GMAIL.COM

Website:  WWW.SANSHAIR.LOXTARIN.COM

Follow Us:  WWW.FACEBOOK.COM/GOLDENDOUBLEDOVE

Twitt us:  WWW.TWITTER.COM/SANSHAIR

Joint Us:  WWW.TELEGRAM.ME/GOLDENDOUBLEDOVE


موضوعات مرتبط: داروهای طبیعی برای بهبود روابط زوجین (ایکس-تایت تراپی)مقالات علمی مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانواده
برچسب‌ها: روش ضد بارداری عوارض جانبی کاندوم طبی ایکس-تایت

تاريخ : چهار شنبه 17 دی 1393 | 20:35 | نویسنده : دكتر ياسمين رادمنش |

روش هاي نوين درمان ناتواني هاي جنسی زوجين از ديدگاه دكتر رادمنش

 روش های نوین درمان ناتوانی های زوجین از دیدگاه دکتر رادمنش

WWW.SANSHAIR.LOXTARIN.COM
 

 

 اختلالات انزال از بیماری های شایع در زوجین است که م-ق-ا-ر-ب-ت را مشکل یا غیرممکن می کند که علت آن ممکن است عوامل فیزیکی یا روانی و یا ترکیبی از هر دو باشد.

 

زودانزالی در مردان از نظر علم روانشناسی: انزالی که بر خلاف میل شخص و بدون کنترل او انجام می گیرد را، ا-ن-ز-ا-ل زودرس گویند که بر طبق آن فرد از زمان ا-ن-ز-ا-ل وکیفیت رابطه ناراضی است و این نارضایتی می تواند یک طرفه یا دو طرفه باشد، به طوریکه حتی اگر شریک ج-ن-س-ی فرد از زمان ا-ن-ز-ا-ل ناراضی باشد، ا-ن-ز-ا-ل را زودرس گویند. ( مثلا اگر مرد در ۸دقیقه ارضاء می شود و زن در ۱۰دقیقه ، ا-ن-ز-ا-ل را زودرس گویند اما اگر مرد در ۲۰دقیقه ارضاء شود و زن در ۱۰دقیقه ، مورد را مربوط به ا-ن-ز-ا-ل زودرس نمی دانند ).

 

ا-ن-ز-ا-ل زودرس در مردان از نظر علم پزشکی: ا-ن-ز-ا-ل کمتر از دو دقیقه که بدون کنترل شخص انجام گیرد را ا-ن-ز-ا-ل زودرس گویند.

 

دلایل ایجاد ا-ن-ز-ا-ل زودرس در مردان :

 

* عوامل روانی بازدارنده ( عواملی مانند استرس و اضطراب در حین م-ق-ا-ر-ب-ت ، احساس گناه یا افسردگی می توانند موجب ا-ن-ز-ا-ل زودرس شوند )

 

** فاصله زیاد بین روابط ج-ن-س-ی ( وقتی که احساسات ج-ن-س-ی بین زوجین متراکم میشود، معمولا کنترل یک باره آنها سخت می شود و منجر به ا-ن-ز-ا-ل زودرس می شود )

 

*** تجربه ج-ن-س-ی کم ( بیشتر افراد در اوایل زندگی مشترک دچار این مشکل می شوند و به مرور زمان با تجربه بیشتر مشکل ا-ن-ز-ا-ل زودرس رفع می گردد )

 

**** عوامل پزشکی بازدارنده ( عواملی نظیر آسیب جسمی، تداخلات دارویی در هنگام درمان بعضی بیماری ها و مشکلات هورمونی از جمله عوامل پزشکی هستند که منجر به ا-ن-ز-ا-ل زودرس می شود )

 

روش های طبیعی درمان اختلالات ا-ن-ز-ا-ل در زوجین:

 

* مهمترین عامل ایجاد و تشدید ا-ن-ز-ا-ل زودرس در مردان استرس و اضطراب است. در طب نوین روش های قدیمی با عوارض جانبی (نظیر استعمال موضعی اسپرییا ژل های موضعی بی حسی، خوردن داروهای شیمیایی که عوارض دیر ا-ن-ز-ا-ل-ی در مردان ایجاد می کنند و...) منسوخ شده اند زیرا مواد شیمیایی بیحس کننده (نظیر لیدوکائین یا بنزوکائین) در بلند مدت موجب تضعیف عملکرد رشته های عصبی اندام ج-ن-س-ی زوجین و حتی باعث بیماری ن-ع-و-ظ ناقص در مردان و آسیب بافت اندام ج-ن-س-ی بانوان می شود. در یک دهه اخیر در کشور های پیشرفته نظیر کشور های اروپایی و آمریکایی از ک-ا-ن-د-و-م طبی ایکس-تایت برای جلوگیری از زود ا-ن-ز-ا-ل-ی در مردان استفاده می کنند.

 

ک-ا-ن-د-و-م طبی ایکس-تایت، یک وسیله پزشکی بینظیر است که از ترکیب مواد اولیه اورگانیک در مقیاس نانو (دارای بیشترین قدرت نفوذ پذیری در بافت آ-ل-ت) و عصاره های طبیعی آلمانی (نظیر عصاره های بیدمشک، اسطوخودوس، سنبل‌الطیب، زیرفون، پیچ امین الدوله، بومادران، تیابری، بتنی، گلاب، بهار نارنج، یاس و طارونه ) ساخته شده است که خواص آرامش بخشی دارند. لذا این ویژگی منحصر بفرد این امکان را فراهم می آورد که استرس بافت آ-ل-ت مردانه کاهش یافته (در اینجا کاهش استرس بافت آ-ل-ت به معنی بی حسی آ-ل-ت نیست) تا آقایان بتوانند در فعالیت های ج-ن-س-ی کنترل بیشتری بر روی عملکرد آ-ل-ت خود داشته باشند. به این ترتیب این محصول سودمند می تواند بطور طبیعی موجب جلوگیری از ا-ن-ز-ا-ل زودرس آقایان شود. این ویژگی منحصر بفرد فقط در ک-ا-ن-د-و-م طبی اورجینال ایکس-تایت وجود دارد. این نوآوری آلمانی به محصول محبوب مردان در سراسر دنیا (بویژه مردان ساکن در کشور های خاورمیانه و آمریکا و آفریقا) تبدیل شده است.

 

دستورالعمل مصرف: جهت برطرف شدن مشکل زود ا-ن-ز-ا-ل-ی در آقایان، پنج الی ده دقیقه قبل از د-خ-و-ل ک-ا-ن-د-و-م طبی ایکس-تایت را بر روی آ-ل-ت نصب کنید تا ژل طبیعی آغشته شده بر روی ک-ا-ن-د-و-م جذب بافت آ-ل-ت شود. پس از ده دقیقه، به میل خودتان می توانید ک-ا-ن-د-و-م را از روی آ-ل-ت بردارید یا اینکه با همان ک-ا-ن-د-و-م د-خ-و-ل را انجام دهید.

 

** ا-ن-ز-ا-ل زودرس یعنی رسیدن به اوج لذت ج-ن-س-ی (ا-ر-گ-ا-س-م)زودتر از زمانی که به طور معمول برای فعالیت ج-ن-س-ی رضایت بخش زوجها لازم است. اگر دو طرف بطور همزمان به ا-ر-گ-ا-س-م برسند، حتی اگر مدت کمی ن-ز-د-ی-ک-ی کرده باشند، در آن صورت فعالیت ج-ن-س-ی موفقی داشته‌اند. اکثر مردان به موضوع پیشنوازی یا م-ع-ا-ش-ق-ه قبل از انجام عمل ن-ز-د-ی-ک-ی بی توجه باشند، مسلما شریک ج-ن-س-ی آنها بعد از خودشان به ا-ر-گ-ا-س-م می‌رسد و همین موضوع در تماسهای بعدی باعث تنش شده و ا-ن-ز-ا-ل زودرس آقایان را تشدید می‌کند و حتی موجب بیماری واژینیسموس در بانوان می شود. ساده ترین و سریع ترین روش برای نزدیک نمودن بانوان به ا-ر-گ-ا-س-م، ماساژ دورانی و لرزشی متناوب ک-ل-ی-ت-و-ر-ی-س بانوان با ژل طبیعی استریل سوئیسی ایکس-تایت است. این نوآوری سوئیسی که از ترکیب عصاره های گیاهی اتساع دهنده عروق (نظیر جینکو بیلوبا) تحت تکنولوژی پیشرفته نانو ساخته شده است، یک وسیله آماده سازی بانوان برای د-خ-و-ل راحت و لذتبخش می باشد.

 

*** واژینیسموس یک وضعیت منحصر به فرد در زنان است که انقباض غیرارادی (عدم کنترل) عضلات کف لگن منجر به تنگی دهانه م-ه-ب-ل (و-ا-ژ-ن) بانوان شده و م-ق-ا-ر-ب-ت را مشکل یا غیرممکن می کند که علت آن ممکن است عوامل فیزیکی یا روانی و یا ترکیبی از هر دو باشد. دستگاه طبی اتوماتیک اِم-اِسترانگ به درمان این بیماری خاص نیز پاسخ داده است. این دستگاه کوچک، سبک، راحت، آسان، مطمئن، موثر، قابل حمل و مقرون بصرفه نیز توانسته صددرصد رضایتمندی مشتری را کسب نموده است.

 

با آرزوی سلامتی شما!

مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانواده در کالیفرنیا

پل ارتباطی آنلاین: DRFORCOUPLES@GMAIL.COM  

منبع: مجمع المقالات مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش – فوریه 2011، نشریه مدیکال ساینس نیوز عربستان سعودی

 

دکتر یاسمین رادمنش روانپزشک، متخصص زنان و زایمان و موسس مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانواده در کالیفرنیا، به اتفاق خواهرش (دکتر یلدا رادمنش: فوق تخصص پوست و مو و بيماري هاي آميزشي) نیمی از وقت گرانبهای خود را صرف مشاوره و درمان رایگان بیماران در سراسر دنیا صرف نموده است. جهت دریافت مشاوره پزشکی آنلاین رایگان، لطفا از طریق آدرس فیسبوک زیر اقدام فرمائید:

 

 

WWW.FACEBOOK.COM/GOLDENDOUBLEDOVE  

پخش سراسری دو کبوتر طلایی، توزیع کننده جهانی

محصولات طبی ایکس-تایت و ام-استرانگ می باشد.

 

M-Strong & X-tight Therapy for Couples

Regain your S.E.X Life with M-Strong & X-tight

100% Safe and Effective Solution

New Natural Cure, With No Side Effects

Dermatologically Tested & Clinically Researched

Recommended by Gynecologists and Urologists Globally

Globally Distributed by Golden Double Dove Corporation

 

WWW.XTIGHT.COM  

WWW.MSTRONG.CO  

Scientific Reference:

WWW.FACEBOOK.COM/GOLDENDOUBLEDOVE  


موضوعات مرتبط: داروهای طبیعی برای بهبود روابط زوجین (ایکس-تایت تراپی)مقالات علمی مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانواده
برچسب‌ها: روش هاي نوين درمان ناتواني هاي جنسی زوجين از ديدگاه دكتر رادمنش

تاريخ : پنج شنبه 5 فروردين 1396 | 3:22 | نویسنده : دكتر ياسمين رادمنش |

توصيه هاي دكتر رادمنش در خصوص بنداندازهاي برقي

 < توصيه های دکتر رادمنش در خصوص دستگاه هاي بند انداز برقي >

 

 

 

توصيه هاي علمي دکتر يلدا رادمنش (متخصص پوست و زيبايي در کاليفرنيا) در خصوص دستگاه هاي بند انداز برقي:

 

در اینجا من قصد تبلیغات بازرگانی محصولی را ندارم و فقط به واقعیت ها و نکات بهداشتی اشاره می کنم که به ارتقاء آگاهی مصرف کنندگان و حفظ سلامتی آنها کمک می نماید.

  

به نظر اینجانب دستگاه بندانداز برقی می بایست حتما استاندارد و اورجینال باشد تا به پوست صورت و بدن صدمه وارد نکند.  در این خصوص آنقدر که کیفیت محصول مهم است، قیمت آن اهمیت ندارد. بندانداز های برقی ارزان قیمت چینی تنها یک ماکت هستند که برای پوست انسان نیز مضر می باشند.

 

برای مثال شاخک های بنداندازهای برقی غیر اورجینال و چینی فقط از آهن ساخته شده اند و سطح شاخک های بندانداز های برقی غیر اورجینال و چینی فاقد روکش طلا و نانو سیلور یا تیتانیوم و نانو سیلور می باشد. لذا ممکن است خرده های آهن بر اثر سایش جذب پوست شده و با ترکیب رطوبت پوست، اکسیژن و سایر ذرات معلق در هوا تولید اکسید های خطرناکی کنند که به پوست آسیب می رسانند. بدانید که هزینه درمان بیماری های پوستی (نظیر رفع لک های قهوه ای رنگ پوستی) مسلما بسیار بیشتر از قیمت یک دستگاه بندانداز برقی چینی است.

 

ضمنا فنرها و شاخک های بندانداز های برقی غیر اورجینال و چینی به جهت اینکه از آهن و برونز (برانز) ساخته شده اند بسیار شکننده و ضعیف هستند لذا حین بندانداختن احتمال شکسته شدن شاخک ها و فنر ها بر اثر فشار مستمر وجود دارد و ممکن است قطعات شکسته شده به چشم کاربر آسیب برسانند. در مجموع، اگر قرار بود سازنده های چینی در ساخت محصولات خود به کارایی و ایمنی آن توجه داشته باشند، هیچگاه نمی توانستند محصولاتشان را با قیمت ناچیز در بازار جهانی بفروشند.  

 

اما فنر ها و شاخک های دستگاه بندانداز برقی اورجینال سنس-هیر با آلیاژی از فولاد زنگ نزن، نقره و تیتانیوم  ساخته شده اند و سطح شاخک ها نیز کاملا با نانو سیلور (نقره)، طلا یا تیتانیوم پوشیده شده است که نه تنها ایجاد بیماری های پوستی نمی کند بلکه ضد باکتری و ضد میکروب هستند.

 

ضمنا  فنر و شاخک های دستگاه بندانداز برقی اورجینال سنس-هیر بسیار مقاوم و قابل انعطاف می باشند لذا بر اثر فشار مستمر احتمال شکستن فنر و شاخک ها وجود ندارد و در اینجاست که رعایت اصول ایمنی، ضریب اطمینان محصول اورجینال سنس-هیر را افزایش داده است.

 

جنس بدنه بندانداز های برقی چینی از پلاستیک های نامرغوب بازیافتی است که با رنگ های شیمیایی ترکیب شده است و ایجاد حساسیت های پوستی می کند. اما بدنه دستگاه بندانداز برقی اورجینال سنس-هیر از ترکیب مواد پلاستیک استاندارد (ای بی اس با پوشش نانو سیلور) ساخته شده اند که بسیار مقاومند و به پوست دست آسیب نمی رسانند.

 

نخ بنداندازهای چینی از الیاف مصنوعی تهیه شده اند و فاقد پوشش مناسب می باشد. لذا نخ های چینی کاملا غیر بهداشتی بوده و در دراز مدت حساسیت های پوستی ایجاد می کنند. ضمنا نخ های چینی حین بندانداختن سریع پاره می شوند. برخی فروشندگان متقلب ادعا می کنند که نخ بنداندازهای برقی چینی ساخت ایتالیا است. قیمت دو جین نخ ابریشم طبیعی ایتالیایی فقط چهل و دو هزار تومان است که برابر قیمت یک دستگاه بندانداز برقی چینی است. حال چطور امکان دارد فروشنده ای یک دستگاه بندانداز برقی چینی را با دو جین نخ ابریشم طبیعی ایتالیایی فقط چهل هزار تومان بفروشد؟!

 

لازم به ذکر است که نخ دستگاه بندانداز برقی سنس-هیر از ابریشم طبیعی ایتالیایی با پوشش نانو سیلور (نقره) ساخته شده است که کاملا ضد باکتری و ضد میکروب بوده و مثل نخ دندان اورال-بی کاملا بهداشتی هستند. ضمنا نخ دستگاه بندانداز برقی اتوماتیک سنس-هیر در ساشه های استریل یکبار مصرف هم بسته بندی شده اند که بسیار مناسب پوست های حساس بانوان می باشد...

 

خانم دکتر یاسمین رادمنش (خواهر خانم دکتر یلدا رادمنش) در مقاله ای علمی بیان داشته، برای اینکه بهای تمام شده محصولات چینی کاهش یابد، تولید کنندگان چینی از ترکیب مواد بازیافتی و مواد شیمیایی غیر استاندارد در ساخت محصولاتشان استفاده می کنند. جالب اینجاست که خود مردم چین از مواد طبیعی و ارگانیک (نظیر چای سبز) استفاده می کنند. به عبارت دیگر چینی ها مواد شیمیایی مضر را به کشور های جهان سوم صادرات می کنند و در ازاء آن، چینی ها منابع و مواد طبیعی را از کشور های جهان سوم برای مصرف خودشان و بازارهای اروپایی خریداری می کنند. همانطوریکه می دانید سرطان از طریق ازدیاد مواد شیمیایی مضر در بدن انسان به وجود می آید. در یک دهه اخیر با ازدیاد واردات انواع محصولات چینی و هندی و پاکستانی به کشور های جهان سوم (از میوه و مواد اولیه داروها و مواد غذایی گرفته تا محصولات آرایشی و بهداشتی) ، تعداد مبتلایان به سرطان نیز افزایش یافته است. آیا می دانید که کمتر از ده درصد مبتلایان به سرطان، با درمان های امروزی به زندگی عادی بر می گردند؟ اکثر مبتلایان به سرطان از اقشار کم درآمد جامعه هستند که توان خرید محصولات ارگانیک (طبیعی) یا محصولات اورجینال استاندارد را نداشته اند و زمانیکه این افراد به سرطان مبتلا شدند ، حتی توان خرید داروهای اورجینال اروپایی یا آمریکایی را نداشتند. بعضی از سرطان ها رشد سریع دارند یا گاها چند سال پس از ابتلای فرد به سرطان تشخیص داده می شوند. بهترین راه مبارزه با سرطان ، پیشگیری از سرطان است. این بدین معنی است که هر فرد باید محصولات مرغوب اورجینال و محصولات طبیعی (ارگانیک) را جایگزین محصولات شیمیایی و محصولات نامرغوب چینی و هندی و پاکستانی کند. به عنوان مثال یک عامل ابتلا به سرطان پوست ، استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی نامرغوب و ارزان قیمت چینی است که از طریق خرید پستی یا کانالهای ماهواره ای به دست مصرف کنندگان می رسد.  شرکت دو کبوتر طلایی از جمله شرکت هایی است که در یک دهه اخیر تلاش کرده است محصولات مرغوب اورجینال و محصولات طبیعی (ارگانیک) را به دست متقاضیان برساند و همچنین این شرکت با همکاری متخصصین دلسوز مستمرا در جهت ترویج فرهنگ مصرف محصولات مرغوب اورجینال و طبیعی (ارگانیک) کوشیده است.

 

البته من در اینجا به اختصار فقط به چند نکته ایمنی اشاره کردم. مسلما تفاوت ها بسیار است. اگرچه کپی کاران چینی اسباب بازی هایی شبیه دستگاه بندانداز برقی را برای دختر بچه ها ساخته اند ولی بدانید این ماکت های ارزان قیمت نه تنها قابل مقایسه با دستگاه بندانداز برقی اتوماتیک اورجینال سنس-هیر نبوده بلکه کاربردی هم برای بزرگسالان ندارند. در نگاه اول ممکن است این دو شبیه هم باشند ولی در عمل مصرف کنندگان محصولات چینی، همیشه مال باختگانی پشیمان بوده اند که آسیب های فیزیکی یا روانی از این اسباب بازی های چینی دیده اند.

 

در نهایت، زیبایی سرمایه ایست که باید به آن افزود. انسان خردمند هیچگاه سلامتی خود را با اسباب بازی های نامرغوب چینی به خطر نمی اندازد و قبل از خرید هر محصولی کاملا تحقیق می کند و سپس بهترین را انتخاب می کند. به خاطر داشته باشید که سلامتی شما همواره در اولویت است. لذا فقط محصول اورجینال را از داروخانه ها بخرید!

 

مدل خانگی دستگاه بندانداز برقی اتوماتیک اورجینال سنس-هیر که در کارخانه سامسونک کره و به سفارش پخش جهانی دو کبوتر طلایی تولید می شود، بسیار مقرون بصرفه است زیرا دارای عمر مفید طولانی مدت بوده و مصرف کننده فقط هشتاد و پنج دلار آمریکا به ازاء یک دستگاه بندانداز برقی اتوماتیک اورجینال سنس-هیر می پردازد.

 

در صورتیکه دستگاه های بندانداز برقی چینی به عنوان یک وسیله آموزشی (ماکت) و یکبار مصرف، دارای یک عمر مفید حداکثر دو ماهه بوده و مصرف کننده مجبور است هر دو ماه یکبار یک دستگاه بندانداز برقی چینی به ارزش بیست و پنج دلار آمریکا بخرد. این بدین معنی است که مصرف کننده هر سال باید مبلغ یکصد و پنجاه دلار آمریکا بابت خرید چندین دستگاه بندانداز برقی چینی هزینه کند.

 

پس بی حکمت نیست که انگلیسی ها می گویند: هنوز آنقدر پولدار نشدم که جنس ارزان چینی بخرم!!!

 

کلا دستگاه بندانداز برقی در دو نوع (با دو کیفیت متفاوت) عرضه می شود: 

 

یکی، دستگاه بندانداز برقی اورجینال کره ای با مارک سنس-هیر (دارای یکسال گارانتی شرکت دو کبوتر طلایی و ده سال خدمات پس از فروش و تضمین صددرصد رضایت مشتری) می باشد که مشتری یک بار بهای 85 دلار می پردازد و یک عمر هم از کارکرد عالی آن لذت می برد (مثل ماشین لباسشویی بوش آلمان، تیغ ژیلت اورجینال یا سشوار حرفه ای بابیلیس ساخت ایتالیا). این محصول بینظیر در بیش از یک هزار داروخانه معتبر در دسترس است. دستگاه سنس-هیر تا پنج سال نیاز به سرویس ندارد و پس از پنج سال، این دستگاه قابل تعمییر توسط کارگاه مجهز شرکت دو کبوتر طلایی است و بهای تعمییر آن هم حداکثر ده دلار است. این دستگاه بادوام در سالنها و آرایشگاه ها نیز استفاده می شود. جزئیات بیشتر در وب سایت زیر یافت می شود: 

 

WWW.SANSHAIR.COM 

 

نوع دیگر هم دستگاه های بندانداز برقی یکبار مصرف (ماکت های چینی) است (ارزش تعمییر و گارانتی واقعی ندارد) و بهای آن بین 10 الی 25 دلار (بسته به انصاف فروشنده) می باشد. 

 

هشدار به مصرف کنندگان محترم! 

مصرف کنندگان محترم بدانند که در لیست محصولات کارخانجات بران، فیلیپس و بابیلیس (وب سایت های زیر) اصلا دستگاه بندانداز برقی ساخت اروپا وجود ندارد. لذا مراقب فریب کاری فروشندگان سودجو که محصولات چینی جعلی و بی کیفیت را با مارک هایی شبیه مارک های معتبر فوق عرضه می کنند، باشید. 

 

WWW.BRAUN.COM ; WWW.BABYLISS.COM ; WWW.PHILIPS.COM 

 

هر دو محصول هم فروش خوبی دارند. زیرا یک دسته از افراد دانا و خردمند از ابتدا کالای مرغوب خریداری می کنند و در رابطه با سلامتی خود و خانواده خود ریسک نمی کنند. 

 

دسته دوم افرادی هستند که از عقل و خرد خود برای امور روزمره زندگی استفاده نمی کنند و قدر و ارزش سلامتی که یک نعمت خدادادی است را نمی دانند و همواره در بنجول فروشی ها دنبال کالای ارزان قیمت هستند (بازار بنجول فروشان را رونق می دهند و نان رسانی برای ارزان فروشان هستند) و تا بلا سرشان نیاید به دنبال کالای مرغوب و اورجینال نمی روند. 

 

انتخاب با شما! دستگاه بندانداز برقی اتوماتیک دائمی سنس-هیر یا دستگاه های بندانداز برقی یکبار مصرف چینی؟

 

سنس-هیر، تنها دستگاه بندانداز برقی اتوماتیک دائمی اورجینال

مورد تائید سازمان استاندارد، وزارت بهداشت و وزارت بازرگانی

موجود در داروخانه های معتبر سراسر کشور

 

آیا می دانید تفاوت بین دستگاه بندانداز برقی اتوماتیک دائمی سنس-هیر و دستگاه بندانداز برقی یکبار مصرف چینی چیست؟

برای اطلاعات بیشتر، به وب سایت فارسی سنس-هیر مراجعه فرمائید:

دکتر یاسمین رادمنش روانپزشک، متخصص زنان و زایمان و موسس مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانواده در کالیفرنیا، به اتفاق خواهرش (دکتر یلدا رادمنش: فوق تخصص پوست و مو و بيماري هاي آميزشي) نیمی از وقت گرانبهای خود را صرف مشاوره و درمان رایگان بیماران در سراسر دنیا صرف نموده است. جهت دریافت مشاوره پزشکی آنلاین رایگان، لطفا از طریق آدرس فیس-بوک زیر اقدام فرمائید:

 

WWW.FACEBOOK.COM/GOLDENDOUBLEDOVE

 


با آرزوی سلامتی شما

مركز مشاوره خانواده دكتر رادمنش و كلينيك سلامت خانواده

Dr. Radmanesh Family Health Care Clinic and Medical Consultation Center, USA

Tel: +1 - 323 – 7397330   

Skype / Yahoo! ID:  DRFORCOUPLES

E-mail:  DRFORCOUPLES@GMAIL.COM

Website:  WWW.SANSHAIR.LOXTARIN.COM

Follow Us:  WWW.FACEBOOK.COM/GOLDENDOUBLEDOVE

Twitt us:  WWW.TWITTER.COM/SANSHAIR

Joint Us:  WWW.TELEGRAM.ME/GOLDENDOUBLEDOVE

 


موضوعات مرتبط: مقالات علمی مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانواده
برچسب‌ها: توصيه هاي دكتر رادمنش در خصوص بنداندازهاي برقي

تاريخ : چهار شنبه 7 ارديبهشت 1396 | 18:49 | نویسنده : دكتر ياسمين رادمنش |
شش نکته ی مهم در مورد موخوره
حداکثر عمر مفید آداپتور یا محافظ الکتریکی چقدر است؟
رفع پارگی زودهنگام نخ دستگاه بندانداز برقی
رعایت بهداشت فردی و بهداشت محیط به کمک ابزار فم-پی
رهایی از بیماری های زنانه و عفونت ادرار توسط ابزار فِم-پی
راز موفقیت زندگی زوج های خوشبخت
بی نظیر ترین زیور آلات از جواهری سیلا
آیا شما هم از مشکل موخوره رنج می برید؟
دستگاه موخوره گیر اتوماتیک سنس-هیر
کیف محافظ مسافرتی فابریکی دستگاه بندانداز برقی اتوماتیک
ژل گیاهی پس از اصلاح بانوان
آویز نقره سیلا (مدل قلب)، هدیه ای تک و بی همتا برای زوج های عاشق
آموزش تصویری دستگاه بندانداز برقی اتوماتیک سنس-هیر - قسمت سوم
آموزش تصویری دستگاه بندانداز برقی اتوماتیک سنس-هیر - قسمت دوم
آموزش تصویری دستگاه بندانداز برقی اتوماتیک سنس-هیر - قسمت اول
آلودگی هوا سومین عامل مرگ و میر در ایران است !
ارتباط گوشت قرمز با ابتلا به بیماری ورم روده
جوش صورت، زنگ هشداری برای دیابت
چرا مردان بیشتر از زنان به زوال عقل دچار می شوند؟
هر آنچه در رابطه با تخمدان پلی کیستیک باید بدانید.
فم-پي، همراه بانوان مبتلا به تکرر ادرار و بی اختیاری ادرار
بيماري هاي مفاصل و استخوان در زنان چاق يا باردار
آشنایی با روش های نوین نمونه گیری ادرار از زنان
توصیه پروفسور پيتر سيسياني در خصوص پیشگیری از سرطان
سازمان بهداشت جهاني از مقاومت دارويي در برابر آنتي بيوتيك ها به عنوان يك 'خطر بزرگ جهاني' نام برده
روش های طبیعی برای پیشگیری از عفونت‌ های زنانه
روکش دور فرمان تابستانه کول-شل به بازار آمد !
آویز نقره سیلا ، هدیه ای تک و بی همتا برای بانوان
Happy International Mother's Day - May 08, 2016
ايده‌ اي بی نظیر که مخترع را پولدار کرد!
چگونه با تغییرات کوچک در سبک زندگی پولدار شویم؟
چرا مردان خرید کردن با زنان را دوست ندارند؟
دستگاه سه کاره برقی لاو-سان ژاپن، بهترین هدیه برای بانوان
در خصوص ارگاسم زنان بیشتر بدانید ... تا مرد محبوب زنان شوید !
به کانال تلگرام گروه پخش جهانی دو کبوتر طلایی خوش آمدید!
بیش از صد میلیون نفر در سراسر دنیا سنس-هیر بدست، به نبرد موهای زائد و ناخواسته خود می روند!
متفاوت بودن را فقط یکبار با سنس-هیر تجربه کنید!
سنس-هیر ، هدیه ایست که هر زنی را شگفت زده می کند!
20 ماده غذایی ضد سرطان
دریم-اسلیم، وسیله ای برای اجرای بهتر حرکات ورزشی در حالت نشسته
عوارض استفاده غیر حرفه ای از لیزر در بیشتر موارد غیرقابل درمان است...!
شما شایسته لوکس ترین ها هستید!
روشی طبیعی برای رفع موهای زائد و ناخواسته بدون تیرگی پوست کشاله ران، زیر بغل و ناحیه تناسلی
هدیه ای بینظیر، ارزنده و به یاد ماندنی برای روز تولد، روز عشق، سالگرد ازدواج و یا روز زن (روز مادر)
عواملی که موجب تغيير رنگ پوست می شوند کدامند؟
اهمیت تنوع بخشی در زندگی زناشویی
X-tight Natural Condom
همزمانی ارگاسم در زوجین (رسیدن همزمان زوجین به اوج لذت جنسی)
مراقبت از سلامتي در سفر و طبيعت گردي با فِم-پي
قابل توجه بانوان: چگونه از انتقال زگیل تناسلی که یک بیماری ویروسی آمیزشی است جلوگیری کنیم؟
گروه پخش جهانی دو کبوتر طلایی عرضه کننده نو آوری های مفید و مقرون به صرفه
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
صفحه قبل 1 صفحه بعد
.: با سلام خدمت بازدید کنندگان گرامی، از این که وب سایت ما را برای بازدید انتخاب نموده و وقت گران مایه خود را صرف دیدن مطالب وب سایت ما کردید، از شما صمیمانه سپاسگذاریم. گروه پخش جهانی دو کبوتر طلایی. :.